Boston – Calgary 2:5 (kon.) | Montreal – Vancouver 3:4 (po pr.) | Tampa Bay – Toronto 3:4 (kon.)
Philadelphia – San Jose 4:2 (kon.) | Washington – Winnipeg 4:3 (3:2 po s.n.) | NY Islanders – NY Rangers 3:4 (po pr.)
Carolina – Dallas 1:4 (kon.) | Detroit – NJ Devils 1:4 (kon.) | Nashville – Ottawa 3:2 (kon.)
Minnesota – Columbus 5:4 (kon.) | St. Louis – Chicago 6:5 (kon.) | Arizona – Florida 1:2 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:3 (po pr.)
po s.n. (3:2)
Washington Capitals
4:3 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Winnipeg Jets
cz Streda 26.02.2020, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (04:09:43)
    Capitals přichystali Alexandru Ovečkinovi gratulační video k 700 vstřeleným gólům. Mezi hvězdnými gratulanty nechybí ani Jaromír Jágr.

Radko Gudas (WSH)
    0+0, 0 střel, čas na ledě 16:34
    Michal Kempný (WSH) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:44
    Jakub Vrána (WSH) 1+0, 4 střely, čas na ledě 15:35
    Richard Pánik (WSH) 0+1, 2 střely, čas na ledě 9:02.

1. Garnet Hathaway (WSH)
    1+0
    2. Dmitrij Orlov (WSH) 0+2
    3. Mark Scheifele (WPG) 0+1.

Statistiky utkání:
    Střely na branku: 37 – 33 (10:6, 12:17, 11:7, 4:3)
    Zablokované střely soupeře: 24 – 13
    Trestné minuty: 11 – 7
    Využité přesilové hry: 0/1 – 0/1
    Vyhraná vhazování: 51 % – 49 %
    Bodyčky: 25 – 17.

Capitals si dobře rozehraný duel hodně zkomplikoval, ale prostřednictvím nájezdů si přesto vybojovali druhou výhru v řadě a upevnili si ve své Metropolitní divizi první místo. Winnipeg naopak potřetí nebodoval a na Západě zůstává pod příčkami zajišťující postup do vyřazovacích bojů.

Je dobojováno! Washington měl vynikající rozjezd a po deseti minutách hry vedl už 2:0. Předzápasovou oslavu 700. gólu stylově ozdobil Alexandr Ovečkin a posléze se z protiútoku prosadil Jakub Vrána. Ve druhé třetině se prosadil také Hathaway a s hosty to začalo vypadat hodně bledě. Krátce před přestávkou jim ale dal naději Ehlers a Connor s Scheifelem ve třetí třetině dokonce dostali celý zápas do prodloužení. Přes to jsme se dostali až k nájezdům, v jejíchž páté sérii jako správný kapitán rozhodl Alexandr Ovečkin.

Alexandr OVEČKIN - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Washington Capitals.
    Autorem vítězné branky je ALEXANDR OVEČKIN.

5. séria
    3:2
    Nikolaj Ehlers vsadil na ruský blafák, jenže Holtby jeho ránu golfákem vyrazil!

5. séria
    3:2
    Alexandr Ovečkin si snad jako první přehodil puk na bekhend a střelou k úplně volné bližší tyči vrátil Washingtonu průběžné vedení!

4. séria
    2:2
    Jenže na programu bude i pátá série! Wheeler si zpomalil v prostoru mezi kruhy a trefil přesně nad levé brankářovo rameno.

4. séria
    2:1
    Další mečbol pro Washington! Přesnou střelou pod víko se něj zasloužil švédský útočník Nicklas Bäckström.

3. séria
    1:1
    Mark Scheifele musel dát a tak také učinil, když našel velkou mezeru mezi Holtbyho betony!

3. séria
    1:0
    Jevgenij Kuzněcov byl pár centimetrů od rozhodnutí! Svižná forhendová střela se však zastavila o Brossoitovu pravou tyč.

2. séria
    1:0
    Za hlasitého bučení obecenstva se tentokrát rozjel Laine, proti kterému předvedl Holtby krásný semafor!

2. séria
    1:0
    Ilja Kovelčuk mohl ozdobit svůj debut gólem v nájezdech, avšak do cesty se mu postavila Brossoitova lapačka.

1. séria
    1:0
    Kyle Connor nabral velkou rychlost, u mezikruží náhle zpomalil, ale pak vystřelil jen do pravého Holtbyho betonu.

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 2. Ovečkin (Kuzněcov, Orlov), 11. J. Vrána (Oshie, Orlov), 34. Hathaway (Dowd, Pánik), rozh. náj. Ovečkin – 39. Ehlers (Eakin), 49. Connor, 57. Scheifele (Ehlers)