Braga – Rangers 0:1 (kon.)
Sporting Braga
0:1 (0:0)
Glasgow Rangers
cz Streda 26.02.2020, 18:00 • Estádio AXA, Braga (kapacita: 30.286 diváků) • Európska liga • 1/16 finále

Rozhodčí Ekberg dnes naposledy foukl do píšťalky a ukončil utkání, ve kterém SC Braga nestačila na Rangers FC a prohrála 0:1. O jedinou branku zápasu se postaral v 61. minutě Kent, kterému parádně přihrával Hagi. Rangers vyhráli už v prvním zápase 3:2 a také díky dnešnímu vítězství si zajistili postup do dalšího vyřazovacího kola Evropské ligy. Braga se snažila, často držela míč na kopačkách, ale branku soupeře ohrozila za celý zápas pouze dvakrát a to nestačilo. Rangers postupují zcela zaslouženě. (19:58:03)

90+5

90+4
    Braga bude zahrávat ještě poslední standardní situaci v podobě rohového kopu.

90+4
    Žlutou kartu dostává Abel Ruiz (SC Braga).

90+3
    McGregor teď vytěsnil centrovaný míč na rohový kop.

90+3
    V ofsajdu byl nachytán Aribo a rozhodčí hru přerušil. Rozehrávat bude domácí Braga, která na 99% v Evropské lize končí.

90+2
    Ojo šel sám na bránu, míč si dal na levačku a vyslal ránu ke vzdálenější tyči, kde Matheus předvedl dobrý zákrok a balon vytěsnil do bezpečí.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o 4 minuty.

90
    Galeno zahrával rohový kop a do zakončení se dostal Novais, ale svůj pokus mezi tři tyče dopravit nedokázal.

89
    Esgaio zastavil útočnou akci soupeře a bylo to s faulem. Žlutá karta přišla po zásluze.

88
    Vyrovnat na 1:1 chtěl střídající Novais, ale jeho rána zpoza vápna byla zablokována protihráčem.

87
    K centrovanému míči se sice dostal Galeno, ale jeho pokus byl nepřesný.

87
    Rangers brani v plném počtu na vlastní polovině a nyní budou čelit rohovému kopu.

85
    Do konce zápasu už příliš času nezbývá. Pokud chce Braga postoupit, musí vstřelit 2 góly a už neinkasovat, to se zdá v této minutě už nemožné.

84
    Protiútok hostů zastavil praporek sudího, který signalizoval ofsajd.

84
    Braga zahrávala rohový kop, ale Goldson byl před brankou pozorný a míč odhlavičkoval do bezpečí.
    81. Pokus Paulinha skončil nad hostující brankou.

81
    Paulinho se v šestnáctce hlásil o míč a podařilo se mu hlavičkovat, avšak jeho pokus skončil nad McGregorovou svatyní, takže se stav skóre v 81. minutě nemění.

78
    Střídání v týmu Rangers FC: ze hřiště odchází Florian Kamberi, přichází Sheyi Ojo.

Lucie Rapantová

Góly: 61. Kent (Hagi)

Karty:   47. Carmo (BRG), 89. Esgaio (BRG), 90+4. Ruiz (BRG) – 73. Kamberi (RFC)

Nepremenená penalta: 45+1. Hagi (RFC), brankár Matheus zneškodnil

Držení míče: 68 % : 32 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 8:3. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 0:9. Fauly: 10:12.
    Sporting Braga: Matheus – B. Viana, Carmo (64. Ruiz), R. Silva (53. Galeno), Sequeira – Esgaio, Fransérgio (C), Palhinha (46. Novais), Trincão – Paulinho, R. Horta.
    Náhradníci: T. Sá – Vítor Tormena, Ruiz, A. Horta, Novais, R. Fonte, Galeno.

Glasgow Rangers: McGregor – Tavernier (C), Goldson, Edmundson, Barišić – Arfield, S. Davis, Jack – Hagi (72. Aribo), Kamberi (78. Ojo), Kent.
    Náhradníci: Foderingham – Ojo, Halliday, Aribo, Kamara, Katić, Stewart.

Rozhodca: Ekberg – Culum, Hallberg
    20.02.2020
    Rangers - Braga 3:2

Góly: 67. Hagi (S. Davis), 75. Aribo, 82. Hagi – 11. Fransérgio (Paulinho), 59. Ruiz (Trincão)

Karty:   41. Morelos (RFC), 57. Aribo (RFC) – 69. Galeno (BRG)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 2:6. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 13:7.