6 69 6
Mathias Bourgue
1
4 7 3
cz Streda 26.02.2020, 16:50 • Centrální kurt, Pau (FRA) • Challenger Pau - Terega Open Pau Pyrenees (krytý tvrdý povrch) • 2. kolo

V osmifinále na Veselého čeká Constant Lestienne, kterému patří v žebříčku 212. místo. (19:30:35)

Jiří Veselý se pořádně nadřel, ale za dvě a půl hodiny přece jenom potvrdil roli favorita a jako nasazená jednička si zajistil postup do osmifinále. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, o osudu první sady rozhodly výhradně dvě Francouzovy chyby za stavu 4:4 a 30:30. Veselý první brejk potvrdil a pak lépe rozehrál i druhý set. Hned v úvodním gemu svého soupeře brejkl, o vedení 3:1 ale přišel a pracně vybojoval alespoň zkrácenou hru, kterou po dobrém začátku rovněž ztratil. V rozhodující sadě se už stejný scénář neopakoval, Veselý rychle utekl na 3:1 a přes výrazné komplikace za stavu 5:3 dopodával zápas do vítězného konce.

Konec zápasu
    2:1; 6:3 - Jiří Veselý

6:3
    Bezmála po dvou a půl hodinách je zápas u konce. Jiří Veselý všechno uzavřel 22. esem.

A-40
    Další poměrně velká minela z forhendu francouzského tenisty. Veselý má druhý mečbol v zápase!

40-40
    Obrovský boj, který dlouho vypadal z francouzského pohledu velmi nadějně. Bourgue nakonec trefil bekhendem síť a to znamená srovnání na shodu.

40-A
    Bekhend Bourguea spadl těsně před základní čáru, Veselý nebyl na následný úder připraven a poslal jej do autu. Třetí brejkbol!

40-40
    Jenom to zahučelo! Francouz dosprintoval míček a jen o centimetry minul forhend po odkryté lajně.

30-40
    Bourgue pomalým returnem nahrál Veselému na snadný forhendový winner. Stále mu ale zbývá jedna šance na prolomení servisu.
    1:1; 5:3; 15-40 - Mathias Bourgue

15-40
    Mathias Bourgue se vrátil do boje a bekhendem po lajně si hned zajistil dva brejkboly!

15-30
    Jiří Veselý si mezitím zkouší pár cvičných servisů. Zhruba za minutu by se mělo pokračovat.

15-30
    Mathias Bourgue si kvůli ošetření pravého kotníku vzal medical time-out.

15-30
    Takřka jistě půjde o problém s kotníkem. Mathias Bourgue se po nějaké minutě zvedl a odešel k lavičce, kde zřejmě podstoupí ošetření.

15-30
    Mathias Bourgue si neporadil s forhendem do protipohybu. Při prudké změně směru si navíc přivodil nějaké zranění a aktuálně to s ním nevypadá vůbec dobře!

0-30
    Veselý si hodně komplikuje život čtvrtou dvojchybou. Manko 0:30 se mu nebude mazat lehce.

0-15
    Veselý zaútočil forhendem, ale jeho soupeř zničehonic vyčaroval vítězný úder po lajně.