Montreal – NY Rangers 2:5 (kon.) | Tampa Bay – Chicago 2:5 (kon.) | Florida – Toronto 3:5 (kon.)
Boston – Dallas 4:3 (kon.) | Detroit – Minnesota 1:7 (kon.) | Ottawa – Vancouver 5:2 (kon.)
Winnipeg – Washington 3:0 (kon.) | St. Louis – NY Islanders 3:2 (po pr.) | Nashville – Calgary 4:3 (po pr.)
San Jose – NJ Devils 3:2 (po pr.)
St. Louis Blues
3:2 (1:2, 0:0, 1:0 - 1:0)
New York Islanders
cz Piatok 28.02.2020, 02:10 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:51:36)

Utkání sledovalo 18 096 diváků.

Do utkání žádný český, nebo slovenský hráč nenastoupil.

Trestné minuty: 4:2

Utkání je u konce a domácím se povedlo dokonat obrat. V celkem opatrně vedeném prodloužení se v předposlední minutě dostalo St. Louis do akce, kdy Colton Parayko využil prostoru a po zasunutí puku za tyčku Greissovy branky zajistil svému celku prémiový bod.

63:23 Colton PARAYKO - 3:2

63:23
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! U pravého mantinelu se k puku dostal COLTON PARAYKO, bleskově objel branku a povedlo se mu zasunout za tyčku. Greiss se snažil marně, pravým betonem puk nezastavil a domácí tak vítězí 3:2! Bez asistence.

62:38
    Na druhé straně se Lee natlačil zprava před branku, zblízka ale Binningtona nepřekonal. Ten se zvládl na čáře roztáhnout a zakročit.

62:09
    Robert Thomas nahodil raketové motory, vnikl do útočného pásma, se svou střelou přes obránce ale ani on neuspěl.

61:37
    Za domácí to zkusil rozjetý Parayko, jeho střelu z pravého kruhu ale Greiss bez větších problémů zneškodnil.

60:27
    Baileyho bomba skončila na levém Binningtonově betonu, domácí poté dostali puk do středního pásma.

60:01

Statistiky

Střely na branku: 30:16
    Zásahy brankářů: 14:28
    Vyhraná vhazování: 30:20
    Hity: 19:16

Šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo. I ve třetí třetině jsme sledovali snahu domácích o vyrovnání skóre, dlouho však St. Louis naráželo na dobře pracující obranu hostů. Už to vypadalo, že New York svůj těsný náskok uhájí, jenže v 59. minutě se k tvrdé střele dostal Vince Dunn a jeho bomba se zastavila až v síti Greissovy branky. Stav je tedy 2:2 a my jdeme do prodloužení!

60:00

59:28
    St. Louis by rádo rozhodlo ještě v základní hrací době, sledujeme pokračující nápor a hosté zuby nehty brání remízový výsledek.

58:45
    Za hosty teď zahrozil Mayfield střelou od modré čáry, šlo to těsně vedle Binningtonovy branky.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 20. B. Schenn (R. O'Reilly, Schwartz), 59. Dunn, 64. Parayko – 9. Pageau (Barzal, D. Toews), 17. Eberle (Lee, Barzal)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn, Bortuzzo – B. Schenn (A), R. O'Reilly (A), Schwartz – Perron, Thomas, Sanford – Barbašev, Sundqvist, Steen – Kyrou, Bozak.
    New York Islanders: Greiss (Varlamov) – Pulock, Leddy, Mayfield, D. Toews, Boychuk (A), Dobson – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Jo. Bailey (A), Pageau, Dal Colle – Komarov, Koivula, Johnston.

Rozhodca: South, McCauley – Gawryletz, Nansen

Diváci: 18 096