Nikolas Krivák - Jacob Mikula Vítěz: N. Krivák (na body) (kon.) | Lukáš Eliáš - Adrian Bartl Vítěz: L. Eliáš (na body) (kon.)
Michal Zátorský - Tomáš Drábík Vítěz: M. Zátorský (na body) (kon.) | Samuel Daňko - Juraj Tutura Vítěz: J. Tutura (corner stoppage) (kon.)
Denis Farkaš - Samuel Liška Vítěz: D. Farkaš (na body) (kon.) | Marco Novák - Roman Paulus Vítěz: M. Novák (na body) (kon.)
Vlastislav Čepo - Patrik Jevický Vítěz: V. Čepo (TKO) (kon.) | Denis Tripšanský - Leonard Spišský Vítěz: D. Tripšanský (na body) (kon.)
Ronald Paradeiser - Milan Kratochvíla Vítěz: R. Paradeiser (na body) (kon.) | Eric Tlkanec - Patrik Křižan Vítěz: E. Tlkanec (TKO) (kon.)
koniec udalosti
Lukáš Eliáš - Adrian Bartl

Vítěz: L. Eliáš (na body)

cz Sobota 23.05.2020, 20:55Oktagon Underground
Predzápasové kurzy
   
  Máme tu první překvapení večera. Lukáš Eliáš předvedl skvělý výkon, nedal svému vyššímu soupeři prakticky žádnou šanci, za pomoci skvělé fyzičky předvedl množství takedownů a také jeden knockdown. Jasná výhra 3:0 na body a Lukáš Eliáš postupuje do semifinále slovenské části pyramidy do 90 kg. (21:10:57)
   
  Zápas skončil.
   
  2:50
  Třetí takedown od Eliáše a potvrzení jeho výhry.
   
  2:20
  Bartl musel kupředu a nachytal Eliáše. Tvrdá rána na hlavu, Eliáš jen tak tak unikl.
   
  1:40
  Vypadá to, že Bartlovi už odchází fyzička, Eliáš si jej celkem snadno bere k pletivu a tam se mu daří již druhý takedown v kole.
   
  1:15
  Krátká přestřelka zblízka, Eliáš unikl.
   
  0:45
  Eliášovi se povedl takedown, pokračuje ve své úspěšné taktice.
   
  0:10
  Bartl zkusil high kick, promáchl ale do prázdna.
   
  Začalo třetí kolo.
   
  Druhé kolo skončilo.
   
  2:59
  Bartl v obrovských problémech, zachrání jej ale klakson.
   
  2:40
  Eliáš překvapuje Bartla a tvrdou ranou jej poslal k zemi. takže tu máme počítání.
   
  2:15
  A ten je tady. Podle Underground pravidel to tak znamená bod dolů pro Bartla.
   
  1:30
  Druhý Eliášův takedown v tomto kole. A má spoustu času na třetí v tomto kole!
   
  1:20
  Eliáš sice schytal naskočené koleno, ale zvládl část energie pokrýt.
   
  0:50
  Eliáš předvádí úspěšný takedown, vypadá to, že našel taktiku, která na soupeře platí.
   
  0:23
  Bartl předvedl rychlou ránu ze zadní ruky.
   
  Začalo druhé kolo.
   
  První kolo skončilo.
   
  2:45
  Skoro jsme viděli třetí takedown od Eliáše, skončilo to ale u pletiva v sedě a tak se to nakonec nepočítalo.
   
  2:10
  Dlouhé Bartlovy nohy mu ale dělají docela neplechu, a nakoupil
   
  1:40
  Druhý takedown pro Eliáše, ten tak pro sebe získává opravdu velkou výhodu.
   
  1:20
  Bartl se pokouší využít svou výškovou převahu a pokouší naskočená kolena. Eliáš si ale dává bacha.
   
  1:03
  Eliášovi vyšlo koleno i jedna přímá.
   
  0:25
  Bartl zkusil naskočené koleno, situace se ale nakonec vyvrbila pro Eliáše, ten si připsal strh.
   
  Utkání začalo.
   
  Lukáš Eliáš vypadá velmi odhodlaně a jde prodat své boxerské zkušenosti z amatérského ringu.
   
  Je tu druhý zápas večera, v oktagonu už jsou oba borci.
   
  PYRAMIDA DO 90 KILOGRAMŮ
  ELIÁŠ vs. BARTL


  Lukáš Eliáš
  Eliáš se zatím představil v amatérských zápasech, kde je zatím neporažen, když nasbíral dvě výhry a jednu remízu. V obou výhrách nečekal na verdikt sudích, nejprve uškrtil na rear-naked choke Zoltána Szomolaie a na turnaji Cage Fighting Slovakia 6 udolal ve druhém kole na TKO Henrika Schurleina. I těmito výkony zaujal organizátory a zasloužil si místo v pyramidě.

  Adrian Bartl
  Favoritem utkání však bude Bartl, zástupce kickboxerské školy. V organizaci WAKO se na loňském světovém šampionátu umístil na devátém místě ve váhové kategorii do 91 kilogramů a na evropském klání stejné organizace o rok dříve bral taktéž deváté místo. Můžeme se tak zřejmě těšit na skvělou práci nohou a množství kicků.
   
  PRAVIDLA OKTAGON UNDERGROUND

  Jedna z hlavních změn oproti běžným zápasům MMA je v celkovém čase utkání. To se odehraje na tři kola po třech minutách. Pokud by poté boj skončil remízou, rozhodne jedno extra kolo. V postoji regule zůstávají prakticky stejné. Zápas je rovněž možné přenést na zem pomocí takedownu, kde je rozhodující následná kontrola po dobu tří vteřin. Pokud se tato kontrola v utkání zopakuje třikrát, rovná se takové počínání jednomu knockdownu. Knockdown způsobí počítání rozhodčího, a pokud zápasník absolvuje počítání čtyřikrát v utkání nebo třikrát v jednom kole, znamená to automatické ukončení zápasu. Sudí ale nemusí využít maximální počet počítání a může duel zastavit i verdiktem TKO.
   
  CO TO JE OKTAGON UNDERGROUND?

  Jedná se o první sérii turnajů na česko-slovenské bojové scéně od zavedení vládních nařízení v souvislosti s koronavirem, které zamezily organizování prakticky veškerých sportovních akcí. V mužských pyramidách do 70, 80, 90 a 100 kilogramů a v ženské pyramidě do 61 kilogramů se proti sobě utká značné množství bojovníků. Každý postupový pavouk zahrnuje českou a slovenskou stranu, finále tak bude vždy mezinárodní. Celkový vítěz pyramidy si odnese částku 5 000 eur, v součtu tím pádem bude ve hře 2,75 milionu korun. Zápasy mají uzpůsobená pravidla, turnaje se proto účastí i zápasníci, jejichž hlavní disciplínou není MMA. Zároveň se jedná o exhibiční duely. Výsledky se proto nebudou započítávat do oficiálních dat na stránce Sherdog. Celá akce se uskuteční v průběhu sedmi týdnů, kdy proběhne stejné množství atraktivních turnajů. Část z nich by měla být doprovázena takzvanými super-fighty, v nichž se představí mimosoutěžní bojovníci. Vrcholem druhého večera, který obstarají slovenští bojovníci, budou duely Samuela Krištofiče s Jakubem Benkem a Marka Bartla s Kamilem Cibinskim
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:15.

  Aleš Pur