Nikolas Krivák - Jacob Mikula Vítěz: N. Krivák (na body) (kon.) | Lukáš Eliáš - Adrian Bartl Vítěz: L. Eliáš (na body) (kon.)
Michal Zátorský - Tomáš Drábík Vítěz: M. Zátorský (na body) (kon.) | Samuel Daňko - Juraj Tutura Vítěz: J. Tutura (corner stoppage) (kon.)
Denis Farkaš - Samuel Liška Vítěz: D. Farkaš (na body) (kon.) | Marco Novák - Roman Paulus Vítěz: M. Novák (na body) (kon.)
Vlastislav Čepo - Patrik Jevický Vítěz: V. Čepo (TKO) (kon.) | Denis Tripšanský - Leonard Spišský Vítěz: D. Tripšanský (na body) (kon.)
Ronald Paradeiser - Milan Kratochvíla Vítěz: R. Paradeiser (na body) (kon.) | Eric Tlkanec - Patrik Křižan Vítěz: E. Tlkanec (TKO) (kon.)
koniec udalosti
Marco Novák - Roman Paulus

Vítěz: M. Novák (na body)

cz Sobota 23.05.2020, 22:21Oktagon Underground
Predzápasové kurzy
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 21:15.
   
  CO TO JE OKTAGON UNDERGROUND?

  Jedná se o první sérii turnajů na česko-slovenské bojové scéně od zavedení vládních nařízení v souvislosti s koronavirem, které zamezily organizování prakticky veškerých sportovních akcí. V mužských pyramidách do 70, 80, 90 a 100 kilogramů a v ženské pyramidě do 61 kilogramů se proti sobě utká značné množství bojovníků. Každý postupový pavouk zahrnuje českou a slovenskou stranu, finále tak bude vždy mezinárodní. Celkový vítěz pyramidy si odnese částku 5 000 eur, v součtu tím pádem bude ve hře 2,75 milionu korun. Zápasy mají uzpůsobená pravidla, turnaje se proto účastí i zápasníci, jejichž hlavní disciplínou není MMA. Zároveň se jedná o exhibiční duely. Výsledky se proto nebudou započítávat do oficiálních dat na stránce Sherdog. Celá akce se uskuteční v průběhu sedmi týdnů, kdy proběhne stejné množství atraktivních turnajů. Část z nich by měla být doprovázena takzvanými super-fighty, v nichž se představí mimosoutěžní bojovníci. Vrcholem druhého večera, který obstarají slovenští bojovníci, budou duely Samuela Krištofiče s Jakubem Benkem a Marka Bartla s Kamilem Cibinskim
   
  PRAVIDLA OKTAGON UNDERGROUND

  Jedna z hlavních změn oproti běžným zápasům MMA je v celkovém čase utkání. To se odehraje na tři kola po třech minutách. Pokud by poté boj skončil remízou, rozhodne jedno extra kolo. V postoji regule zůstávají prakticky stejné. Zápas je rovněž možné přenést na zem pomocí takedownu, kde je rozhodující následná kontrola po dobu tří vteřin. Pokud se tato kontrola v utkání zopakuje třikrát, rovná se takové počínání jednomu knockdownu. Knockdown způsobí počítání rozhodčího, a pokud zápasník absolvuje počítání čtyřikrát v utkání nebo třikrát v jednom kole, znamená to automatické ukončení zápasu. Sudí ale nemusí využít maximální počet počítání a může duel zastavit i verdiktem TKO.
   
  PYRAMIDA DO 70 KILOGRAMŮ
  MARCO NOVÁK vs. ROMAN PAULUS

  Marco Novák

  Novák má dle serveru tapology.com na svém kontě jeden profesionální zápas a ten skončil vítězně. Na akci Hanuman Cup 42 porazil Vadima Knyševiče na rear-naked choke. Každopádně jde ale o zkušeného muay thai bojovníka, který je profesionálním juniorským mistrem Evropy WKU, profesionální mistr Evropy WKU mezi dospělými a hlavně profesionální mistr světa WKU z roku 2016!

  Roman Paulus
  Paulus je na vítězné MMA vlně. Ta začala v roce 2016 na SLAM 9 – Slovakian Amateur MMA League, kde po třiceti vteřinách ukončil Martina Meduse a nezastavila se doteď. Jeho poslední obětí se stal František Toplanský, toho ve druhém kole porazil na TKO. Roman Paulus umí své duely ukončit, v této sérii se ještě nemusel dostat do třetího kola a je mu jedno, zda pro výhry dojde přes údery a TKO, či submise.
   
  Oba borci jsou již připraveni, pojďme tedy do šestého utkání večera.
   
  Utkání začalo.
   
  0:15
  Novák do zápasu vtrhl do utkání jednou zadní a také pokusem o high kick.
   
  1:00
  Pulus poslal nečekanou zadní pravou, ta přistála na Novákově hlavě.
   
  1:35
  Novák se pokouší o rány na tělo a zatím mu to docela vychází.
   
  1:55
  Superman punch od Nováka.
   
  2:30
  Paulus se toho nebojí, jeho soupeř ale jeho výpady zvládá vykrývat.
   
  První kolo skončilo.
   
  Začalo druhé kolo.
   
  0:30
  Novák se neustále pokouší o rány na břicho a nachází!
   
  1:20
  Novák zasahuje, Paulus musí neustále ustupovat.
   
  1:40
  Nepříjemná pravá od Nováka, tohle kolo míří právě za ním. Alespoň zatím.
   
  2:10
  Novákův round kick na břicho, Paulus pouze ustoupil k pletivu.
   
  2:35
  Marco pokoušel takedown, Paulus jej ale u pletiva zvládl zastavit a udržel se tak na nohou.
   
  Druhé kolo skončilo.
   
  Začalo třetí kolo.
   
  0:40
  Paulus musí začít tlačit a pokouší se o klinče a v nich o tvrdá kolena. Novák však utíká.
   
  1:10
  Tvrdá rána od Pauluse, Novák byl chviličku otřesený. Od Pauluse to chtělo ještě více aktivity, aby toho využil, ta ale nyní nepřišla.
   
  1:50
  Paulus se nebojí a opět trefuje. Jde si pro výhru v kole a jestli by rozhodčí první kolo vyhodnotili jako remízu, přicházelo by v úvahu extra kolo.
   
  2:30
  Novák si teď ale hlídá střed oktagonu a pokouší se o poklidný závěr.
   
  2:55
  Paulus doručil takedown! Tohle by mohlo výsledkem zamíchat.
   
  Utkání skončilo.
   
  Je rozhodnuto, extra kolo nebude. Rozhodčí byli jednoznační, určili výsledek 3:0 po bodech třikrát 30:28. Marco Novák si připisuje vítězství, o kterém rozhodlo zejména druhé kolo, které pro něj bylo nejlepší. Favorit si tak připsal výhru a postupuje do semifinále slovenské části pyramidy do 70 kilogramů. (22:36:39)

  Aleš Pur