Dortmund – Bayern 0:1 (kon.) | Brémy – Mönchengladbach 0:0 (kon.) | Frankfurt – Freiburg 3:3 (kon.)
Leverkusen – Wolfsburg 1:4 (kon.)
Bayer Leverkusen
1:4 (0:1)
VfL Wolfsburg
Utorok 26.05.2020, 20:30 • BayArena, Leverkusen • Nemecká Bundesliga • 28. kolo

V druhom polčase sa teda ešte diali veci! Domácim sa nepodarilo vyrovnať a napokon môžme povedať, že utrpeli debakel. Hostia sa dostali do vedenia o štyri góly, ale s čistým kontom domov predsa len neodišli, domáci aspoň v závere zápasu sa čestného gólu dočkali.

Určite to môžme označiť za prekvapenie kola, domáci budú musieť zabrať v ďalších zápasoch, aby si napravili reputáciu. Naopak, hostia môžu byť so svojim výkonom veľmi spokojní.

Ja vám už teda ďakujem za pozornosť a prajem dobrú noc! (22:26:07)

90+3

90+1
    Tak predsa len sa nadstavujú 3 minúty v druhom polčase!

90
    Hosťujúci celok sa ešte dostal k jednému rohovému kopu, zakončenie od Arnolda bol ale nepresné.

89
    Ofsajd hosťujúceho celku. Necelá minúta ostáva do konca riadnej hracej doby, zrejme nie je dôvod zbytočne toto stretnutie predlžovať.

88
    Wolfsburg sa dostáva k lopte a predsa len to ešte hostia skúšajú smerom dopredu.

87
    Domáci tak aspoň kozmeticky upravili skóre. Ostáva dohrať posledné minútky, dočkáme sa ešte niečoho zaujímavého?

85
    Bayer Leverkusen dal gól!
    Tak aspoň malá náplasť pre domáci celok, jedného gólu sa Bayer v tomto zápase predsa len dočkal. JULIAN BAUMGARTLINGER sa v pokutovom území dostal k odrazenej lopte a upratal ju do siete – 1:4!

85
    Po veľmi dlhej dobe tu bol aj útok zo strany domácich, ale center do pokutového územia Wolfsburgu si obrana tohto celku postrážila.

84
    Už domácim futbalistom dochádzajú aj potrebné sily na dohratie zápasu. Koniec sa čoskoro blíži, zrejme nie je ani dôvod nadstavovať minúty navyše.

83
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza John Anthony Brooks, prichádza Robin Knoche.

81
    Kto by to bol povedal pred zápasom, že to takto dopadne. Favoritom boli uričte domáci, ktorí ešte mali akú takú šancu zabojovať o výrazné popredné umiestnenie v tabuľke.

80
    Desať minút ostáva do konca druhého polčasu. O osude je rozhodnuté, hrá sa len o konečnú podobu výsledku.

79
    Bayer zahrával priamy kop na polovici súpera, ale už aj z frustácie ho zahral veľmi zle a hostia vyrážajú do rýchleho protiútoku. Wolfsburg je teraz pri veľkej chuti.

78
    Domáci však ešte ako tak bojujú, aby z toho prípadne nebol väčší gólový debakel.

77
    Veru dnes je to nočná mora pre Bayer vo svojom domácom prostredí. Možno je aj dobré pre futbalistov Bayeru, že sa hrá bez prítomnosti divákov.

76
    Striedanie v tíme VfL Wolfsburg: z ihriska odchádza Renato Steffen, prichádza Omar Marmoush.

75
    VfL Wolfsburg dal gól!
    Tak toto už vyzerá na poriadny debakel! Aj tento priamy kop zahrali hostia ukážkovo, na center si vyskočil MARIN PONGRAČIĆ a hlavou upratal loptu do siete – 0:4!

74
    Striedanie v tíme Bayer Leverkusen: z ihriska odchádza Moussa Diaby, prichádza Leon Bailey.

Miroslav Revaj

Góly: 85. Baumgartlinger – 43. Pongračić, 65. Arnold, 68. Steffen, 75. Pongračić

Karty:   29. Demirbay (LEV), 63. Baumgartlinger (LEV), 67. Diaby (LEV) – 33. Joao Victor (WOF), 67. Ginczek (WOF), 71. Casteels (WOF)

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Tapsoba, S. Bender (46. Dragović), Wendell – Weiser (46. Baumgartlinger), Aránguiz, Demirbay, Amiri – Bellarabi (46. Wirtz), Havertz (C), Diaby (74. Bailey).
    Náhradníci: R. Özcan – Tah, Dragović, Baumgartlinger, Palacios, Wirtz, Paulinho, Bailey, Alario.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Pongračić, Brooks (83. Knoche), Roussillon – Steffen (76. Marmoush), X. Schlager, Arnold, Brekalo (66. Ginczek) – Weghorst, Joao Victor.
    Náhradníci: Pervan – Knoche, Tisserand, Horn, Justvan, May, Marmoush, Ginczek, Llanez Jr..

Rozhodca: Schlager – Borsch, Gorniak