Valencia – Levante 1:1 (kon.) | Espanyol – Alavés 2:0 (kon.) | Vigo – Villarreal 0:1 (kon.)
Leganés – Valladolid 1:2 (kon.) | Mallorca – Barcelona 0:4 (kon.)
CD Leganés
1:2 (0:1)
Real Valladolid
cz Sobota 13.06.2020, 19:30 • Estadio Municipal de Butarque (Leganés) • Španielska LaLiga • 28. kolo

Z tohoto utkání je to všechno. Díky, že jste jej sledovali spolu s námi. Užijte si zbytek sobotního večera a mějte se fajn. (21:34:17)

A situace je pro Leganés o to horší, že v příštím kole se od něj body rozhodně čekat nebudou. Tento tým totiž pojede na Camp Nou, kde se bude bránit lídrovi soutěže z Barcelony. Valladolid bude na domácím stadionu hostit Celtu Vigo.

Valladolid si vítězstvím polepšil na čtrnáctou pozici, kde je díky lepšímu skóre před Alavésem. Leganés zůstává předposlední, poslední Espanyol se na něj navíc díky výhře nad Alavésem bodově dotáhl.

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 20:19.

Zatímco byl v první půli k vidění oboustranně nudný fotbal, ten druhý již snesl přísnější měřítko. Oba týmy si začaly vypracovávat zajímavější možnosti, z čehož pramenily i branky. Aktivitu Leganésu zmrazil prudkou ranou z voleje Alcaraz, domácí ale nesložili zbraně a vynutili si v 83. minutě pokutový kop. Ten proměnil střelou k pravé tyči Óscar Rodríguez a zadělal na drama. Další snaha Leganésu už ale přišla vniveč, k bodu nedopomohlo domácím ani více než pětiminutové nastavení.

90+6

90+5
    Již běží pátá minuta nastavení a míč mají na kopačkách hosté. Ti jsou tak jen několik vteřin od vítězství.

90+3
    Valladolid se zničehonic dostal do zajímavého přečíslení. Před branku přihrával Sandro Ramírez, pomezní ale zvedl praporek a signalizoval ofsajd. Opakované záběry ukázaly, že se mýlil.

90+2
    Domácí zamkli Valladolid ve vápně. Z tlaku přišel střílený centr Bryana Gila, po kterém Leganés reklamoval hru rukou uvnitř šestnáctky. Rozhodčí ale penaltu po konzultaci s kolegou u videa správně nenařídil.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut! To je dobrá zpráva zejména pro Leganés, který tak stále může živit naději alespoň na zisk jednoho bodu.

90
    Aitor Ruibal se po souboji s Waldem Rubiem dožadoval rohového kopu, sudí Lopez ale po chvilce váhání nařídil odkop od branky.

89
    Fede udeřil ve výskoku do hlavy Ibrahima Amadoua a zaslouženě se mu před očima zažlutilo.

89
    Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Waldo Rubio.

88
    Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Roberto Rosales, přichází Javier Aviles.

88
    Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Javier Sánchez.

88
    Po vhazování, které letělo k bližší tyči, je pískán útočný faul. Akce Leganésu tím končí.

87
    Domácí fotbalisté budou rozehrávat autové vhazování poblíž rohového praporku. Hosté chtějí střídat, nebylo jim to ale zatím k nelibosti trenéra umožněno.

85
    Vstřelená branka vlila Leganésu do žil čerstvou krev. Valladolid je zaparkován na vlastní polovině a musí se mít hodně na pozoru.

84
    Leganés právě vstřelili branku!
    Drama je na světě! Míč si postavil ÓSCAR RODRÍGUEZ a umístil ho přesně k pravé tyči! Jordi Masip směr střely vystihl, na dobře trefený balon ale nedosáhl.