Sigma Olomouc – Liberec 1:2 (kon.) | Sparta Praha – Plzeň 2:1 (kon.)
SK Sigma Olomouc
1:2 (0:2)
FC Slovan Liberec
cz Streda 17.06.2020, 17:15 • Andrův stadion, Olomouc • MOL Cup • Semifinále

Slovan Liberec může slavit postup do finále MOL Cupu. Na hřišti Olomouce vyhrál 2:1. O svém vítězství rozhodl de facto už v prvním poločase. Dlouho jsme čekali na první vážnější šanci, ta nakonec přišla v 25. minutě, ale Pešek na centr ze strany nedosáhl. O čtyři minuty později už Slovan šel do vedení. Právě Jakub Pešek se prosadil po centru Koscelníka. Těsně před poločasem se k přímému kopu postavil Alibekov, jenž svou střelu výtečně zakroutil přes zeď. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2 pro Liberec. Po poločase však byla na trávníku úplně jiná Sigma. Olomouc byla jasně lepší a už v 54. minutě snížila zásluhou Lukáše Juliše. Poté si domácí vytvořili ještě několik dalších šancí, jenže další gól už nepřidali. Posledních 20 minut navíc museli hosté dohrávat bez Jana Kuchty, který po dvou žlutých kartách musel do sprch. Závěrečný tlak domácích ale přišel vniveč a finále si tak zahraje Liberec.

O soupeři Slovanu se rozhodne v dnešním večerním zápase mezi Spartou a Plzní.

Z mé strany už je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a těším se na vás zase někdy příště. (19:15:53)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:6.

90+5

90+5
    Nákop Mandouse tečoval Yunis pouze do rukavic Knoblocha.

90+4
    Sigma vyráží dopředu. Času do konce utkání už chybí velmi málo.

90+3
    Jemelkův přetažený centr zakončil Vít Beneš v pádu. Přestože se jednalo o velmi dobrý centr, tak domácímu kapitánovi chybělo k lepšímu zakončení několik centimetrů.

90+3
    Nepřehledná situace před bránou Liberce dopadla pro hosty dobře. Milan Knobloch míč zachytil.

90+2
    Domácí stoper Vít Beneš už působí v pokutovém území Slovanu. Nyní si tam pomohl faulem, za který si vysloužil žlutou kartu.

90+1
    Nad rámec řádné hrací doby bude nastaveno 5 minut.

90+1
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jakub Pešek, přichází Kristian Michal.

89
    Centr Lukáše Greššáka doputoval na hlavu Ondřeje Karafiáta. Stoper Liberce zvládá své defnezivní povinnosti velice jistě.
    88. Juliš v dobré příležitosti přestřelil

88
    Obrovskou šanci domácích zahodil v pokutovém území Liberce Lukáš Juliš. Dostal se k zakončení po vyhrané hlavičce Jakuba Yunise. Bránu hostů však přestřelil.

88
    Imad Rondič šel do souboje na útočné polovině až příliš ostře. Sudí Orel odpískal útočný faul Slovanu Liberec.

87
    Olomoučtí hráči si přihrávali poměrně dlouho na levé straně hřiště. Poté centroval Martin Hála, jehož pobídku ale Jakub Yunis hlavičkou zakončit nedokázal.

86
    Ani rohový kop Sigmy se neujal. Tlak Olomouce je ale čím dál tím vyšší.

84
    Brankář Slovanu Milan Knobloch dostal žlutou kartu za zdržování hry.

84
    Martin Hála centroval těsně před malé vápno Slovanu. V této pozici vznikla nepřehledná situace, která však zakončením domácího celku neskončila.

84
    Jakub Yunis se ve vápně soupeře už chystal na zakončení nůžkami. Těsně před ním však hosté balón odvrátili do bezpečnějších pozic.