Getafe – Sociedad 2:1 (kon.)
Getafe CF
2:1 (1:0)
Real Sociedad San Sebastian
Pondelok 29.06.2020, 22:00 • Coliseum Alfonso Pérez (Getafe) • Španielska LaLiga • 32. kolo

Druhý polčas ponúkol dva presné zásahy. Obraz hry sa podobal tomu z prvého dejstva, ale hosťom sa v 57. minúte podarilo vyrovnať gólom Januzaja, ktorý však musel odobriť systém VAR. Zlomový moment zápasu prišiel v 83. minúte, keď sa aj po druhýkrát zapísal do streleckej listy Jaime Mata a stal sa tak hrdinom domáceho celku, keď zariadil jeho výhru 2:1!

Ďakujem vám za pozornosť a prajem už dobrú noc! (23:58:18)

90+6

90+5
    Getafe dostáva loptu až na polovicu súpera. Čas už hrá proti hosťujúcemu celku, tri body tak zrejme zostanú doma.

90+4
    Navyše teraz zaútočili aj domáci futbalisti, na center v pokutovom území súpera reagoval Molina, ale nezakončil presne.

90+3
    Hostia však teraz majú stále problémy s prechodom do útoku. Getafe drží tesné vedenie a tak šancu na tri body.

90+2
    Real Sociedad San Sebastian tak ešte získava nejaký ten čas, musí všetky svoje sily sústrediť na útočenie a treba aj viacej riskovať.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 6 minút!

90
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Jaime Mata, prichádza David Timor.

89
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Aritz Elustondo, prichádza Nais Djouahra.

89
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa už čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

88
    Žltú kartu dostáva Jaime Mata (Getafe CF).

86
    Už to teda zrejme vyzerá, že hostia budú v závere zápasu častejšie pri lopte, ale stále sa im nedarí výraznejšie sa presadiť v útoku.

85
    Getafe úspešne odvracia útoky svojho súpera. San Sebastian musí teraz zakladať útok až zo svojej polovice ihriska.

84
    Hostia teda znova prehrávajú a musia doťahovať vedenie súpera. Veľa času však už k dispozícii nemajú, musia sa čo najskôr dostať k tlaku na súpera.

83
    Žltú kartu dostáva Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).

83
    Getafe dalo gól!
    Domáci sa vracajú späť do vedenia o jeden gól! Nuž a hostí môže tento inkasovaný gól poriadne mrzieť, pretože sa nestihli včas vrátiť do obrany, Molina šikovne a rýchlo rozohral aut priamo do pokutového územia, kde sa k lopte dostal JAIME MATA a strelou pomedzi nohy prekonáva Remira – 2:1!

82
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Marc Cucurella, prichádza Jason.

82
    Ani rohový kop hosťujúceho celku zmenu skóre nepriniesol. Stále to teda vyzerá, že si tabuľkový susedia v tomto zápase body podelia.

81
    Približne desať minút zostáva do konca tohto stretnutia. Aj naďalej je skóre vyrovnané 1:1, uvidíme, či sa ešte dočkáme prípadného gólového zápisu.

80
    Žltú kartu dostáva Oghenekaro Etebo (Getafe CF).

79
    Sledovali sme rohový kop domáceho celku, ktorý však nič zaujímavého neponúkol.

78
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Jon Pacheco, prichádza Martín Zubimendi.
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Adnan Januzaj, prichádza Willian José.

77
    Hlavný rozhodca dal aj v druhom polčase pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku. Hra už postupne plynie ďalej, zápas sa dostáva do svojej záverečnej časti.

76
    K strele zo strednej vzdialenosti sa dostal Arambarri, ale jeho strelecký pokus smeroval len nad bránu súpera.

75
    Momentálne držia loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti, ktorí sa snažia o prechod na polovicu súpera.

74
    Žltú kartu dostáva Mikel Oyarzabal (Real Sociedad San Sebastian).

72
    Následný rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, loptu na svoje kopačky získavajú futbalisti San Sebastianu.

71
    Toto bola nebezpečná situácia v pokutovom území domáceho celku, v poslednú chvíľu zasiahol Cucurella, ktorý odvrátil loptu z pred brány na rohový kop!

70
    Útok domácich futbalistov nebol nijak úspešný, lopta končí v náručí brankára Remira. Ten už rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.

69
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Allan Nyom, prichádza Oghenekaro Etebo.

69
    Striedanie v tíme Getafe CF: z ihriska odchádza Hugo Duro, prichádza Jorge Molina.

68
    Žltú kartu dostáva Damián Suárez (Getafe CF).

67
    Striedanie v tíme Real Sociedad San Sebastian: z ihriska odchádza Alexander Isak, prichádza Cristian Portugués.

66
    Žltú kartu dostáva Alexander Isak (Real Sociedad San Sebastian).

65
    Postupný útok domácich bol zastavený, hostia získavajú autové vhadzovanie na svojej polovici ihriska.

64
    Sú tu však aj nepresnosti na oboch stranách. Zatiaľ to teda vyzerá, že by sa body mohli deliť.

63
    Getafe sa momentálne snaží o založenie útočnej akcie z vnútra svojho územia. Uvidíme, kedy prídu aj ďalšie zaujímavé situácie.

62
    Znova sledujeme, ako oba celky vysoko napádajú rozohrávku svojho súpera. Oba si tak musia dávať pozor na každé jedno zaváhanie v zadných radoch.

61
    Ak by sa zápas skončil takýmto výsledkom, oba celky by si upevnili svoje pozície v tabuľke, ktoré zaručujú pohárovú Európu. Pre hostí by to však bola len kvalifikácia.

60
    Hodina z tohto stretnutia je už minulosťou. Aktuálny stav zápasu je 1:1, stále to je teda otvorené na oboch stranách.

59
    No a hostia sa snažia hrať aktívne a pridať svoj ďalší gól v tomto zápase. Isakove zakončenie z vnútra pokutového územia smerovalo tesne vedľa brány súpera.

58
    Začína sa teda v tomto zápase odznova. Môžme konštatovať, že aj hostia skórujú zo svojej prvej veľkej šance. Uvidíme, ako sa toto stretnutie bude ďalej vyvíjať.

57
    Real Sociedad San Sebastian dal gól!
    Tak napokon je to gól! Oyarzabal si teda zaslúši veľkú pochvalu, keď svojou prihrávkou vysunul do veľkej šance ADNANA JANUZAJA a ten svoj únik na bránu súpera zakončil gólom – 1:1!.

56
    Januzaj dopravil loptu do siete, ale gól uznaný nebol pre postavenie mimo hru! Zasahuje však ešte systém VAR!

55
    V krátkom slede domáci po rýchlom brejku získali ďalší rohový kop, ale ani center od Suáreza nebol úspešný. K lopte sa už dostávajú hostia a skúšajú preniknúť na polovicu súpera.

54
    Zakrátko sa snažil v útoku presadiť domáci Cucurella, ale žiadna zaujímavá šanca z toho nerezonovala.

53
    Getafe získalo rohový kop, ktorý domáci rozohrali nakrátko, ale nič zaujímavého z toho nenasledovalo.

52
    San Sebastian sa už snaží o prechod na polovicu súpera. Hostia aj naďalej prehrávajú o jeden gól a potrebujú čo najskôr vyrovnať.

51
    Ani domáci však teraz v útoku nepochodili a len odovzdali loptu na kopačky súpera. Úvod druhého polčasu sa nesie v znamení nepreností na oboch stranách.

50
    Táto útočná snaha hostí sa skončila nedovoleným zákrokom od Zubeldia. Getafe teda rozohráva loptu na svojej polovici ihriska a nemusí sa nikam ponáhľať.

49
    Teraz sa už k lopte dostáva Getafe, ktoré sa snaží udržať si ju čo najdlhšie a kombinuje na polovici súpera. Hostia znova vysoko napádajú súperovu rozohrávku.

48
    Po vysokom napádaní hostia opäť zaútočili, ale cez defenzívu súpera pred pokutovým územím už neprešili.

47
    Futbalisti v zelených dresoch ihneď kombinovali na útočnej polovici, dlhá prihrávka do pokutového územia končí len u brankára Soriu.

46
    Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mal hosťujúci celok. Ani jeden z trénerov nestriedal.

46
    Začal sa druhý polčas.

Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo na Coliseum Alfonso Pérez je už minulosťou, napokon sme boli svedkami jedného presného zásahu, o ktorý sa v 20. minúte postaral z penalty domáci Jaime Mata. Od toho momentu mal častejšie loptu na kopačkách hosťujúci celok, ale nevypracoval si žiadnu šancu. Getafe pohodlne kontrolovalo prvý polčas a na prestávku tak ide v tesnom vedení.

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 23:04.

45+4
    Prvý polčas sa skončil.

45+3
    Už to teda vyzerá, že v prvom polčase sa nič zaujímavého nestane.

45+2
    San Sebastian získal priamy kop zo zaujímavej pozície, ale jeho rozohráva boal veľmi zlá a nasledovať bude len odkop od Soriovej brány.

45+1
    To je ešte celkom dosť, ale predsa len bola tam penalta. Uvidíme, či sa ešte skóre bude pred prestávkou meniť.

45
    V prvom polčase sa nadstavujú 4 minúty!

44
    Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, či sa bude aj niečo málo nadstavovať.

43
    Žltú kartu dostáva Chema (Getafe CF).

42
    Rozohrávka priameho kopu nebola moc vydarená, Maksimovićova prízemná strela bola slabá a tak brankár Remiro mal ľahkú prácu.

41
    Po veľmi dlhej dobe sme sledovali kombináciu domácich na útočnej polovici, po faule na Suáreza získava Gerafe priamy kop z nádejnej pozície.

40
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. Dočkáme sa ešte presného zásahu či už na jednej alebo druhej strane?

39
    Getafe však aj naďalej zvláda prácu v defenzíve a stále nemôžme konštatovať, žeby hostia mali gólovú príležitosť, aj keď teraz v držaní lopty dominujú.

38
    Hostia sa ihneď snažia vysoko napádať súperovu rozohrávku, určite chcú do polčasovej prestávky vyrovnať. Domáci by naopak radi začínali druhý polčas s gólovým náskokom.

37
    Ale celé to rezonuje len v nepresnú prihrávku, Soria uvedie loptu späť do hry výkopom do svojej brány.

36
    Januzajov center z priameho kopu dokázala obrana súpera odvrátiť do bezpečia. San Sebastian ešte pokračuje v kombinácii na polovici svojho dnešného súpera.

35
    Cucurella fauloval Januzaja, ktorý sa pokúšal presadiť individuálne. Hostia získavajú priamy kop z celkom zaujímavej pozície.

34
    Real Sociedad San Sebastian sa snaží o prechod na polovicu súpera, ale to sa momentálne hosťujúcemu celku nedarí. Nič mu teda nie je platné, že drží loptu na svojich kopačkách.

33
    Dianie na Coliseum Alfonso Pérez pokračuje ďalej, súboj tabuľkových susedov sa zatiaľ vyvíja v prospech domáceho Getafe.

32
    Polhodina zo stretnutia je už minulosťou, domáce Getafe vyhráva 1:0! Hlavný rozhodca dal pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku.

31
    Tento rohový kop hostia už zvládli, súpera do zakončenia nepustili a loptu držia na svojich kopačkách.

30
    Následne vznikol v pokutovom území hostí poriadny závar, k lopte sa dostal Chema a jeho zakončenie prináša ďalší rohový kop pre Getafe.

29
    Na druhej strane potom nasledoval útok domácich a Getafe po zrazenej lopte získava rohový kop.

28
    Toto bol rýchly útočný výpad zo strany hostí, nasledovať však bude len odkop od Soriovej brány, ktorý stále nijak vážnejšie zasahovať nemusel.

27
    Teraz sa na polovici súpera snažilo presadiť Getafe, ale prišiel len útočný faul a tak opäť sledujeme kombináciu hosťujúceho celku.

26
    Lopta sa však pomerne rýchlo vracia na kopačky futbalistov San Sebastianu. Po góle zatiaľ nič výrazného ani na jednej strane neprichádza.

25
    Cucurella sa snažil vyviesť loptu na polovicu súpera, bol pri tom faulovaný a tak Getafe môže rozohrávať priamy kop na útočnej polovici.

24
    Domáci však aj naďalej svojho dnešného súpera do žiadnej šance nepúsťa, pohodlne bránia svoje územie.

23
    Momentálne je v držaní lopty práve hosťujúci celok, ktorý sa postupne presúva na polovicu súpera. Getafe sa teda musí mať na pozore a vyvarovať sa každej jednej chybe.

22
    Medzičasom sa dostávame za polovicu prvého polčasu, domáce Getafe vyhráva 1:0! Hostia sa však už snažia čo najrýchlejšie vyrovnať.

21
    Je to teda hneď prvé a vážne oživenie tejto hry, prakticky z prvej veľkej šance padol gól. Uvidíme, aká bude reakcia hosťujúceho celku.

20
    Loptu si na biely bod postavil JAIME MATA a poslal ju do opačnej strany, než sa hodil brankár Remiro a otvára tak skóre tohto stretnutia – 1:0!

19
    Bola nariadená penalta pre Getafe! Brankár Remiro zle rozohhral loptu a v podstatu prihral domácemu Durovi rovno do šance. Toto sa snažil zastaviť Le Normand, ktorý však fauloval a domáci majú veľkúšancu otvoriť skóre tohto stretnutia!

18
    Real Sociedad San Sebastian momentálne kombinuje len na svojej polovici ihriska, do výmeny lôpt sa zapája aj brankár Remiro.

17
    Ani tento rýchly útočný výpad Getafe nebol nijak zaujímavý a nasledovať bude len ďalší odkop od hosťujúcej brány.

16
    Oba celky sa snažia vysoko napádať súperovu rozohrávku ihneď po strate lopty. Zatiaľ ani jeden z aktérov nemá dostatok priestoru na zaútočenie.

15
    Tento útok domáceho celku nič zaujímavého neponúkol, bude to len odkop od Remirovej brány. Ani jeden z brankárov tak zatiaľ vážnejšie nezasahoval.

14
    Na malú chvíľu sa musela hra prerušiť, Zaldúa ostal otrasený po ostrom zákroku a vypýtal si ošetrenie. Napokon by mal byť v poriadku a v zápase bude pokračovať ďalej.

13
    Žltú kartu dostáva Hugo Duro (Getafe CF).

12
    Getafe zvolilo postupný prechod na útočnú polovicu, ale napokon po nepresnej prihrávke končí lopta za postranou čiarou.

11
    Žltú kartu dostáva Mathias Olivera (Getafe CF).

10
    Úvodných 10 minút tohto stretnutia je už minulosťou, je to bez gólov na oboch stranách.

9
    Nasledovali rýchle útočné výpady na oboch stranách, ale defenzívy si svoje úlohy splnili a tak stále čakáme na prvú zaujímavejšieu situáciu na jednej či druhej strane.

8
    Januzajov rohový kop domáci celok postrážil, získava loptu na svoje kopačky a rovnako sa teraz snaží niečo vymyslieť cez postupnú rozohrávku smerom dopredu.

7
    Napokon to celé na seba zobral Oyarzabal, ktorý aj s loptou prenikol do pokutového územia, tam však bol od nej odstavený. Nasledovať bude ešte rohový kop.

6
    Momentálne sú v držaní lopty hostia, ktorí sa snažia niečo vymyslieť cez postupnú rozohrávku.

5
    Od úvodného výkopu sa oba celky snažia hrať aktívne smerom dopredu a po zisku lopty okažite útočiť. Verme, tak, že čoskoro uvidíme aj prvé zaujímavejšie momenty.

4
    V krátkom slede sa hostia opäť pokúsili zaútočiť, ale ich snahu zastavuje postraný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. Loptu späť do hry uvedie brankár Soria.

3
    Sledovali sme kombináciu hosťujúceho celku pred pokutovým územím súpera, ale tá nič zaujímavého nepriniesla. San Sebastian však pri lopte zostáva.

2
    Útočné ťaženie domácich sa končí len nedovoleným zákrokom, hostia budú rozohrávať loptu na svojej polovici ihriska.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril domáci futbalistom, ktorí odohrajú toto stretnutie v modrých dresoch, hostia nastúpili v zelených.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Úvodné zostavy:

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Etxeita, Chema, Olivera – Nyom, Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella – Duro, Jaime Mata (C)

Náhradníci: Chichizola – Etebo, Fajr, J. Molina, Ndiaye, Poulolo, Portillo, Jason, Ángel Rodríguez, Timor

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, J. Pacheco, A. Elustondo (C), Le Normand, Monreal – Januzaj, Merino, Zubeldia, Oyarzabal – Isak

Rozhodca: Adrian Cordero Vega

Vítam všetkých fanúšikom futbalu pri online prenose z 32. kola španielskej LaLigy. Od 22:00 je na programe stretnutie medzi Getafe CF a Real Sociedad San Sebastian.

V pondelok je na programe dohráva 32. kola LaLigy. Aj naďalej je o čo v tejto súťaži ešte hrať, stále nie je rozhodnuté o titule, o vypadávajúcom či o miestenkach do pohárovej Európy. V tomto dohrávanom kole sa na Coliseum Alfonso Perez stretnú celky, ktoré bojujú o účasť v pohárovej Európe a je to zároveň aj súboj tabuľkových susedov.

Getafe CF:
    Domáci futbalisti majú momentálne na svojom konte 49 bodov, čo ich zaraďuje na predbežné 6. miesto, ktoré zaručuje účasť v Európskej lige. Getafe po prestávke ešte nevyhralo, zaznamenalo však tri nerozhodné výsledky.

Real Sociedad San Sebastian:
    Hosťujúci futbalisti sú teda v tabuľke o jednu priečku nižšie a to so ziskom 47 bodov. Siedme miesto by hostí poslalo do predkola Európskej ligy. Ani San Sebastian po prestávke ešte nevyhral a v posledných 3 zápasoch ťahal za kratší koniec.

Určite nás tak čaká zaujímavý súboj, sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 22:00.