Bournemouth – Newcastle 1:4 (kon.) | Arsenal – Norwich 4:0 (kon.) | Everton – Leicester 2:1 (kon.)
West Ham – Chelsea 3:2 (kon.)
Arsenal FC
4:0 (2:0)
Norwich City
Streda 01.07.2020, 19:00 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 32. kolo

Aj druhé dejstvo na Emirates Stadium ponúklo dva presné zásahy, znova skórovali len domáci futbalisti, keď sa do streleckej listiny zapísal po druhýkrát Aubameyang a skóre zápasu na 4:0 uzavrel Soares. O spravodlivej výhre Arsenalu tak niet pochýb, s Norwichom to s účasťou v Premier League aj na ďalšiu sezónu vyzerá bledo.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:56:14)

90+3

90+2
    Žltú kartu dostáva Marco Stiepermann (Norwich City).

90+1
    O všetkom je však už rozhodnuté, tri body zostanú doma.

90
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

89
    Riadny hrací čas tohto stretnutia sa už čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

88
    Ešte to hostia skúšali smerom dopredu, ale žiadnu zaujímavú príležitosť si nevypracovali.

87
    Stretnutie na Emirates Stadium sa čo nevidieť bude končiť. Naplnia sa papierové predpoklady a tri body zostanú doma.

86
    Žltú kartu dostáva Mario Vrančić (Norwich City).

85
    Veľa nechýbalo a mohlo to byť 5:0! Na hranici pokutového územia sa k lopte dostal Willock, ale jeho strela tesne míňa priestor hosťujúcej brány!

84
    Arsenal drží loptu na svojich kopačách a snaží sa o prienik na polovicu súpera. Tréner hostí má k dispozícii ešte jedno striedanie, uvidíme, či sa Ondrej Duda dostane aspoň na pár minút na trávnik.

83
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Pierre-Emerick Aubameyang, prichádza Nicolas Pépé.

82
    Už je teda jasné, že z pohľadu hostí sa tento zápas bude len dohrávať, ale domáci sú pri chuti a stále sa snažia ešte niečo zaujímavé vymyslieť.
    81. Cédric Soares (ARS) - 4:0

81
    Arsenal FC dal gól!
    Štvrtý gól Arsenalu v tomto zápase a tak je už určite definitívne rozhodnuté! Domáci po rohovom kope pokračovali v tlaku, k odrazenej lopte sa dostal CÉDRIC SOARES a ten svoju strelu parádne namieril k tyčke – 4:0!

80
    Willock sa snažil presadiť individualne, svojou aktivitou získava pre Arsenal aspoň rohový kop.

79
    Aj keď sú hostia pri lopte, s prechodom do útoku to nie je stále ideálne. Ak dnes Norwich prehrá, bude to hlavne kvôli hrubým chybám v defenzíve.

78
    Opäť to boli viacnásobné výmeny na oboch stranách, už však hra pokračuje ďalej. Zatiaľ to však nevyzerá, že by z toho mohla byť ešte dráma.

77
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Alexandre Lacazette, prichádza Edward Nketiah.
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Héctor Bellerín, prichádza Cédric Soares.

76
    Striedanie v tíme Norwich City: z ihriska odchádza Todd Cantwell, prichádza Mario Vrančić.
    Striedanie v tíme Norwich City: z ihriska odchádza Lukas Rupp, prichádza Marco Stiepermann.

75
    David Luiz sa nepríjemne zrazil s Idahom, domáci futbalista si vyžiadal ošetrenie. Zatiaľ môžu prebehnúť striedania na oboch stranách.

74
    Hostia odrazili útok domácich a pokúšajú sa odpovedať rovnakou mincou.

73
    Domáci sa s loptou na kopačkách presúvajú na polovicu súpera. Hostia teda musia prepnúť na obraný režim.

72
    Arsenal pohodlne odráža všetky útoky svojho dnešného súpera. Ak to takto pôjde ďalej, brankár Martínez by si mohol pripísať čisté konto.

71
    Norwich kombinuje na svojej polovici ihriska a snaží sa postupne založiť útok. Žeby to hostia ešte predsa len tak nevzdali?

70
    Naopak Arsenal je ešte pri chuti a po zisku lopty sa snaží zakladať útočné akcie. Uvidíme, či budeme svedkami prípadných ďalších zaujímavých momentov.

69
    Už nám dianie na Emirates Stadium v Londýne pokračuje ďalej. Momentálne je pri lopte Norwich, ale hostia sú už pomerne zúfalí a zrejme by boli najradšej, keby sa toto stretnutie skončí.

68
    Hlavný rozhodca Peter Bankes tak ako v prvom polčase, tak aj teraz dáva pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku. Mikel Arteta výrazne svojim hráčom ešte dáva ďalšie pokyny.
    67. Pierre-Emerick Aubameyang (ARS) - 3:0

67
    Tretí gól domácich v tomto zápase a zdá sa byť o osude celého zápasu rozhodnuté! Defenzíva Norwichu si dnes vybrala slabší deň, hostia zle zahrali aut v blízkosti svojho pokutového územia, v ňom sa napokon do zakončenia dostal PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG a po druhýkrát sa po hrubej chybe súpera zapisuje do streleckej listiny – 3:0!

67
    Po rýchlom prechode do útoku sa na hranici pokutového územia snažil zakončovať Willock, ale jeho strela ide vedľa Krulovej brány.

66
    Postupne sa hra presúva na polovicu Arsenalu, je to teda ako na hojdačke. Podstatné však je, že žiadne zaujímavé momenty neprichádzajú.

65
    Hostia pri prechode do útoku loptu stratili a tak ju opäť získava Arsenal, ktorý postupne operuje na polovici súpera, ktorý sa teda musí len brániť.

64
    Žltú kartu dostáva Emiliano Martínez (Arsenal FC).

63
    Teraz na útočnej polovici kombinovali domáci futbalisti, ale takisto nič zaujímavého nevymysleli.

62
    Znova sme sledovali útočné ťaženie hosťujúceho celku, ale prihrávku do pokutového územia si domáca defenzíva postrážila.

61
    Treba však konštatovať, že Norwich v druhom polčase výrazne pridal a vie dostať súpera pod tlak. Chýba tomu však lepšia finálna fáza.

60
    Hodina zo stretnutia na Emirates Stadium je už minulosťou. Arsenal aj naďalej vyhráva 2:0 a je na najlepšej ceste získať doma všetky tri body.

59
    Individuálne sa snažil presadiť Cantwell, ale neuspel. Brankár domácich postupne rozohral loptu na svojich spoluhráčov.

58
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Reiss Nelson, prichádza Joe Willock.

57
    Arsenal sa postupnou kombináciou presúva na útočnú polovicu. Domáci sa nemusia nikam ponáhľať a tak sa snažia hlavne držať loptu na svojich kopačkách čo najdlhšie.

56
    Túto útočnú snahu hosťujúceho celku prerušuje postraný rozhodca, ktorý signalizuje ofsajd. K lopte sa teda dostáva domáci celok.

55
    Norwich aj naďalej nebezpečne kombinuje v blízkosti domáceho pokutového územia.

54
    Momentálne sledujeme kombináciu hosťujúceho celku na útočnej polovici. Norwich však dnes ťažko hľadá recpet na prekonanie súperovej defenzívy.

53
    Nové tváre v drese hostí sa snažia byť veľmi aktívne. Zo strednej vzdialenosti sa o strelu pokúsil Hernández, ale jeho pokus smeruje vysoko nad bránu domáceho celku.

52
    Arsenalu sa teraz nedarí v prieniku na útočnú polovicu, ale to domácim nijak neprekáža, držia aj naďalej loptu na svojich kopačkách.

51
    K lopte sa dostáva Arsenal, ktorý sa snaží zo svojej polovice ihriska založiť útočný výpad. Domáci sa však nemusia nikam ponáhľať.

50
    Po nedovolenom zákroku nasledoval priamy kop hosťujúceho celku, center od McLeana však nebol pre domácu defenzívu nijak nebzepečný.

49
    Hosťujúci tréner sa snažil hlavne posilniť ofenzívu, určite tak Norwich ešte toto stretnutie nechce len tak zabaliť, bude to však v druhom polčase mať veľmi ťažké.

48
    No a práve nový muž na ihrisku v drese hostí Idah sa zapojil do tejto útočnej akcie svojho celku, jeho zakončenie spoza pokutového územia kryje brankár Martínez.

47
    Druhý polčas na Emirates Stadium je už v plnom prúde, výkop patril hosťujúcemu celku. Na oboch stranách prebehli striedania, v tábore hostí došlo až k trojnásobnej výmene.

46
    Striedanie v tíme Norwich City: z ihriska odchádza Emiliano Buendía, prichádza Onel Hernández.
    Striedanie v tíme Norwich City: z ihriska odchádza Teemu Pukki, prichádza Josip Drmić.
    Striedanie v tíme Norwich City: z ihriska odchádza Tom Trybull, prichádza Adam Idah.

46
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Shkodran Mustafi, prichádza Rob Holding.

46
    Začal sa druhý polčas.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!

Úvodné dejstvo tohto stretnutia na Emirates Stadium ponúklo hneď dva presné zásahy. Oba z nich dosiahli domáci futbalisti, keď najprv v 33. minúte otvoril skóre zápasu po hrubej chybe brankára súpera Aubameyang, o pár minút neskôr sa do streleckej listiny zapísal aj Xhaka a tak Arsenal po 45 minútach vyhráva 2:0!

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 20:04.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

45+2
    Rohový kop už nič zaujímavého neponúkol, to je z prvého polčasu všetko.

45+1
    Výborný zákrok domáceho brankára! McLean sa postavil k rozohrávke priameho kopu tesne pred pokutovým územím, jeho strelu pod brvno Martínez vyrazil na rohový kop!

45
    V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!

44
    Riadny hrací čas v prvom polčase sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

43
    Zakrátko Norwcih opäť pritlačil a nebezpečne kombinoval v pokutovom území domácich, ale aj v tomto prípade defenzíva Arsenalu včas zasiahla.

42
    Po dlhšej dobe sme sledovali útočný výpad hosťujúceho celku, ale ten nič zaujímavého neponúkol, defenzíva domácich stihla včas zasiahnúť.

41
    Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu na Emirates Stadium. Arsenal má pohodlný náskok a naďalej všetko kontroluje.

40
    Nasledoval teda ešte rohový kop, ale ten nič zaujímavého neponúkol.

39
    No a tlak Arsenalu pokračuje ďalej, Tierneyho center do pokutového územia musela defenzíva Norwichu odvrátiť do bezpečia.

38
    Dostávame sa do záverečnej pasáže prvého dejstva, Arsenal už vyhráva o dva góly a je na najlepšej ceste doma uspieť. Uvidíme, ako sa toto stretnutie bude ďalej vyvíajť.
    37. Granit Xhaka (ARS) - 2:0

37
    Domáci založili rýchly útočný výpad, do otvoreného priestoru dostal loptu Aubameyang, autor prvého gólu následne našiel svojou presnou prihrávkou v pokutovom území súpera GRANITA XHAKU a ten prekonáva Krula – 2:0!

36
    Na obraze hry sa stále nič nemení, aj naďalej sú v držaní lopty domáci futbalisti, ktorí sa pokúšajú o prienik na polovicu svojho dnešného súpera.

35
    Arsenal má však pohodlne loptu pod svojou kontrolou a snaží sa svojou aktivitou vytvoriť prípadnú ďalšiu zaujímavú pozície na skórovanie.

34
    Na rade sú tak teraz hosťujúci futbalisti, ktorí musia doháňať náskok súpera. Norwich bol v posledných minútach skôr pasívny, to musí jednoznačne zmeniť.
    33. Pierre-Emerick Aubameyang (ARS) - 1:0

33
    Je tu úvodný gól tohto stretnutia a dáva ho domáci celok! Arsenal však k nemu prišiel ako slepý k husliam, keď PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG vysoko napádal brankára Krula, ten pod tlakom stratil loptu a domáci zakončovateľ už pohodlne dopravil loptu do siete – 1:0!

32
    V krátkom slede zahrávali domáci priamy aj rohový kop, zakončenie od Lacazetteho však nijak nebezpečné nebolo.

31
    Žltú kartu dostáva Lukas Rupp (Norwich City).

30
    Polhodina zo stretnutia na Emirates Stadium je už minulosťou. Aj naďalej čakáme na úvodný presný zásah.

29
    K rozohrávke priameho kopu sa postavil David Luiz, jeho priama strela na bránu však nebola nijak nebezpečná a brankár Krul ju pohodlne zneškodnil a loptu už aj rozohral na svojich spoluhráčov.

28
    Hostia zastavili útok súpera len nedovolene a tak Arsenal získava priamy kop na útočnej polovici. Bude to z celkom zaujímavej pozície.

27
    Žltú kartu dostáva Kenny McLean (Norwich City).

26
    Pokus o rýchly brejk hosťom nevyšiel, opäť tak sledujeme výmenu lôpt od domácich futbalistov.

25
    Arsenal sa snaží pokračovať vo svojej aktivite a vytvárať si čoraz viac nebezpečné situácie na ohrozenie brány svojho dnešného súpera.

24
    Dianie na Emirates Stadium môže pokračovať ďalej. Stále je to bez gólov na oboch stranách, ale postupne nám zaujímavé momenty pribúdajú.

23
    Dostávame sa za polovicu úvodného dejstva, hlavný rozhodca Peter Bankes dáva pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku.

22
    Na druhej strane teraz v pokutovom území zakončoval hlavou Lacazette, ale mieril len do miest, kde stál pripravený brankár Krul!

21
    To bola prvá veľká výstraha pre defenzívu Arsenalu. Uvidíme, kedy prídu ďalšie podobné momenty.
    20. Ben Godfrey (NRW)

20
    Je tu prvá veľká gólová príležitosť tohto zápasu a prekvapivo ju mali hostia! Spoza pokutového územia to napriahol na parádnu strelu Godfrey, jeho pokus končí len na konštrukcii domácej brány!

19
    Toto bola pekná kombinácia domácich futbalistov, ale gólovú bodku nepriniesla. Nelson našiel presným centrom v pokutovom území Aubameyanga, hlavička domáceho kapitána však bola Krulom zneškodnená.

18
    Aj naďalej sledujeme útočnú aktivitu futbalistov Arsenalu, ťažko však hľadajú recept na prekonanie defenzívy súpera.

17
    K lopte sa dostal domáci Tierney, krásnym spôsobom oklamal obranu súpera, ale jeho prihrávka na hranicu pokutového územia už bola odvrátená do bezepčia.

16
    Bellerín nestihol dobehnúť dlhú prihrávku a nasledovať tak bude len odkop od Krulovej brány. Arsenalu zatiaľ finálna fáza nevychádza, ale domáci hrajú aktívnejšie.

15
    Hostia kombinovali pred pokutovým územím domácich, ale loptu stratili. Arsenal sa snaží zo svojej polovice ihriska založiť ďalší útočný výpad.

14
    Dlhá nakopnutá lopta do pokutového územia hosťujúceho celku sa stala ľahkou korisťou pre brankára Krula, ktorý ju už rozohráva na svojich spoluhráčov.

13
    Domáci futbali sú aj naďalej častejšie pri lopte, ale teraz sa im v zakladaní útočných akcií nedarí. Norwich výborne obsadzuje stred poľa.

12
    Arsenal rýchlo rozohral priamy kop, v pokutom území sa snažil zakončovať Lacazetta, ale je tu len odpískaný útočný faul a tak sme ani teraz nič zaujímavého nevideli.

11
    Norwich sa s loptou na kopačkách presunul na útočnú polovicu, ale na zúženom priestore len kombinuje. Defenzíva domácich vytláča rozohrávku súpera.

10
    K lopte sa dostal domáci Aubameyang, jeho parádna krížna strela však gólom nekončí, brankár Krul si na svoje konto pripísal prvý vážnejší zakrok v tomto zápase!
    10. Pierre-Emerick Aubameyang (ARS)

10
    Úvodná desaťminútovka na Emirates Stadium je už minulosťou, stále čakáme na niečo zaujímavejšie. Zatiaľ zasahoval len brankár Krul, ale boli to dva ľahké zákroky.

9
    Bellerín si výborne nabehol do pokutového územia, ale presne už zakončiť nedokázal a navyše bol posledný kto sa dotkol lopty. Je to odkop od Krulovej brány.

8
    Aj naďalej tak sledujeme len výmenu lôpt od oboch celkov. Okamžite po strate lopty sa aktéri zápasu snažia vysoko atakovať rozohrávku svojho dnešného súpera.

7
    Pokus o rýchly útočný výpad Norwichu nevyšiel, je tu odmávaný ofsajd a tak lopta opäť pripadla domácim futbalistom. Zatiaľ čakáme na prvú zaujímavejšiu situáciu.

6
    Xhaka sa snažil vyslať prízemný center na hranicu pokutového územia, ale defenzíva súpera odvrátila loptu do bezpečia.

5
    Hra sa presúva na opačnú časť ihriska, sledujeme teda kombináciu Arsenalu, ktorý je v tomto zápase papierovým favoritom.

4
    Norwich vysoko napádal rozohrávku súpera a získava tak loptu na svoje kopačky. Hostia sa snažia kombinovať na útočnej polovici a rovnako sa dostať do prvej útočnej akcie.

3
    Lacazette centroval pred hosťujúcu bránu, loptu si do svojich rukavíc prebral brankár Krul a rozohráva ju na svojich spoluhráčov.

2
    Od úvodného výkopu držia loptu na svojich kopačkách domáci futbalisti, ktorí sa snažia postupne preniknúť na polovicu súpera.

1
    Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril domácim futbalistom.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Pred úvodným výkopom je tu ešte minúta ticha.

Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!

Úvodné zostavy:

Arsenal FC: E. Martínez – Mustafi, David Luiz, Kolašinac – Bellerín, D. Ceballos, Xhaka, Tierney – Nelson, A. Lacazette, Aubameyang (C)

Norwich City: Krul – Aarons, Godfrey, Tettey (C), Lewis – Trybull – Buendía, Rupp, McLean, Cantwell – Pukki

Rozhodca: Peter Bankes

Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dnes sú na programe zápasy 32. kola anglickej Premier League a to prinesie aj súboj na Emirates Stadium v Londýne, kde domáci Arsenal privíta Norwich City. Hostia bojujú o záchranu a potrebujú už konečne nutne po prestávke bodovať, domáci chcú ešte ponaháňať šancu na pohárovú Európu. Slovenský reprezentant Ondrej Duda začína zápas len na lavičke náhrádnikov, uvidíme či sa počas zápasu dostane v drese Norwichu aj na trávnik.

Vítam všetkých fanúšikom futbalu pri online prenose z 32. kola anglickej Premier League. Od 19:00 je na programe stretnutie medzi Arsenal FC a Norwich City.

Anglická Premier League ponúkne ešte z tohtoročnej edície sedem kôl, o titule je však už v predstihu rozhodnuté. Na všetky otázky však ešte nie je zodpovedané, toto kolo prinesie súboj aj na Emirates Stadium, kde proti sebe nastúpia celky z opačných častí tabuľky.

Arsenal FC:
    Domáci celok mal pred prestávkou výbornú formu, ale prvé dva kolá po obnovení súťaže Arsenal prehral a výrazne si tak skomplikoval ešte možnú účasť v pohárovej Európe. Arsenalu momentálne patrí až 10. miesto v nabitej tabuľke, na 5. miesto, ktoré znamená účasť v Európskej lige stráca 9 bodov.

Norwich City:
    Hosťujúci celok má úlne iné starosti. Norwich ktorého farby háji aj slovenský reprezentant Ondrej Duda je momentálne na samom dne ligovej tabuľky so ziskom 21 bodov, po prestávke Norwich zaznamenal tri prehry a čaká ho tak veľmi náročný súboj o udražnie sa v tejto súťaži.

Oba celky teda stále majú o čo hrať, verme, že uvidíme kvalitné stretnutie. Sledujte náš online prenos!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.