NY Islanders – Florida 2:1 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 2:3 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 4:1 (kon.)
Nashville – Arizona 3:4 (kon.) | Boston – Philadelphia 1:4 (kon.)
Nashville Predators
3:4 (1:3, 0:1, 2:0) Stav série: 0:1
Arizona Coyotes
cz Nedeľa 02.08.2020, 20:00 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • Predkolo

První utkání série předkola mezi Nashvillem a Arizonou je u konce. Hokejisté Coyotes se ujali vedení 1:0 na zápasy díky dnešní výhře 4:3. V první třetině odskočili už do tříbrankového náskoku po gólech Ekmana-Larssona, Dvoraka a Kellera. Tři branky vsítili během osmi minut. Tři sekundy před koncem první části snižoval Filip Forsberg. Druhá třetina už nenabídla tolik hokejové krásy, ale Arizona po ní byla rozhodně spokojená. Vedla totiž 4:1 po brance Michaela Grabnera v oslabení. Závěrečná třetina ale patřila Nashvillu. Predátoři se hnali za vyrovnáním, jenže vsítili pouze dvě branky. Trefil se Ellis a také podruhé Forsberg, ovšem vyrovnávací branka stejně nepřišla. Arizona dnes lepší nebyla, výchozí pozici po prvním utkání má však lepší.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera a noci. Na počtenou! (23:01:05)

1. hvězda: Christian Dvorak (ARI) – 1+1
    2. hvězda: Darcy Kuemper (ARI) – %ús 93.0
    3. hvězda: Filip Forsberg (NSH) – 2+0

Česká a slovenská stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

59:52
    Arizona se skvěle brání. Predátory do žádných větších šancí nepouští.

59:30
    Nashville musí zakládat protiakci znovu z vlastní třetiny. Do konce řádné hrací doby zbývá už jen třicet sekund.

59:07
    Fischer dostal puk do středního pásma, odkud Grabner nedokázal trefit opuštěnou bránu.

58:36
    Až nyní hokejisté ve žlutém kombinují před Kuemperem. Saros je na střídačce.

58:16
    Nashvillu se stále nedaří se napevno usadit v pásmu soupeře.

57:47
    Niklas Hjalmarsson sice vyhodil touš z vlastního pásma do hlediště, ovšem puk se dotkl plexiskla. Vyloučení tedy na pořadu dne není.

57:17
    Hra byla přerušena kvůli ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:42
    Nashville se snaží usadit v pásmu soupeře. Zatím však pouze nahazuje puky.

56:02

55:36
    Carl Söderberg pracoval velice dobře před Sarosovou svatyní. Málem touš dotlačil do brány, ale finský brankář jej nakonec stačil ustrážit mezi svými betony.

55:20
    Garland předložil spoluhráči do tandemu. Ekman-Larsson se ale k ráně neodhodlal.

54:50
    Arizona už je znovu v útočném pásmu. Nashville se předtím dokázal osvobodit.

54:13
    Taylor Hall šikovnou přihrávkou oslovil Kessela, jenž si puk zpracoval a poté vystřelil. Juuse Saros velmi dobře zakročil proti nepříjemné ráně z kruhu.

54:02
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 2 min., podrážení).

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 20. F. Forsberg, 41. Ellis (Johansen, Josi), 49. F. Forsberg (Josi, Duchene) – 8. Ekman-Larsson (Hall, Stepan), 11. Dvorak (Kessel, Hall), 16. Keller (Dvorak, Kessel), 37. Grabner

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), Tinordi, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, F. Forsberg – Mikael Granlund, Duchene, Turris – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Järnkrok.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Kessel, Dvorak, Hall – Garland, Hayton, Grabner – Keller, Stepan (A), Crouse – Fischer, Richardson, Söderberg.

Rozhodca: St. Laurent, Pochmara – Murchison, Sericolo