Colorado – St. Louis 2:1 (kon.) | Toronto – Columbus 0:2 (kon.) | Vancouver – Minnesota 0:3 (kon.)
Carolina – NY Rangers 4:1 (kon.) | Calgary – Winnipeg 2:3 (kon.) | Tampa Bay – Washington 3:2 (2:1 po s.n.)
Colorado Avalanche
2:1 (0:1, 0:0, 2:0)
St. Louis Blues
cz Pondelok 03.08.2020, 00:30 • Rogers Place, Edmonton • Play-off NHL • O umiestnenie

58:43
    Alexander Steen chtěl clonit před bránou, jenže zahákoval Valerije Ničuškina a dostal dvě minuty.

53:20
    Pierre-Édouard Bellemare dostal menší trest za podrážení a Blues mohou rozhodnout v přesilovce.

39:53
    Gabriel Landeskog byl dnes dvakrát vyloučen a nyní jeho bilanci vyrovnal Carl Gunnarsson, který byl na straně Blues vyloučen na dvě minuty za sekání.

33:18
    Carl Gunnarsson fauloval za vlastní bránou Nazema Kadriho a dostal dvě minuty za podrážení. Také Colorado si v dnešním zápase zahraje třetí přesilovku.

27:35
    Jaden Schwartz si najížděl před bránu po bleskovém přečíslení dva na jednoho, jenže poté si naskočil do Philippa Grubauera a dostal dvě minuty (4 na 4).

25:37
    Vladimir Tarasenko bojoval o puk na pravém křídle a u hrazení si vykoledoval faul. Nikita Zadorov dostal dvě minuty za sekání. Třetí přesilová hra hráčů Blues.

21:52
    Zachary Sanford spěchal za nahozeným kotoučem a Gabriel Landeskog usedl podruhé v dnešním zápase na trestnou lavici poté, co ho ostře narazil na hrazení.

16:27
    Gabriel Landeskog zbytečně fauloval na útočné modré čáře a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Blues si zahrají po krátké reklamní přestávce přesilovou hru.
    07:53 Kapitán Blues Alex Pietrangelo fauloval poté, co propadl

07:53
    Gabriel Landeskog se řítil po dlouhé kolmé přihrávce do obrovské šance, v blízkosti levé tyče brány ho ale nedovoleným způsobem zastavil Alex Pietrangelo. Kapitán Blues dostal dvě minuty za sekání a Avs si tedy zahrají první přesilovou hru dnešního utkání playoff.

Tomáš Reiner

Góly a asistencie: 46. Graves (Rantanen), 60. Kadri (Landeskog, MacKinnon) – 17. Perron (B. Schenn, R. O'Reilly)

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Cole, Zadorov – Rantanen, MacKinnon (A), Burakovsky – Ničuškin, Kadri, Landeskog (C) – Donskoi, Compher, Namestnikov – Calvert, Bellemare, Jost.
    St. Louis Blues: Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Scandella, Faulk, Dunn – Tarasenko (A), B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Blais – Steen (A), Sundqvist, Barbašev.

Rozhodca: Marc Joannette, Dan O'Rourke. Čároví: Brad Kovachik, Libor Suchánek