Tampa Bay – Washington 3:2 (2:1 po s.n.) | Vegas – Dallas 5:3 (kon.) | Pittsburgh – Montreal 3:1 (kon.)
Edmonton – Chicago 6:3 (kon.) | NY Islanders – Florida 4:2 (kon.) | Nashville – Arizona 4:2 (kon.)
Toronto – Columbus 3:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Stav série: 1:1
Montreal Canadiens
cz Utorok 04.08.2020, 02:20 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Predkolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:05:51)

Utkání se z důvodu prevence proti koronaviru hrálo bez diváků.

Trestné minuty: 8:14

Je dobojováno a Pittsburgh dokázal své vedení přetavit ve výhru. Ve třetí třetině se dlouho čekalo na to, zda se Pittsburghu podaří navýšit vedení, či Montreal srovná. Nakonec platila první varianta, v 55. minutě se po akci dva na jednoho prosadil Jason Zucker a vypadalo to, že je rozhodnuto. Jenže Montreal se nevzdal a v 58. minutě vykřesal naději po trefě Jesperiho Kotkaniemiho. Víc už ale kanadský celek nezvládl, naopak těsně před koncem trefil odkrytou bránu Jake Guentzel a upravil na konečných 3:1. Pittsburgh tak dnešní výhrou srovnal sérii na 1:1.

59:50 Jake GUENTZEL - 3:1

59:50
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Trefil se až JAKE GUENTZEL, který se vydal za vyhozeným pukem, ve středním pásmu si jej zpracoval a bekhendem poslal do prázdné branky – 3:1. Asistence: Bryan Rust.

59:38
    Letang vyhodil vysokým obloučkem puk z pásma, ale ani on prázdnou branku netrefil. Další zakázané uvolnění Pittsburghu.

59:04
    Crosbyho pokus ze středního pásma se prokutálel těsně vedle branky, místo gólu je z toho zakázané uvolnění.

58:31
    Srovnat mohl Gallagher, Murray jeho pohotovou střelu z úhlu vyrazil dobře postaveným betonem.

58:00
    Montreal hraje v šesti, Price je na střídačce!
    57:50 Jesperi KOTKANIEMI - 2:1

57:50
    Montreal právě vstřelil branku!
    No vida, máme tu drama. Montreal se s pukem udržel v útočném pásmu, zleva vystřelil Lehkonen, Murray pouze vyrazil před sebe a JESPERI KOTKANIEMI dokázal z úhlu najít mezírku a snížit. Asistence: Artturi Lehkonen, Jeff Petry.

56:48
    Suzuki sice předvedl slušnou kličkovanou, jenže nic z toho o puk přišel kousek za modrou čárou.

55:45
    Montreal už musí hodně pospíchat a tlačit se do útoku, Pittsburghu se otevírá možnost pronikat do zranitelnější obrany.
    54:41 Jason ZUCKER - 2:0

54:41
    Pittsburgh udělal důležitý krok k zisku výhry. Po zisku puku si Sheary posunul puk tak šikovně, že založil akci dva na jednoho, v útočném pásmu přihrál na JASONA ZUCKERA a ten už pouze sklepával do odkryté branky. Asistence: Conor Sheary, Brian Dumoulin.

Aleš Pur

Góly a asistencie: 5. Crosby (Guentzel, Sheary), 55. Zucker (Sheary, Dumoulin), 60. Guentzel (Rust) – 58. Kotkaniemi (Lehkonen, Petry)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Jarry) – Letang (A), Dumoulin, Marino, M. Pettersson, J. Schultz, J. Johnson – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Rust, Malkin (A), Zucker – Hörnqvist, McCann, Marleau – B. Tanev, Blueger, Aston-Reese.
    Montreal Canadiens: Price (Ch. Lindgren) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Kulak, Mete, Ouellet – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Suzuki, Drouin – Lehkonen, Kotkaniemi, Byron (A) – Weal, Domi, Weise.

Rozhodca: Charron, Lee – Amell, Pancich