Philadelphia – Washington 3:1 (kon.) | St. Louis – Vegas 4:6 (kon.) | Columbus – Toronto 4:3 (po pr.)
Winnipeg – Calgary 0:4 (kon.) | Florida – NY Islanders 1:5 (kon.) | Arizona – Nashville 4:3 (po pr.)
Montreal – Pittsburgh 2:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 1:0) Stav série: 2:1
Toronto Maple Leafs
cz Piatok 07.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena, Toronto • Play-off NHL • Predkolo

Je konec! Zatím nejdelší zápas této sezony vyšel lépe Columbusu. Přestože Toronto vedlo už ve 29. minutě o tři branky, tak druhý bod v sérii si zapsali hokejisté Blue Jackets. V první třetině skóroval Cody Ceci po pro Toronto šťastné teči Jonese v oslabení. Ve druhé periodě během minuty a půl nyvýšili náskok Maple Leafs William Nylander a Nicholas Robertson, jenž vsítil svůj premiérový gól v play-off NHL. Columbus korigoval ve 32. minutě Duboisem. Modrokabátníci snížili na rozdíl jediné branky ve 48. minutě zásluhou Setha Jonese. Tímto gólem stupňovali tempo. O dvě minuty později se dočkali vyrovnání. Trefil se znovu Dubois. Columbus byl po brance na 3:3 lepší a už v základní hrací době mohl zvrátit zápas ve svůj prospěch. Rozhodující branka padla až v 79. minutě. Svůj hattrick dokončil hrdina dnešního zápasu Pierre-Luc Dubois. Klíčovým mužem zápasu se stal také brankář Elvis Merzlikins, který zasáhl do hry po třetím inkasovaném gólu Columbusu a v následujících padesáti minutách udržel čisté konto.

Zápas s pořadovým číslem 4 se hraje už zítra opět od 2:00. Columbus bude útočit na postup mezi nejlepších šestnáct celků sezony. Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a na počtenou! (05:54:35)

Columbus právě vstřelil branku!
    Blue Jackets dokonávají obrat a po dnešku vedou 2:1 na zápasy. John Tavares chtěl v útočném pásmu střílet, ovšem kotouč mu z hole sebral Alexandre Texier. Díky výtečnému zrychlení se dostal za červenou čáru, odkud naservíroval PIERRE-LUC DUBOISOVI samostatný únik. Dubois zakončil kličkou do bekhendu, která mu vyšla perfektně. Útočník Columbusu si navíc kromě vítězného gólu připsal i hattrick. 4:3 po prodloužení. Asistence: Alexandre Texier.

77:59
    Cam Atkinson si postrčil puk před sebe a následně po ledě vypálil. Frederik Andersen zasáhl pravým betonem.

77:41
    Toronto si bere oddechový čas.

77:41
    Seth Jones si nabruslil na vrchol pravého kruhu, odkud po rychlé přihrávce od mantinelu zakončil. Obránce Columbusu svůj druhý gól v dnešním utkání nepřidal. Trefil Andersenovu lapačku.

76:55
    Auston Matthews projel útočným pásmem, objel bránu, ale přesnou přihrávku na hůl Hymana nevyprodukoval.

75:44
    Morgan Rielly nahodil puk do útočného pásma, protože jeho spoluhráči se vystavili do ofsajdu. Hráči Toronta poté rychle spěchali na střídačku.

74:58
    Elvis Merzlikins předvedl, jak rychlé nohy má. Hned dvakrát v rychlém sledu dokázal vykopnout střely Tavarese i Michejeva. Ani Toronto svou prozatím největší šanci v prodloužení nevyužilo.

74:22
    Po delší době se těžiště hry přeneslo před Merzlikinse. Po krátkém přerušení se bude v obranném pásmu Blue Jackets vhazovat.

73:10
    Také Boone Jenner měl na hokejce rozhodnutí. Andersen ale špičkou pravého betonu kotouč vykopl z nebezpečné pozice.

72:35
    Andersen čaroval. V přečíslení 3 na 2 našel Texier Werenského, jehož pokus byl nejprve zastaven Riellym, ale posléze i dánským brankářem.

71:50
    Cam Atkinson vystřelil z levého křídla. S nepříliš důrazným pokusem si Andersen bez problémů poradil.

71:12
    Vladislav Gavrikov svedl u mantinelu tvrdý a zároveň úspěšný osobní souboj. Svému protihráči nedovolil ani centimetr ledu.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 32. Dubois (Werenski, Atkinson), 48. S. Jones, 51. Dubois (Atkinson, D. Savard), 79. Dubois (Texier) – 19. Ceci (Kerfoot, Kapanen), 28. W. Nylander (Marner, Matthews), 29. Robertson (Kapanen, Kerfoot)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (29. Merzlikins) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Gavrikov, R. Murray, Nutivaara – Nyquist, Jenner (A), N. Foligno (C) – Atkinson (A), Dubois, Texier – Bjorkstrand, Wennberg, Foudy – Bemström, Riley Nash, Robinson.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (J. Campbell) – Ceci, Rielly (A), Holl, Dermott, Barrie, Marinčin – Marner, Matthews (A), Hyman – Michejev, Tavares (C), W. Nylander – Kapanen, Kerfoot, Robertson – Spezza, Engvall, Clifford.

Rozhodca: McCauley, L'Ecuyer – Nansen, MacPherson