Montreal – Pittsburgh 2:0 (kon.) | Chicago – Edmonton 3:2 (kon.) | Columbus – Toronto 3:4 (po pr.)
Minnesota – Vancouver 4:5 (po pr.) | Colorado – Vegas 3:4 (po pr.)

3. Quinn Hughes (VAN) 1+1 (08:09:37)

Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Minnesota Wild měla zápas dobře rozehraný, třikrát vedla, ale ani tato vedení nedokázala proměnit ve výhru v tomto zápase. Pro Wild sezóna končí.

Statistiky tohoto zápasu
    Střely na branku 29:31
    Vhazování 48 % : 52 %
    Přesilovky 1/5 : 1/4
    Zblokované střely 19:11
    Canucks jdou do prvního kola play-off.

Vancouver Canucks v tomto zápase prohrával 0:1, 3:1, 3:4 ale vždy dokázal vyrovnat. V prodloužení rozhodl o výhry Canucks a postupu do další fáze play-off ránou od modré čáry Christopher Tanev.

60:11 Christopher TANEV - 4:5

60:11
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je konec, je hotovo. Vancouver postupuje do další části play-off. V prodloužení hned první střelou rozhoduje od modré čáry zakončující CHRISTOPHER TANEV. Jeho rána propadla až za brankovou čáru. Bez asistence.

60:01
    Prodloužení začalo, úvodní buly pro Canucks.

60:01

Poprvé v této sérii uvidíme prodloužení, ve třetí třetí třetině dokázal Vancouver vyrovnat prosadil se Bo Horvat šest minut před koncem. O vítězi tak musí rozhodnout nastavený čas.

60:00

59:40
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina.

59:21
    Už se pravděpodobně nic nestane.

58:40
    Jonas Brodin (Minnesota) rozehrává od své branky, do výraznější šance se nedostal.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

56:53
    Ránu od modré čáry dokázal brankář Canucks poměrně snadno vykopnout před sebe, a pak už hrála obrana.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 3. Kunin (Zuccarello, Brodin), 14. E. Staal (M. Foligno, Fiala), 26. J. Eriksson Ek (Parise, Brodin), 40. Sturm (Spurgeon) – 13. Pearson (Horvat, Ch. Tanev), 28. B. Sutter (Q. Hughes, Horvat), 29. Q. Hughes (J. T. Miller, E. Pettersson), 55. Horvat (Pearson, Ch. Tanev), 61. Ch. Tanev

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Soucy, Spurgeon, Brodin, Dumba, Hunt, Bartkowski – M. Foligno, E. Staal, Fiala – Parise, J. Eriksson Ek, Kunin – Greenway, Galchenyuk, Zuccarello – Sturm, M. Koivu, Hartman.
    Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler, Stecher, Q. Hughes, Ch. Tanev, Fantenberg, T. Myers – J. T. Miller, E. Pettersson, Boeser – Pearson, Horvat, L. Eriksson – Roussel, B. Sutter, Virtanen – Motte, Beagle, MacEwen.

Rozhodca: Joannette, O'Rourke – Kovachik, Suchánek