St. Louis – Vancouver 3:4 (po pr.) | Washington – NY Islanders 2:5 (kon.) | Calgary – Dallas 2:0 (kon.)
Carolina – Boston sk 1:3 (kon.) | Arizona – Colorado 4:2 (kon.)
Washington Capitals
2:5 (1:0, 1:3, 0:2) Stav série: 0:2
New York Islanders
cz Sobota 15.08.2020, 02:00 • Scotiabank Arena (Toronto) • Play-off NHL • Štvrťfinále V. konferencie

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké časné ráno. (04:54:34)

Ztráty puku: 9:11

Vypadá to, že se nám schyluje k překvapení, protože New York Islanders vedou nad Washingtonem už 2:0 na zápasy, a to naprosto zaslouženě – druhé utkání série vyhráli 5:2. Capitals přitom měli skvělý vstup do utkání a už v první minutě je po individuální akci dostal do vedení Alexandr Ovečkin. Ve druhé třetině však Islanders skóre přetočili na svou stranu. Nejprve přišla otočka Islanders, kterou režírovali góly Nick Leddy (z přesilovky) a Matt Martin. Poté přišla reakce týmu z hlavního města, šikovnou tečí vyrovnal svým druhým gólem v utkání Alexandr Ovečkin. Jenže už o patnáct sekund později se znovu radovali Islanders, když samostatný únik proměnil Brock Nelson. Ve třetí třetině byl Washington střelecky aktivnější, ale vyrovnání se nedočkal. Naopak se ocitl v závěru třetiny pod velkým tlakem, z čehož rezultovala branka Cala Clutterbucka. Zápas pak definitivně rozhodl gólem do prázdné branky Anders Lee.

Počet střel ve třetí třetině: 12:8

59:15
    Komarov vyhodil kotouč a je to ještě jedno zakázané uvolnění. To ale Islanders v tuto chvíli už vůbec nevadí.

58:54
    Zápas už se teď jen bude dohrávat, Washington už nestihne vyrovnat.
    58:21 Anders LEE - 2:5

58:21
    Islanders právě vstřelili branku!
    Islanders trefují prázdnou branku a je definitivně hotovo! Puk měl bezpečně pod kontrolou ve středním pásmu ANDERS LEE a neměl žádný problém s trefením prázdné branky. Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Adam Pelech.

57:54
    Holtby už zamířil na střídačku a Washington to ještě zkouší v šesti!
    57:14 Cal CLUTTERBUCK - 2:4

57:14
    Přišlo to, co už pár desítek sekund viselo ze vzduchu, Islanders se radují ze zvýšení na 4:2! Washington se několik střídání nedokázal dostat z vlastního oslabení a byl pod tlakem, což nakonec potrestal CAL CLUTTERBUCK, který střelou ze vzduchu překonal Holtbyho. Asistence: Jean-Gabriel Pageau.

56:36
    Až nyní se Washington dostal k puku, ale stále nedokázal dostat puk ani do středního pásma.

56:06
    Islanders se drží v útočném pásmu. Sice jen u mantinelu, ale to jim momentálně bohatě stačí.

55:31
    Casey Cizikas dostal výbornou přihrávku zpoza branky do mezikruží a Braden Holtby předvedl skvělý a hlavně velice důležitý zákrok necelých pět minut před koncem třetí třetiny.

54:35
    Po Kovalčukově posunutí se ke střele odhodlal Carl Hagelin, ale jeho pokusu chyběla větší přesnost.

Petr Sumbal

Góly a asistencie: 1. Ovečkin (T. Wilson, Carlson), 27. Ovečkin (Dillon, Orlov) – 23. Leddy (Jo. Bailey, Beauvillier), 26. M. Martin (Mayfield), 27. B. Nelson, 58. Clutterbuck (Pageau), 59. Lee (Pageau, Pelech)

Washington Capitals: Holtby (Vaněček (A)) – Carlson, Kempný, Orlov, Dillon, Jensen, Siegenthaler – T. Wilson, Kuzněcov (C), Ovečkin (A) – Oshie (A), Eller, J. Vrána – Kovaľčuk, Boyd, Hagelin – Hathaway, Dowd, Pánik.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, A. Greene, Leddy – Eberle, Barzal, Lee (C) – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Komarov, Pageau, Brassard – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodca: Hanson, Furlatt – Brisebois, Cormier