Columbus – Tampa Bay 2:3 (kon.) | Chicago – Vegas 1:2 (kon.) | NY Islanders – Washington 2:1 (po pr.)
Calgary – Dallas 4:5 (po pr.)
Chicago Blackhawks
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 0:3
Vegas Golden Knights
cz Nedeľa 16.08.2020, 02:10 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Štvrťfinále Z. konferencie

Je dobojováno! Třetí duel série opět ovládlo Vegas a jako jediný tým v letošním play-off jde v tuto chvíli do třízápasového trháku. Už zítra v noci bude bojovat o postup do semifinále Západní konference. Golden Knights dnes nebyli lepším týmem, neboť jsme sledovali velice vyrovnané utkání. Rozhodla však větší produktivita na hokejkách Vegas. Svěřenci Petera DeBoera šli do vedení v 5. minutě v oslabení. Mark Stone naservíroval výbornou přihrávku Williamu Karlssonovi, který nepohrdl. Na další gól jsme čekali 31 minut. Na konci druhé periody skóroval Patrick Brown, jenž si svou premiéru v play-off v dresu Vegas bude dlouho pamatovat. V závěrečné třetině padla jen jedna branka. Postaral se o ní finský zadák ve službách Blackhawks Olli Määttä. Přestože Chicago ještě pár šancí mělo, tak k vyrovnání to nevedlo.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. Na počtenou! (04:57:50)

59:56
    Teď už to s Vegas vypadá velmi dobře. Hosté vyhazují do středního pásma.

59:35
    DeBrincat se před bránou snažil tečovat, ovšem nahození nakonec zamířilo vedle brány. O kotouč se nyní bojuje u mantinelu.

58:56
    Max Pacioretty tváří v tvář jedinému obránci prázdnou bránu netrefil. Ani nadvakrát neprocedil puk přes důsledného Keitha.

58:33
    Crawford je na střídačce. Chicago to už musí zkusit při powerplay.

57:56
    Vegas vysoko napadá. Chicago má velké problémy s tím, aby se před Fleuryho svatyní udrželo.

57:25
    Na druhé straně zase pálil Alex DeBrincat. Útočník s číslem 12 na zádech vybojoval útočnou třetinu.

56:57
    Crawford velmi netypickým zákrokem podržel své mužstvo ve hře. Smith na hranici brankoviště neuspěl.

56:20
    Pacioretty se nenatlačil před Boqvista, který odvedl u mantinelu kus dobré práce.

56:00
    Před bránou Marc-Andre Fleuryho bylo opět rušno. Bývalý brankář Pittsburghu ale stačil uhasit nebezpečí.

55:45
    Nylander zpoza brány hostů nedokázal vyprodukovat přesnou přihrávku na Duncana Keitha, jenž číhal na modré čáře.

54:49
    Chicago se muselo ubránit rychlému přečíslení v podání Vegas. Cousinsovo zakončení ale do prostoru brány nešlo.

53:20
    Dylan Strome zkusil štěstí od modré čáry. Fleuryho lapačka ale byla pohotová.

53:02
    Vegas znovu vytáhlo forčeking a v těchto chvílích je velmi nebezpečné také směrem dopředu. Jistě nás čeká velmi zajímavý závěr třetí periody.

52:11
    Corey Crawford musel dávat pozor. Nahození Schmidta od modré čáry rozhodně nebylo špatné.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 47. Määttä (Caggiula, P. Kane) – 5. W. Karlsson (Mark Stone), 36. P. Brown (Tuch, Schmidt)

Chicago Blackhawks: Crawford (M. Subban) – Keith (A), de Haan, Boqvist, Määttä, C. Murphy, Koekkoek – P. Kane (A), J. Toews (C), Saad – D. Kubalík, Dach, Caggiula – Highmore, D. Strome, DeBrincat – Carpenter, Kämpf, A. Nylander.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Schmidt (A), McNabb, Theodore, Martinez, Whitecloud, Holden – Mark Stone (A), W. Karlsson, Pacioretty – R. Smith (A), Stephenson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Cousins – Reaves, P. Brown, W. Carrier.

Rozhodca: Kozari, Pochmara – Sericolo, Murray