Žilina – Michalovce 6:2 (kon.) | Ružomberok – Pohronie 0:0 (kon.) | Zlaté Moravce – Dunajská Streda 1:2 (kon.)
FC ViOn Zlaté Moravce
1:2 (1:1)
DAC 1904 Dunajská Streda
Nedeľa 30.08.2020, 19:00 • FC ViOn Zlaté Moravce, a. s. • Niké liga • 5. kolo

Ja vám v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok víkendu.

Do čítania, priatelia! (20:54:31)

Dunajská Streda zatlačila v potrebných momentoch a vyhráva nad Zlatými Moravcami 2:1. Domáci boli lepší úvodnú polhodinu, potom ale DAC prebralo velenie a reagovalo na zásah Hrnčára penaltou Kalmára a šesť minút pred koncom i zásahom Divkovića.

Zlaté Moravce môžu cítiť krivdu z konca prvého polčasu, kedy sa mohla pískať penalta po zákroku Blackmana na Kovaľa. Na keby sa však nehrá, Dunajská Streda zostáva na čele tabuľky s 15 bodmi z 15 možných. ViOn je naďalej siedmy s piatimi bodmi.

90+4

90+3
    Jedlička odkopáva loptu ďaleko od svojej brány, do konca zostáva ešte dvadsať sekúnd.

90+3
    Ďubekov center odvrátený Schaferom. Njie mohol ísť do otvorenej obrany, avšak loptu stráca pred šestnástkou.

90+2
    No a do tretice Moško, ktorý teraz získava štandardku pre svoj tím. Sto sekúnd do konca.

90+1
    Matej Moško už s faulom a aj so žltou kartou, keď trafil nohu Schafera pri snahe hrať loptu.

90+1
    Nadstavujú sa tri minúty.

90
    Moško z postu stopéra už na hrote útoku. Presun mu veľmi nevyšiel, bol nachytaný v ofsajde.

90
    Mierne zaváhanie Čögleya už nestíha využiť Kalmár, Chovan vykopáva ďaleko na polovicu súpera.

90
    Žltú kartu za zdržiavanie hry dostáva Martin Jedlička (FC DAC Dunajská Streda).

89
    Píska sa proti bráne domácich, Dunajská Streda získava na svoje konto cenné sekundy.

89
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Marko Divković, prichádza Sainey Njie.

88
    To boli krušné minúty. ViOn ukázal, že stačí jedna akcia a môže to byť všetko inak. Čonka musel vyskočiť do vzduchu pred Andzouanom.
    88. Jannik Müller (DUN)

88
    A mohlo byť bleskovo vyrovnané! Výborná narážačka pred šestnástkou DAC-u, center na malé vápno si pred Balajom zrazil na brvno Jannik Müller! Chýbali centimetre a mohlo byť 2:2!

87
    Dnešné stretnutie sleduje 1 903 divákov.
    86. Marko DIVKOVIĆ - 1:2

86
    Dunajská Streda dala gól!
    Toto čakal málokto. MARKO DIVKOVIĆ po prihrávke Blackmana bol už de facto na bránkovej čiare, v bežeckom súboji porazil Čonku. Chovan zmenšil už bez tak malý strelecký uhol, no Divković si to bravúrne hodil na ľavačku a prekonal domáceho strážcu svätyne!

Asistencia: Cesar Rodolfo – Blackman.