Slovan Bratislava – Trnava 2:0 (kon.) | Nitra – Pohronie 3:1 (kon.) | Michalovce – Trenčín 1:1 (kon.)
Sereď – Žilina 3:2 (kon.) | Dunajská Streda – Ružomberok 3:2 (kon.)
FC Nitra
3:1 (1:0)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
Sobota 12.09.2020, 19:00 • FC Nitra, a.s. • Niké liga • 6. kolo

Druhé dejstvo ponúklo ešte presné zásahy. Pohroniu sa podarilo v 65. minúte vyrovnať zásluhou striedajúceho Mazana a vyzeralo to, že sa body budú v Nitre deliť. Domáci celok však fantasticky zvládol samotný záver zápasu, keď v 88. minúte striedajúci Danek poslal center pred bránu súpera a loptu si neštastne do vlastnej siete tečoval Wei, v nadstavenom čase sa potom práve Danek postaral o tretí domáci gól! Nitra tak po reprezentačnej prestávke pokračuje v lige víťazne a do štatistik si pripisuje svoje druhé víťazstvo v tejto sezóne.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera! (20:53:57)

Držanie lopty: 47 % : 53 %.
    Strely na bránku: 7:4. Strely mimo: 3:1. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 12:25.

90+4
    90+3. Patrik DANEK - 3:1

90+3
    Nitra dala gól!

Pod Zoborom tu je aj tretí gólový výbuch radosti! Nitra si poistila svoje víťazstvo aj druhým gólom v závere zápasu, keď Frnako vpadol do otvorenej obrany súpera, presným centrom našiel na zadnej tyči PATRIKA DANEKA a toto striedajúce eso sa zapísalo aj do streleckej listiny, keď navakrát dostalo loptu do siete – 3:1!

90+2
    Domáci futbalisti sú pri lopte a nikam sa pochopiteľne neponáhľajú. Vyzerá to, že Nitra si doma udrží všetky tri body.

90+1
    V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!

90
    Riadny hrací čas druhého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.

89
    Nitra sa radovala aj z tretieho gólu! Chobotov gól však napokon nemôže byť uznaný kvôli jasnému ofsajdu! Ešte to však bude Pod Zoborom poriadne dramatické.
    88. James WEIR - 2:1

88

Obrovský výbuch radosti v Nitre! Domáci sa krátko pred koncom zápasu vracajú späť do vedenia, keď striedajúci Danek poslal center na zadnú tyč a tam si loptu neštastne tečoval do vlastnej siete JAMES MICHAEL WEIR – 2:1!

87
    Pekná kombinácia hostí pred pokutovým územím, ale Matićov center následne len preletel okolo domácej brány.

86
    Stále je pri lopte Nitra, ktorá má zrejme záujem ísť za víťazstvom v tomto zápase. Uvidíme, čo ponúknu záverečné minúty, ktoré budú ešte pre oba celky veľmi náročné.

85
    Striedanie v tíme FC Nitra: z ihriska odchádza Samuel Šefčík, prichádza Patrik Danek.

84
    Faul zo strany hosťujúceho celku, domáci tak majú priamy kop na útočnej polovici. Pohronie sa tak v týchto chvíľach musí aj naďalej brániť.

83
    Nitra zostáva po rohovom kope usadená na útočnej polovici, snaží sa nájsť recept na prekonanie súperovej defenzívy.

82
    Zatiaľ to tak Pod Zoborom vyzerá na deľbu bodov, ktorá by bola zrejme aj spravodlivá. Uvidíme, či skúsi niekto z aktérov zápasu zariskovať a ísť za víťazstvom.

81
    Približne desať minút zostáva do konca druhého polčasu, niečo sa však ešte určite bude nadstavovať. V Nitre je nerozhodný stav 1:1!

80
    Pohronie zahrávalo po striedaniach na oboch stranách rohový kop, ale defenzíva Nitry si s touto situáciou poradila a dostáva loptu do bezpečia.