Ufa – Novgorod 6:2 (kon.) | Helsinki – Čerepovec 0:0 (odl.) | Nižnekamsk – Jekaterinburg 3:6 (kon.)
Omsk – Petrohrad 4:3 (kon.) | Soči – Metallurg Magnitogorsk 0:1 (1:3 po s.n.) | S.Moskva – Čeljabinsk 1:2 (kon.)
Viťaz – Dinamo Minsk 2:4 (kon.)
Avangard Omsk
4:3 (3:0, 0:3, 1:0)
SKA Petrohrad
cz Utorok 15.09.2020, 18:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

Děkujeme za pozornost, hezký zbytek dne. (20:58:01)

Vůbec poprvé si v letošní sezoně zachytal za Petrohrad Jaroslav Askarov, který v 16. minutě po třetím gólu Petrohradu nahradil Samonova. Askarov startoval loni na MS dvacítek v Ostravě a Třinci.

Ve velice zajímavém utkání poráží Omsk Petrohrad poměrem 4:3 a nakonec jej nemusí mrzet, že přišel o vedení 3:0. Ve 44. minutě totiž rozhodla situace dva na jednoho a gól Semjonova v oslabení do prázdné branky. Omsk se následně poměrně brzy (tj. deset minut před koncem) zatáhl a soustředil se výhradně na obranu. Nicméně odolal závěrečnému tlaku soupeře. V posledních 105 sekundách čelil přesilovce šest na čtyři, ale hosté už si nevynutili prodloužení.

59:52
    Vasilij Tokranov (Petrohrad) to vzal na sebe z pravé strany, ale obránce tečoval puk vedle vzdálenější tyče.

59:30
    A znovu. Icing to nebude, protože Petrohrad hraje přesilovku.

59:11
    Omsk posunul puk po pravé straně do svého útočného pásma.

59:05
    Vladimir E. Tkačjov (Petrohrad) zakončuje z levého kruhu, ale naráží na Emila Garipova.

59:01
    Hosté kombinují a mačkají Omsk.

58:40
    Anton Burdasov (Petrohrad) nastřeloval kotouč z pravé strany, ale ten skončil vedle zadní tyče.

58:15
    Petrohrad si bere timeout.

58:15
    Tohle je velká komplikace pro domácí. Denis Zernov (Omsk) zasáhl z levé strany u obranné modré čáry hokejkou do obličeje Bengtssona a hosté mohou hrát klidně šest na čtyři.

57:55
    Pavel Dědunov se rozjel na pravé straně do situace dva na jednoho, ale do jeho pasu padl obránce.

57:18
    Lukas Bengtsson nahrál z pravé strany najíždějícímu Burdasovovi, ten trefil napoprvé beka a poté střílel do Garipova na první tyči.

Vít Muzikář

Góly a asistencie: 6. Zernov (Tolčinskij, Kaski), 13. Sekáč (Čisťakov, Kaski), 16. Zernov (Chochlačov), 44. Semionov (A. Potapov) – 22. Ožiganov (Kemppainen, Ketov), 34. Vey (Tkačjov, Bengtsson), 36. Burdasov (M. Aaltonen, Kuzmenko)

Avangard Omsk: Garipov (Bobkov) – Jemelin (C), Šaripzjanov, Čudinov, Bereglazov, Kaski, Čisťakov, Gotovec, N. Komarov – Boucher, Knight (A), Sekáč – Činachov, Semionov, Šumakov – Chochlačov, Zernov, Tolčinskij – A. Potapov, Dedunov, Stas (A).
    SKA Petrohrad: Samonov (16. Askarov) – Dyblenko, Bengtsson, Tokranov (A), Ožiganov, Chafizullin, Antipin, Brinkman – Tkačjov, Vey (A), Ketov (C) – Kuzmenko, M. Aaltonen, Burdasov – Podkolzin, Kemppainen, E. Galimov – K. Marčenko, Ivan Morozov, Timkin – Jakimov.

Rozhodca: S. Morozov, Olenin – Novikov, Sadovnikov

Diváci: 1 331