D.Kyjev – Alkmaar 2:0 (kon.) | Solún – Benfica 2:1 (kon.) | Gent – Rapid Viedeň 2:1 (kon.)
FK Dynamo Kyjev
2:0 (0:0)
AZ Alkmaar
cz Utorok 15.09.2020, 19:00 • NSC Olimpijskij, Kyjev • Liga majstrov (predkolá) • 3. predkolo

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pozdního večera. (21:00:55)

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:7. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:17.

Po úvodním poločase, který, i když bez vstřelené branky a výraznějších šancí, opanoval AZ Alkmaar, mělo druhé dějství zcela nečekanou zápletku. Domácí mužstvo hrálo od návratu z kabiny mnohem aktivněji než předtím a už ve 49. minutě šlo zásluhou Rodriguese do vedení. To zápas potřebně rozhýbalo, než však Alkmaar dokázal vyzrát na úpornou obranu soupeře, Dynamo pár minut před koncem skrze Šaparenka stvrdilo osud duelu. Do posledního předkola Ligy mistrů, kde si to rozdá o účast v základní skupině, tudíž prochází Dynamo Kyjev!

90+4

90+4
    Domácí soubor kvalitně kouskuje hru na ofenzivní třetině hřiště.

90+3
    Alkmaaru to jde do ofenzívy hodně ztěžka. Dynamo neohroženě kráčí za postupem.

90+1
    Střídání v týmu FC Dynamo Kyjev: ze hřiště odchází Šaparenko, přichází Ledněv.

90
    Přídávek na závěr druhého dějství bude mít objem čtyř minut.

88
    Tvrdou ránou kontroval Rodrigues, ten ale prostor mezi třemi tyčemi vůbec netrefil.
    87. AZ chybělo k prolomení střelecké smůly potřebné štěstí

87
    Dvě trefy do břevna teď zachránily Dynamo od prolomení svého čistého štítu! De Witovu hlavičku nejdříve Buščan vytáhl do konstrukce sám, Boadu pak z bezprostřední blízkosti dorážel rovněž o kousíček nepřesně!
    86. ŠAPARENKO - 2:0

86
    Dynamo Kyjev právě vstřelilo branku!

Toto už budou Holanďané horko těžko stahovat! Rodrigues vyslal po lajně Kędzioru, jehož centr i díky teči vyběhnuvšího Bizota přistál přesně na hlavě MYKOLY ŠAPARENKA, který už před zívající bránou neměl problém dovršit brilantní protiútok svého týmu!

85
    Po žluté kartě inkasovali také Kędziora s Idrissim, kteří se po ne nějak významném faulu prvně jmenovaného dostali do slovní šarvátky.

83
    Dodatečnou žlutou si prohlédnul Clasie, který se neúspěšně pokoušel akci soupeře zalomit už v zárodku.
    83. De Penova koncovka nenaplnila potenciál

83
    Znovu se De Pena snažil vměstnat balón do sítě, z podobné pozice jako před malou chvíli ale přestřelil!

82
    Tentokáte De Pena prověřil pozornost Bizota po vlastní ose, kroucená střela z hranice šestnáctky ale byla pro nizozemského gólmana pochoutkou!