D.Kyjev – Alkmaar 2:0 (kon.) | Solún – Benfica 2:1 (kon.) | Gent – Rapid Viedeň 2:1 (kon.)
PAOK Solún
2:1 (0:0)
Benfica Lisabon
cz Utorok 15.09.2020, 20:00Liga majstrov (predkolá) • 3. predkolo

PAOK Soluň bude v dalším předkole hrát proti Krasnodaru. (21:57:36)

Držení míče: 40 % : 60 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:13.

PAOK Soluň vyhrává tento zápas poněkud překvapivě 2:1, díky čemuž postupuje do další fáze předkola Ligy mistrů. Naopak pro Lisabon tato soutěž dnešním zápasem končí.

90+6

90+4
    Benfica právě vstřelila branku!
    V samotném závěru hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky. Na vyrovnání Lisabonu už mnoho času nezbývá. Prosazuje se RAFA SILVA. Asistence: André Almeida.

90+4
    V poklidném tempu se utkání dohrává, do další fáze soutěže míří pravděpodobně PAOK.

90+2
    Žlutou kartu dostává Esiti (PAOK Soluň).

90+1
    Sudí nastaví pět minut.

90
    Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

85
    Pizzi rozehrával další rohový kop, ale k ohrožení branky nedošlo.

81
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Taarabt, přichází Rafa Silva.

80
    Grimaldo se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus vyrazil brankář domácího celku na rohový kop. Pizzi se ujal exekuce rohu.

80
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Tzolis, přichází Esiti.

79
    Žlutou kartu dostává Schwab (PAOK Soluň).

79
    Domácí Tzolis se dostal do střelecké pozice, ale minul branku.

78
    Lisabon kombinuje na polovině soupeře, kde se pokouší něco vymyslet. Hostující celek se ale nemůže dostat do výraznějších střeleckých pozic.
    75. Andrija ŽIVKOVIĆ - 2:0

75
    PAOK právě vstřelil branku!
    Mám pocit, že je hotovo. Domácí fotbalisté po takové, řekněme, hlušší pasáží hry udeřili znovu. Giannoulis rychle přenesl hru a naservíroval přihrávku na prostoru. Pro míč si naběhl ANDRIJA ŽIVKOVIĆ, který prostřelil brankáře. Asistence: Giannoulis.

74
    Rohový kop vybojoval hostující celek. Od praporku rozehrával Grimaldo.

72
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Seferović, přichází Carlos Vinícius.

71
    Pizzi centroval před branku, ale obrana Soluni si dokázala poradit.

70
    Dvacet minut před koncem budou rozehrávat hostující fotbalisté rohový kop.

70
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Akpom, přichází Świderski.

68
    Živković, který před malou chvíli přišel do hry, se dostal do střelecké pozice a jeho pokus výborně vyrazil Vlachodimos.

66
    Střídání v týmu Benfica Lisabon: ze hřiště odchází Pedrinho, přichází Nuñez Ribeiro.
    Střídání v týmu PAOK Soluň: ze hřiště odchází Pelkas, přichází Živković.

63
    Máme tu první gól a k velkému překvapení se do vedení dostává domácí celek. PAOKu vyšla rychlá akce, Akpom centroval před branku, kde byl nedostatečně obsazený DIMITRIS GIANNOULIS. Ten dokázal zakončit.

60
    Půlhodina hry zbývá do konce zápasu, stále čekáme na první úspěšnou střelu v tomto zápase. Platí stav 0:0.

59
    Znovu sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže propracovat do střelecké pozice. Hraje se spíše ve středu hrací plochy.

57
    Pizzi centroval před branku, ale jeho spoluhráči si výraznější šanci vypracovat nedokázali.

57
    Hostující celek se vrací k aktivní hře, Everton se propracoval k zakončení, jeho projektil vyrazil domácí brankář na rohový kop.

56
    Everton si v souboji jeden na jednoho počínal příliš nedovoleně, a tak bude rozehrávat domácí El Kaddour.i

55
    Deset minut hry z druhého poločasu je pryč, do další zajímavé pozice se dostal Tzolis, ale jeho pokus byl zblokovaný.

54
    Domácí celek se nyní propracoval do střelecké pozice, Ingason zakončoval. Jeho střelecký pokus ale končí vedle branky.

52
    Vertonghen si počínal nedovoleně, a tak budou rozehrávat fotbalisté domácích.

50
    Domácí celek se brání aktivní hře soupeře, PAOK je pod tlakem.

47
    Zdá se, že ani jeden z trenérů neudělal změnu v sestavě, pokračují zahajovací jedenáctky.

46
    Utkání pokračuje druhým poločasem.

46

Benfica Lisabon měla v prvním poločase více ze hry, snadněji se dostávala do šancí, ale prosadit se nedokázala. Neuspěli ani domácí, a proto jdou kluby do kabin za stavu 0:0.

45+3

45+1
    V poklidném tempu se úvodní poločas dohrává.

45+1
    Dvě minuty uvidíme navíc.

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase. Uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

45
    Žlutou kartu dostává Michailidis (PAOK Soluň).

44
    Žlutou kartu dostává André Almeida (Benfica Lisabon). Hostující hráč si počínal nedovoleně v souboji se soupeřem, za což vidí kartu.

42
    Pedriňo se propracoval do střelecké pozice, jeho pokus vytáhl brankář domácích na rohový kop.

39
    Varela byl v souboji s Taatabtem, ale počínal si hodně důrazně až za hranou pravidel. Píská se mu faul. Míč tedy mají fotbalisté Lisabonu.

36
    Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu, další rohový kop pro PAOK. Pelkas nakrátko rozehrál, následný centr byl zblokovaný.

35
    Rychle dokázal hostující celek přenést hru, toho využil Pizzi, který se dostal do zakončení. Zkoušel to na vzdálenější tyč, ale minul.

34
    Domácí fotbalisté nyní vybojovali rohový kop, první v tomto zápase. Schwab centroval před branku.

33
    Aktivně hrající hostující celek pokračuje v nátlakové hře. Nyní akci zakončoval nepřesnou hlavičkou Seferović.

32
    Tzolis byl nachytaný v postavení mimo hru, akce PAOKu končí.
    30. Pizzi a jeho šance.

30
    Obrovskou šanci měl nyní hostující celek. Pizzi rozehrával volný kop. Rozhodl se pro přímou střelu a pálil až moc přesně. Trefil brankovou konstrukci, od které se míč odrazil do hry.

29
    Žlutou kartu dostává Fernando Varela (PAOK Soluň).

27
    Hostující celek hraje momentálně aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých příležitosti. Seferović jemně hlavou tečoval míč před brankou, ale uspět nedokázal.

26
    Taarabt se propracoval do střelecké pozice, jeho tvrdou ránu dokázal brakář vyrazit před sebe, a pak si dobře počínala obrana.

23
    Další rohový kop pro Lisabon. Míč před branku posílal Pizzi, ale jeho spoluhráči nedokázali zužitkoval ani třetí roh.

22
    Následně zakončoval Seferović, jehož pokus končí vedle branky.

21
    Rohový kop pro fotbalisty v červeném, tedy pro hosty. Pizzi centroval před branku, obrana míč dostala do zámezí, uvidíme další roh. Znovu to byl Pizzi, kdo centroval.

20
    Dvacet minut hry je pryč, zatím jedinou šanci měl domácí celek, ale hostující brankář si dokázal poradit.

17
    Pedriňo byl nachytaný v postavení mimo hru, jeho akce pokračovat dál nemůže.
    16. Vlachodimos zasáhl.

16
    Registrujeme první střelecký pokus mezi tři tyče. Michailidis pálil a Vlachodimos vytáhl pohotový zákrok, ve středu branky si poradil se zakončením.

16
    Rúben Dias se dostal do osobního souboje se Schwabem, ale počínal si nedovoleně. Míč mají domácí fotbalisté.

14
    Domácí zkoušeli rychle přenést hru před branku, ale akci Soluně zastavilo postavení mimo hru. V něm byl nachytaný Pelkas.

12
    Pedriňo se dopustil faulu, a tak budou hrát domácí fotbalisté. Následně vybojovali díky aktivní hře další faul soupeře.

10
    Úvodních deset minut hry je pryč, na nějakou výraznější šanci momentálně čekáme.

9
    Hostující celek se pokoušel znovu propracovat do střelecké pozice, ale po akci na levé straně končí míč v zámezí.

8
    Seferović se prorpacoval do střelecké pozice, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

5
    Hraje se momentálně na polovině hrací plochy, mnoho šancí momentálně k vidění není. Sledujeme klidnější pasáž hry.

3
    Michailidis si v souboji se soupeřem počínal příliš důrazně, Pedriňa fauloval, a tak budou rozehrávat fotbalisté Lisabonu.

1
    Hostující celek rozehrává na své polovině po faulu domácího hráče.

1

1
    Žlutou kartu dostává Pelkas (PAOK Soluň).

PAOK Soluň: Živković – Ingason, Varela, Michailidis – Crespo, Schwab, El Kaddouri, Giannoulis – Zholis, Akpom, Pelkas (C)
    Náhradníci: Paschalakis – Mihaj, Świderski, Živković, Biseswar, Esiti, Ninua

Benfica Lisabon: Vlachodimos – André Almeida (C), Rúben Dias, Vertonghen, Grimaldo – Pizzi, Weigl, Taarabt – Everton, Seferovič, Delmino Silva
    Náhradníci: Aleixo Leite – Gilberto, Gabriel, Nuñez Ribeiro, Waldschmidt, Rafa Silva, Carlos Vinícius.

Hrát se bude na Toumba Stadium v Soluni.

Poslední vzájemný zápas vyhrál Lisabon 4:1.

Benfica vyhrála z posledních pěti zápasů hned čtyři. Tým nestačil v rámci portugalského poháru na Porto 1:2. Lisabon si poradil se Sportingem 2:1 a následné tři přípravné zápasy tým Lisabonu vyhrál.

PAOK Soluň v předchozí části předkola porazil turecký Besikas 3:1. Domácí PAOK vstřelil všechny tři branky v prvním poločase. První dvě branky vstřelil Tzolis, třetí gól ve třicáté minutě vstřelil Pelkas. Za Besiktas snížil na 1:3, prosadil se Larin.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky evropského fotbalu. V tomto zápase předkola Evropské ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí PAOK Soluň a Benfica Lisabon.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.