Tampa Bay – NY Islanders 1:2 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 0:1) Stav série: 3:2
New York Islanders
cz Streda 16.09.2020, 02:00 • Rogers Place, Edmonton, AB • Play-off NHL • Finále V. konferencie
    92:30 Jordan EBERLE - 1:2

92:30
    Islanders právě vstřelili branku!
    Ostrované rozhodují gólem v 93. minutě a tato série ještě rozhodně nekončí! Vše začalo vhazováním v útočném pásmu Tampy. Kevin Shattenkirk však na modré čáře chyboval a hosté se rázem ocitli v přečíslení dva na jednoho. Kapitán Anders Lee dokázal předložit puk JORDANU EBERLEMU, jenž se prosadil pohotovou střelou nad levý beton i lapačku. 1:2 po prodloužení. Asistence: Anders Lee.
    24:00 Victor HEDMAN - 1:1

24:00
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tampa vyrovnává přesně 4 minuty po začátku druhé třetiny. Na přihrávku Schenna si na pravé křídlo najel Blake Coleman, jenž se dostal do velké rychlosti. Střelou do betonu sice Varlamova nepropálil, ovšem právě od této části výstroje se touš odrazil do mezikruží k VICTORU HEDMANOVI. Jeden z nejlepších beků soutěže poté trefil naprosto přesně a připsal si už svůj osmý gól v letošním play-off. 1:1. Asistence: Blake Coleman a Luke Schenn.
    15:41 Ryan PULOCK - 0:1

15:41
    Přesilovka Islanders dlouho nevypadala moc dobře, jenže nakonec v ní je Vasilevskij z první střely překonán. Barzal provedl na modré čáře šikovný manévr, po kterém přihrál na střed Leddymu. Ten ještě posunul puk do strany RYANU PULOCKOVI, jehož tvrdá dělovka prošla výstrojí domácího brankáře. 0:1. Asistence: Nick Leddy a Mathew Barzal.

Daniel Fekets

Góly a asistencie: 24. Hedman (Coleman, L. Schenn) – 16. Pulock (Leddy, Barzal), 93. Eberle (Lee)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Shattenkirk, Hedman (A), L. Schenn, McDonagh (A), Černák, Sergačov, Bogosian – T. Johnson, Cirelli, Killorn (A) – Kučerov, Verhaeghe, Palát – Coleman, Gourde, Goodrow – Paquette, Maroon.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Leddy, A. Greene, Boychuk – Jo. Bailey (A), B. Nelson, Beauvillier – Clutterbuck (A), Barzal, Lee (C) – Eberle, Pageau, M. Martin – Brassard, Komarov.

Rozhodca: O'Rourke, Rooney – Murray, Kovachik