MFK Zvolen – Nitra 0:5 (kon.) | Rača – Pohronie 0:6 (kon.) | R. Sobota – Košice 0:7 (kon.)
Námestovo – Žilina 0:7 (kon.) | Myjava – Trenčín 0:2 (kon.)
koniec
MŠK Námestovo
0:7 (0:4)
MŠK Žilina
Streda 16.09.2020, 16:08 • MŠK Námestovo • Slovenský pohár - Slovnaft cup • 2. kolo
Predzápasové kurzy
   
  Aj druhý polčas v Námestovo ešte ponúkol presné zásahy, v druhom dejstve Dawid Kurminowski skompletizoval hattrcik a do listiny strelcov sa ešte zapísali Rusnák a dvakrát sa presadil Rusnák. Žilina prakticky od úvodného výkopu dominovala, diktovala tempo hry a domácich k nčiomu nepúšťala. Domáci futbalisti si aj tak od svojich fanúšikov zaslúžili na konci potlesk.

  Žilina tak postupuje do tretieho kola Slovnaft Cupu a cestu na Hornú Oravu si zopakuje. Súperom fortunaligistu bude Oravské Veselé, ktoré je od Námestova vzdialené približne 15 kilometrov.

  Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera! (17:59:48)
   
  90+1
  Koniec zápasu.
   
  90+1
  Najväčšia šanca v tomto zápase pre Námestovo prišla v nadstavenom čase, Belko však výborným zákrokom zabránil gólu a udrží si tak v tomto zápase čisté konto!
   
  90
  V druhom polčase sa nadstavuje 1 minúta!
   
  89
  Riadny hrací čas druhého polčasu a tak aj celého tohto pohárového stretnutia sa už čoskoro naplní. Uvidíme, či hlavný rozhodca Pavel Ochotnický ešte niečo aj nadstaví.
   
  88
  Námestovo rozohralo priamy kop v strede poľa, k ohrozeniu súperovej brány sa však už potom domáci futbalisti nedostali.
   
  87
  Žltú kartu dostáva Branický (MŠK Námestovo).
   
  86
  V pokutovom území domácich bol znova aktívny Vallo, ale nepodarilo sa mu už presadiť cez pozornú námestovskú obranu.
   
  85
  Sme teda už v samom závere tohto pohárového stretnutia, zostáva dohrať približne posledných päť minút. Už je jasné, že na Orave sa prekvapenie nezrodí.
   
  84
  Ďalšia šanca pre hostí na skórovanie! V pokutovom území sa dostal k lopte Rusnák, následne prihrával na druhú stranu kde si lopty pýtal Vallo, ale tomu sa už v dobrej pozícií zakončiť nepodarilo!
   
  83
  Námestovo sa ihneď po výkope pokúsilo preniknúť na útočnú polovicu, ale pri lopte je už Žilina. Favorit zápasu sa v závere nemusí nikam ponáhľať.
   
  82
  Žilina dala gól!

  Predsa len ešte padol v tomto zápase aj ďalší presný zásah! Po chybe domácej obrany sa dostal k lopte MATÚŠ RUSNÁK a svoj únik na domáceho brankára zakončil presne – 0:7!
   
  81
  Po nedovolenom zákroku získali loptu domáci futbalisti, ale ich prechod na útočnú polovicu nebol nijak úspešný.
   
  80
  Približne desať minút zostáva do konca tohto pohárového stretnutia. Žilina ako favorit vyhráva 6:0 a smeruje za postupom do tretieho kola.
   
  79
  Center domáceho futbalistu Branického putoval len do rukavíc brankára Belka. Ten sa dnes na čisté konto zatiaľ nijak nenadrel, ale ešte si naň bude musieť chvíľu počkať.
   
  78
  Tempo hry sa s blížiacim koncom zápasu mierne opadá. Dúfajme, že ešte uvidíme nejaký pekný futbalový moment.
   
  77
  Kombinácia hostí pred pokutovým územím je prerušená útočným faulom. K lopte sa tak dostáva domáci celok, ktorý by si za bojovnosť gól v tomto zápase určite zaslúžil.
   
  76
  Ofsajd zastavil toto útočné ťaženie Žiliny. Pomaly sa dostávame do záverečnej časti druhého polčasu, o osude zápasu a postupujúcom je už dávno rozhodnuté.

  Miroslav Revaj

  Góly: 5. Kurminowski, 28. Kurminowski, 39. Bernát, 41. Ďuriš, 51. Rusnák, 53. Kurminowski, 82. Rusnák

  Karty:   87. Branický (NAME)


  MŠK Námestovo: Lešňovský (44. Greššák) – Habiňák (C), Mi. Čiernik, Branický, Jaššo (46. Hušľa), Ma. Čiernik, Snovák (59. Záhumenský), Gelčinský (46. Kormaňák), Fajčák (46. Kubica), Siman, Buckulčík
  Náhradníci: Hušľa – Mydlár, Kormaňák, Kubica, Záhumenský, Greššák

  MŠK Žilina: Belko – Anang, Nemčík, Minárik (C) (46. Kiwior), Javorček – Bernát (56. Gono), Fazlagić, Myslovič (46. Gomboš) – Ďuriš (46. Kaprálik), Kurminowski (56. Vallo), Rusnák
  Náhradníci: Teplan – Kaprálik, Gono, Kiwior, Vallo, Paur, Gamoš

  Rozhodca: Pavel Ochotnický – Andrej Hrmo, Jakub Košecký