Niederkorn – Willem II 0:5 (kon.) | Hammarby IF – Lech Poznań 0:3 (kon.) | B36 Tórshavn – New Saints 2:2 (5:4 po pen.)
Hammarby IF
0:3 (0:0)
KKS Lech Poznań
cz Streda 16.09.2020, 19:00Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

Děkujeme za pozornost, mějte se fajn. (21:06:54)

Jan Sýkora může nadále snít o tom, že si zahraje základní skupinu Evropské ligy. Dnes odehrál 73 minut a přispěl k postupu do třetího předkola přes švédské Hammarby. Utkání rozhodly velké individuální chyby.

Po vyrovnaném prvním poločase udělal tu první stoper Björkland, jenž chyboval proti presujícímu útočníkovi a Tiba vystihl jeho krátkou malou domů a všechno vyřešil obstřelem nad nohou brankáře. Vedení to bylo i tak asi zasloužené, protože Poznaň vstoupila velice dobře do druhého poločasu.

V 63. minutě přišel asi klíčový moment zápasu, když žlutou kartu za protesty viděl domácí kapitán Andersen. Hostům tento fakt pořádně zvedl sebevědomí a najednou byli na hřišti naprosto všude. Bylo poznat, že domácí mají na hrací ploše o jednoho hráče méně a do konce utkání už si Hammarby nevypracovalo ani žádnou vyloženou šanci na srovnání. To v závěru se Poznaň dvakrát prosadila. Nejprve další chyby Björklanda a špatně odvráceného centru využil Kaminski, v nastavení se ještě trefil hezky k přední tyči střídající Marchwinski. Hosté se tak mohou těšit na třetí předkolo.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 3:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:7.

90+4
    90+3. MARCHWIŃSKI - 0:3

90+3
    Lech Poznań právě vstřelil branku!
    Po nahrávce Czerwinskiho z pravé strany pod sebe mezi nohama beka vypálil FILIP MARCHWINSKI krásně z druhého doteku na přední tyč – 0:3.

90+2
    Zápas už se jen dohrává.

90+1
    Střídání v týmu KKS Lech Poznań: ze hřiště odchází Ishak, přichází Awwad.
    89. KAMIŃSKI - 0:2

89
    Björklund neodehrál míč u přední tyče do bezpečí a balónu se chopil na levé straně těsně před vápnem JAKUB KAMIŃSKI, hodil si ho na pravačku a zakončil tvrdě do levé poloviny brány. Ousted jen zůstal stát na čáře a máchl rukama – 0:2.

89
    Puchacz si obhodil beka na levé straně, předkopl míč a dostal se do vápna, sklepával pod sebe na střed na Ishaka, toho zablokoval obránce.

88
    Hosté tahají čas a zahrál si i Bednarek.

88
    Zákrok Magyara z levé strany hlavní rozhodčí nepíská a domácí začínají útok z poloviny hřiště.

87
    Poznaň si přhrávala na útočné polovině až na poslední chvíli přistoupila obrana z levé strany k Ishakovi, který už přebíral balón ve vápně.