FK Kaisar – APOEL 1:4 (kon.) | Ventspils – Rosenborg 1:5 (kon.) | Renova – Hajduk Split 0:1 (kon.)
Ararat-Armenia – Fola 4:3 (po pr.) | Astana – Budućnost Podgorica 0:1 (kon.) | KF Teuta – Granada 0:4 (kon.)
Lincoln – Rangers 0:5 (kon.) | KuPS – Slovan Bratislava sk 1:1 (4:3 po pen.) | Botoşani – Škendija 0:1 (kon.)
Bodö/Glimt – Žalgiris Vilnius 3:1 (kon.) | Riteriai – Liberec 1:5 (kon.) | Lokomotiv Plovdiv – Tottenham 1:2 (kon.)
Göteborg – Kodaň 1:2 (kon.) | Neftçi Baku – Galatasaray 1:3 (kon.) | Flora – Reykjavík 2:1 (kon.)
Ljubljana – Zrinjski Mostar 2:3 (po pr.) | Connah's Quay – Dinamo Tbilisi 0:1 (kon.) | Djurgården – Europa 2:1 (kon.)
Hibernians FC – Fehérvár 0:1 (kon.) | Laçi – Be'er Sheva 1:2 (kon.) | CSKA Sofia – Borisov 2:0 (kon.)
Sfîntul Gheorghe – Partizan 0:1 (po pr.) | OFI FC – Limassol 0:1 (kon.) | Locomotive Tbilisi – FK Dinamo Moskva 2:1 (kon.)
Haifa – Almaty 2:1 (kon.) | Escaldes – Dundalk 0:1 (kon.) | FK Sileks – KF Drita 0:2 (kon.)
Shamrock – AC Miláno 0:2 (kon.) | Gliwice – Hartberg 3:2 (kon.) | Kukësi – Wolfsburg 0:4 (kon.)
Banja Luka – Rio Ave 0:2 (kon.) | Aris Soluň – Kolos Kovalivka 1:2 (kon.) | Liége – Bala Town 2:0 (kon.)
Mura – Aarhus 3:0 (kon.) | Coleraine – Motherwell 2:2 (0:3 po pen.) | Linfield – Floriana 0:1 (kon.)
Osijek – Bazilej 1:2 (kon.) | Dunajská Streda – Jablonec sk 5:3 (po pr.) | Servette – Remeš 0:1 (kon.)
Bačka Topola – FCSB 6:6 (4:5 po pen.) | Honvéd Budapešť – Malmö 0:2 (kon.)
koniec po penal. (4:3)
Kuopion Palloseura
1:1 (0:0)
ŠK Slovan Bratislava
Štvrtok 17.09.2020, 17:30 • Savon Sanomat Areena • Európska liga (predkolá) • 2. predkolo

Čo dodať! Slovan absolútne nezvládol toto stretnutie na fínskej pôde, počas celého zápasu nepredvádzal taký výkon, ako sa od nášho majstra čakal. V predĺžení Medved poslal svoj tím do vedenia, ale v poslednej minúte dostal Slovan gól po nezvládnutej situáci pred svojou bránou a Udoh poslal zápas do penaltového rozstrelu.

Aj v penaltách mal Slovan bližšie k postupu. Niskanen v tretej sérii neuspel a Slovan mal tak navrch. Ratão však nepremenil svoju penaltu ktorou mohol rozhodnúť a išlo sa tak ďalej. Následne celá zodpovednosť bola na Nonovi, ale rozhodujúci pokutový kop nepremenil a tak postupujúcim do tretieho predkola Európskej ligy sa stal fínsky celok Kuopion Palloseura!

Slovensko má už v hre len jedného pohárového zástupcu, o 20:45 proti sebe narazia v MOL Aréne v rámci druhého predkola Európskej ligy Dunajská Streda a Jablonec. Aj z tohto slovensko-českého derby vám ponúkneme náš prenos a verme, že aspoň druhý slovenský zástupca dnes bude úspešný.

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok futbalového večera! (20:15:08)

5. séria
    4:3
    Nono nezvládol tlak na svoju osobu a dôležitú penaltu nepremenil! ŠK Slovan tak vypadáva v druhom predkole Európskej ligy!

5. séria
    4:3
    Boateng bezpečne premieňa svoju penaltu, Greif bol bez šance aj keď zvolil správny smer.

4. séria
    3:3
    Ratão mohol rozhodnúť o postupe Slovana, ale gól nedal! Veľmi zle zahratá penalta, Virtanen uhádol smer stely a hráča Slovana dokázal vychytať.

4. séria
    3:3
    Domáci Tomás teraz musel dať gól a podarilo sa mu, loptu umiestnil presne k ľavej tyčke.

3. séria
    2:3
    Kapitán slovenského majstra De Kamps je úspešný, poslal loptu do opačnej strany než sa hodil Virtanen.

3. séria
    2:2
    Niskanen neuspel! Greif teraz trafil smer strely a loptu vyráža do bezpečia! Veľmi dôležitý moment.

2. séria
    2:2
    Ožbolt presne k tyčke umiestnil svoj pokus, Virtanen sa ani nepohol.

2. séria
    2:1
    Autor vyrovnávajúceho gólu Udoh je úspešný, opäť Greif smer strely neuhádol.

1. séria
    1:1
    Aj De Marco je úspešný, síce Virtanen uhádol smer strely, ale na loptu už nedočiahol.

1. séria
    1:0
    Ako prvý si loptu na biely bod postavil Pennanen a poslal ju do opačnej strany, než si zvolil brankár Greif.

Začína penaltový rozstrel.

Už to vyzeralo, že Slovan postúpi do tretieho predkola, v 111. minúte sa presadil Medved. Slovenský majster však nezvládol poslednú minútu predĺženia a domáci Udoh vyrovnal na 1:1! O postupujúcom tak bude musieť rozhodnúť penaltový rozstrel.

Slovan už v jednom prípade v pohárovej európe nezvládol penaltový rozstrel, navyše teraz inkasoval gól v samom závere a to vie poriadne nalomiť psychiku.

120+1
    Druhé predĺženie sa skončilo.
    120. Aniekpeno Udoh (KPS) - 1:1

120
    Tím KuPS práve strelil gól!
    A je vyrovnané! Už plynula posledná minúta nadstaveného času a Slovan ju vôbec nezvládol. Abena zle odkopol loptu, Sale poslal presnú prihrávku pred hosťujúcu bránu a ANIEKPENO UDOH ju sám pred Greifom upratal do siete – 1:1!

119
    Slovan odvrátil loptu do bezpečia, domáci pokračovali v útoku, ale Manga sa dostal do ofsajdu a hra je prerušená. Hostia budú rozohrávať loptu na svojej polovici ihriska.

118
    Tomás bol faulovaný, domáci získavajú priamy kop na útočnej polovici. Slovan sa tak bude musieť brániť, KuPS s veľkým počtom hráčov v pokutovom území.

Miroslav Revaj

Góly: 120. Udoh – 111. Medved

Karty:   71. Nissilä (KPS), 73. Tomás (KPS), 85. Niskanen (KPS), 89. Pennanen (KPS) – 37. Medved (SBA), 52. Bajrič (SBA)

4:3   Nono (SBA)

Kuopion Palloseura: Virtanen – Savolainen, Pirttijoki (87. Manga), Tomás, Pikk – Saxman (C), Boateng, Nissilä – Niskanen, Rangel (87. Udoh), Pennanen
    Náhradníci: Riihimäki – Manga, Nissinen, Purje, Sale, Tarasovs, Udoh

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Pauschek, Abena, Bajrič, De Marco – Rabiu (69. Nono), De Kamps (C) – Daniel (69. Čavrič), Holman (103. Dražič), Ratão – Medved (114. Ožbolt)
    Náhradníci: Šulla – Božikov, Lovat, Nono, Dražič, Čavrič, Ožbolt

Rozhodca: Volen Chinkov – Petar Dzhuganski, Dimiar Rusev – Georgi Davidov (všetci BUL)