Brémy – Hertha 1:4 (kon.) | Frankfurt – Bielefeld 1:1 (kon.) | Kolín nad Rýnom – Hoffenheim 2:3 (kon.)
Stuttgart – Freiburg 2:3 (kon.) | Union Berlín – Augsburg 1:3 (kon.) | Dortmund – Mönchengladbach 3:0 (kon.)
Werder Brémy
1:4 (0:2)
Hertha BSC
Sobota 19.09.2020, 15:30 • Weserstadion, Bremen • Nemecká Bundesliga • 1. kolo

Aj v druhom polčase sme ešte boli svedkami presných zásahov. Po zmene strán sa presadil ako prvý Cunha a poslal Herthu do trojgólového vedenia. Werderu sa podarilo znížiť na rozdiel dvoch gólov zásluhou Selkeho, ale streidajúci Córdoba upravil napokon stav tohto zápasu na konečných 1:4! Hosťujúci celok bol dnes v útoku veľmi aktívny, dokázal premieňať svoje šance a nás určite teší, do streleckej listiny sa zapísal aj Peter Pekarík, ktorý odohral vynikajúce stretnutie.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok sobotného večera! (17:28:03)

90+5

90+4
    Ešte to po zisku lopty Werder skúša smerom dopredu, ale je to bez náznaku gólovej šance. Čakáme na hvizd hlavného rozhodcu, ktorý ukončí toto stretnutie.

90+3
    Už sa zápas len dohráva. Domáci nezvládli hlavne záver prvého polčasu a to sa zrejme podpísalo na tomto výsledku.

90+2
    V druhom polčase sa nadstavovalo 5 minút, ale o osude celého zápasu je prakticky rozhodnuté!

90+1
    Žltú kartu dostáva Davie Selke (Werder Brémy).

90
    Hertha dala gól!
    Je definitívne rozhodnuté! Hostia dávajú v tomto zápase aj štvrtý gól a povezú si domov tri body! Leckie poslal presnú prihravku na JHONA CÓRDOBU a ten v pokutovom území presne zakončil – 1:4!

89
    Hosťujúci Córdoba to vyskúšal zo strednej vzdialenosti, ale jeho strelecký pokus smeruje mimo domácu bránu.

88
    Ani z tohto rohového kopu sa nič zaujímavého nezrodilo, hostia držia loptu na svojich kopačkách a nikam sa neponáhľajú.

87
    Schwolow musel vytiahnúť výborný zákrok! Sargentovo zakončenie z tesnej blízkosti však vyrazil na rohový kop a Hertha sa ešte bude musieť brániť!

86
    Ani hostia teraz v útoku nijak úspešne nepochodili a loptu má vo svojej moci brankár Pavlenka. Ten okamžite posiela do útoku svojich spoluhráčov.

85
    Po tomto útočnom výpade domácich futbalistov smerovala lopta len do rukavíc brankára Schwolowa. Ten napokon stratil čisté konto, ale podstatne je, že Hertha smeruje za víťazstvom v tomto zápase.

84
    Cunha rozohral za hostí rohový kop nakrátko, loptu však Hertha rýchlo stráca a musí sa vrátiť späť do defenzívy.

83
    Hertha však ešte potrebuje v pokoji zvládnuť zvyšné minúty a vyvarovať sa zbytočným chybám. Uvidíme, či domáci futbalisi ešte prípadne zariskujú v útoku.

82
    Čas sa už začína domácim veľmi rýchlo krátiť. Hostia sú aj naďalej v pohodlnom vedení o dva góly a smerujú za ziskom troch bodov.

81
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Peter Pekarík, prichádza Deyovaisio Zeefuik.
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Dodi Lukebakio, prichádza Mathew Leckie.
    Striedanie v tíme Hertha BSC: z ihriska odchádza Niklas Stark, prichádza Arne Maier.

80
    Centrovaná lopta od rohovej zástavky sa dostáva len k brankárovi Pavelkovi, ten okamžite posiela svojich spoluhráčov smerom dopredu.

79
    Daridov center v pokutovom území Werderu našiel Lukebakia, jeho tečovaná strela putuje na rohový kop. Presne toto Herthe vyhovuje.

78
    Tréner Herthy dáva pokyny ďalším novým hráčom, ktorí sa čoskoro dostanú na ihrisko. Záver zápasu by určite hostia chceli prečkať v pokoji.