Schmiedlová – Podoroská sk 0:2 (kon.) | Krejčíková – Pironkovová 2:1 (kon.)
Cvetana Pironkovová
Cvetana Pironkovová (WC)
1
7 4 3
cz Piatok 02.10.2020, 17:36 • Kurt č. 7, Paříž (FRA) • French Open - ženy - Roland Garros (antuka) • 3. kolo

Barbora Krejčíková i nadále vylepšuje své maximum na French Open! Po vítězství nad Cvetanou Pironkovovou ve třech dramatických setech se může brněnská rodačka radovat z postupu do osmifinále!

Úvodní brejk první sady sice získala Krejčíková, ale nedokázala ho při svém servisu potvrdit a tak už set spěl k tiebreaku, ale ve dvanácté hře přišla česká reprezentantka o své podání podruhé a musela se rozloučit s prvním dějstvím. To druhý set rozhodl jediný proměněný brejkbol. Čtyřiadvacetiletá Češka dokázala odskočit ve skóre a druhou sadu bez potíží doservírovala do vítězného konce.

Po druhém setu se nad pařížskými dvorci lehce rozpršelo, ale zápas pokračoval bez delší přestávky. Barbora Krejčíková prorazila soupeřčin servis hned v prvním gemu, poté sama jedinou hrozbu ztráty podání odvrátila a v samém závěru ještě po dvou dvojchybách Pironkovové završila celý zápas dalším brejkem.

V osmifinále se Krejčíková může těšit na souboj s Argentinkou Nadiou Podoroskou. (20:23:02)

Konec zápasu
    2:1; 6:3 - Barbora Krejčíková

6:3
    Barbora Krejčíková je v osmifinále French Open! Po servisu na tělo byla sice rodačka z Brna v defenzivě, ale trpělivě si počkala na chybu Pironkovové.

40-30
    Také druhý mečbol je pryč. Tentokrát hrála pouze pod pásku česká reprezentantka.

40-15
    První mečbol je odvrácen. Po prvním podání zahrála Pironkovová vítězný úder ze středu kurtu.

40-0
    Tři mečboly! Po prudkém returnu zkoušela Pironkovová zkrátit hru, ale trefila jen síť.

30-0
    A druhá dvojchyba v řadě přihrává Krejčíková nadějné vedení v důležitém gemu.

15-0
    Cvetana Pironkovová podává proti vyřazení z turnaje. Na úvod gemu ale začíná dvojchybou.

5:3
    Skvěle! Krejčíková si i nadále ve třetím setu drží své podání a odskakuje do vedení o dva gemy.

40-30
    Barbora Krejčíková měla znovu potíže s nadhozem podání. Poté ale od základní lajny byla aktivnější a dokázala soupeřku přinutit k chybě.

30-30
    Srovnáno. Return Pironkovové zastavila síť.

15-30
    Česká tenistka bude muset dotahovat. Nyní totiž pomohla páska zkušenější z hráček.

15-15
    Pironkovová se tak tak natáhla po vynikajícím prvním podání do středu kurtu a to jí stačilo k zisku fiftýnu.

15-0
    Barbora Krejčíková se při vlastním podání může přiblížit postupu do osmifinále. Do důležitého osmého gemu vstupuje lépe Krejčíková, která si pohlídala dlouhý úder Pironkovové.

4:3
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Krejčíková.

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:3
    Tentokrát už musela hrát Bulharka přes druhé podání, ale to uklidila Krejčíková returnem jen do deblového koridoru.

0-40
    Cvetana Pironkovová podpořila vynikající první podání vítězným forhendem do rohu kurtu.