Brno – Karviná 0:2 (kon.) | Opava – Teplice 2:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Č. Budějovice 2:2 (kon.)
Sparta Praha – Jablonec 2:1 (kon.)
Slezský FC Opava
2:1 (1:1)
FK Teplice
cz Sobota 03.10.2020, 16:30 • Stadion v Městských sadech, Opava • Česká FORTUNA:LIGA • 6. kolo

Z tohoto zápasu už je to všechno. Děkujeme vám za pozornost a užijte si sobotní večer. Na viděnou. (18:37:24)

Po reprezentační pauze se Slezané představí v Ďolíčku, kde si zahrají proti nováčkovi z Pardubic. Teplice budou doma hostit nedaleký Liberec. V obou případech se bude hrát, vzhledem k novým restrikcím české vlády, bez diváků.

Opava si díky třem bodům polepšila v osmnáctičlenné tabulce na třináctkou příčku. Teplice jsou jedenácté.

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 13:22.

Fotbalisté Opavy otočili duel 6. kola FORTUNA:LIGY s Teplicemi a slaví vůbec první letošní vítězství! Domácí vtrhli do utkání jako velká voda a vytvořili si v úvodních minutách hned několik obrovských šancí, o to studenější byla následná sprcha, kterou Slezany pokropil v 9. minutě gólovou hlavičkou hostující Mareš. Ten mohl přidat deset minut před pauzou druhou trefu, z dobré pozice ale mířil po zemi kousek vedle levé tyčky. Krátce před odchodem do šaten zahrál Černý ve vápně rukou a pískala se penalta. Tu bezpečně proměnil Jan Žídek a vyrovnal. Obrat dokonal po změně stran v sobotu skvěle hrající Karol Mondek. Ten si navedl na hranici šestnáctky míč na levačku a zakroutil balon přesně k levé tyči. Grigar plachtil vzduchem marně. Poté přišla pasáž, kdy se museli Opavští především bránit. Když ovšem nezachytila akci dobře fungující obrana, byl na svém místě pozorný Vilém Fendrich. Teplický tlak postupně opadal a domácí dohrávali duel v klidu. Vítr z plachet jim nevzala ani neuznaná branka Helešice, jehož zakončení předcházela Dordićova přihrávka z ofsajdu.

90+3

90+3
    Je zřejmě hotovo. Patrik Žitný fauloval na vlastní půlce a balon je tak přiřknut na konci třetí nastavené minuty Opavským.

90+2
    Slezané operují s míčem na teplické polovině. Závěr duelu dohrávají svěřenci Radoslava Kováče opravdu zkušeně.

90+1
    Odpískán faul na Josse Didibu. Tomu řekl něco od plic Daniel Trubač a vidí žlutou kartu. Menší strkanici včas uhasil rozhodčí.

90+1
    Sudí Orel nastaví dnešní utkání o tři minuty!

90
    Další faul na bosenského štírka Bojana Dordiće, který svému pádu pro jistotu trochu přidal.

90
    Domácí měli k dispozici standardku, Zavadilovi ale nevyšel signál. Balon doskákal ke Grigarovi, který rychle rozehrává.

89
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Karol Mondek, přichází Štěpán Harazim.

88
    Hbitý Bojan Dordić si vykoledoval faul. Tohle jsou další cenné vteřinky pro tým ze slezské metropole.

87
    Tomáš Kučera hledal zpětnou přihrávkou na malém vápně Jakuba Mareše, toho ale ubránil Joss Didiba. Teplice budou vhazovat.

86
    Slezanům se v závěru zápasu přeci jen daří nabourávat teplický tlak. Ten je v posledních minutách značně otupen.

84
    A branka nakonec neplatí! Bojan Dordić vybíhal z ofsajdového postavení. Nadále tak trvá hubené vedení 2:1.

82
    René Dedič prodloužil na pravé straně míč na rozběhnutého Bojana Dordiće. Ten přihrával z malého vápna před branku na Matěje Helešice, který pálil do odkryté klece. Sudí Orel ale konzultuje situaci s kolegou u videa!