Teplice – Liberec 1:2 (kon.) | Karviná – Bohemians 2:1 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 1:0 (kon.)
Plzeň – Sparta Praha 3:1 (kon.)
FK Teplice
1:2 (1:2)
FC Slovan Liberec
cz Nedeľa 08.11.2020, 14:00 • AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice • Česká FORTUNA:LIGA • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

FK TepliceFC Slovan Liberec

Restart FORTUNA:LIGY proběhne v neděli i na teplických Stínadlech. V rámci severočeského derby uvidíme duel mezi Teplicemi a Libercem. Domácí budou vstupovat do zápasu ze dvanácté pozice. Liberec je na místě pátém.

Kádr Teplic je celkem kompletní. Trenérskému týmu pod vedením Stanislava Hejkala chybí pouze zraněny Nazarov a po operaci se zotavující Hyčka. Zato svěřence trenéra Hoftycha kosí Covid a jak jistě víte k dispozici má pouhých pět hráčů ze základní sestavy. Tato skutečnost se také podepsala na čtvrteční porážce na půdě Hoffenheimu, kde Liberečtí prohráli v rámci EL vysoko 5:0.

Poslední vzájemné střetnutí

V loňském ročníku F:L se Teplice utkaly s Libercem také hned po korona virové pauze a v květnovém utkání přehrály svého soupeře, možná trochu překvapivě, o dvě branky.

23.5.2020
    Teplice – Liberec 2:0 (1:0)

Branky: 37. Kučera, 53. Řezníček.

FK Teplice: Grigar – Černý, Heidenreich, Mareček, V. Vukadinović – Žitný, Kučera (C), Trubač, Fortelný – Moulis, Jakub Řezníček.
    Náhradníci: Němeček – Jukl, Ljevaković, J. Mareš, Knapík, Vondrášek, Radosta.

FC Slovan Liberec: Knobloch – Kačaraba (C), Jugas, Pourzitidis – Pešek, Michal, Nešický, Hromada, Kosek – Matoušek, Rondić.
    Náhradníci: Pešl – Černický, Gembický, M. Dvořák, Kytka, Juzvak, Kazda.

Rozhodčí: Pechanec – Hrabovský, Ratajová.

Počasí v Teplicích příliš nepřeje, nicméně oba týmy již vyběhly na trávník a za chvíli budeme moci začít.

1

1
    Ondřej Pechanec zahájil střetnutí 7. kola mezi Teplicemi a Libercem. Úvodní rozehrávku měli na starost hosté.

2
    Skláři rozehrávají zatím v poklidu ze své obranné poloviny a oba stopeři si nyní několikrát vyměnili míč.

3
    Trpělivě si domácí chystali útočnou akci a nakonec jsou odměněni prvním rohovým kopem.

4
    A po něm zazvonila za brankářem Knoblochem tyč! Tomáš Kučera si našel centr od rohového praporku a patičkou poslal míč právě do pravé tyče!

6
    Milan Knobloch opět v permanenci. David Černý na něj poslal ránu z nějakých 25 metrů a brankář hostů se musel položit na trávník a lapit jeho pokus.

8
    Prvním zákrokem se zahřál teď i Tomáš Grigar. Střelu Aleše Nešického však kryl s velkým klidem, který je mu vlastní.

10
    Liberec se snažil zklidnit hru poctivou rozehrávkou z vlastní poloviny, nakonec však poslal vysoký míč směr vpřed kapitán hostů Taras Kačaraba. Liberec bude vhazovat.

11
    Po faulu Kačaraby rozehrával z velké dálky přímý kop Pavel Moulis, ale Teplice se do zakončení nedostaly. Po několika odrazech poslali hosté míč pryč ze své šestnáctky.

13
    David Heidenreich zastavil tělem Jana Matouška, nakonec však sudí Pechanec odpískal nedovolený zákrok. Míč pro Liberec na pravé straně.

14
    A premiérový roh také pro Liberec. David Heidenreich odvracel centr z levé strany za brankovou čáru.

14
    Liberec právě vstřelil branku!
    Z prvního rohového kopu se hosté ujímají vedení! Na centr Aleše Nešického si naskočil kapitán Slovanu TARAS KAČARABA a zamířil hlavou přesně – 0:1! Asistence: Aleš Nešický.

16
    Teplice právě vstřelily branku!
    O dvě minuty později máme na Stínadlech srovnáno! O vstupenku do soutěže Gól měsíce si řekl DANIEL TRUBAČ. Ten po přiklepnutí Jana Fortelného napálil míč z první a zavěsil pod horní tyč – 1:1! Asistence: Jan Fortelný.

18
    Útočný fotbal pokračuje. Rychlý výpad Aleše Nešického končí dalším rohovým kopem pro Slovan.

19
    I druhý rohový kop hostů byl pro obranu sklářů pohromou! Opět to byl Taras Kačaraba, který si našel centr Nešického a jen těsně minul levou tyč Grigarovy branky!

21
    Jan Matoušek si na hrotu šlápl na míč, a tak měl Vukadin Vukadinović dost času, na to zastavit tento liberecký rychlík.

23
    Imad Rondić fauloval Heidenricha. V akci směr vpřed budou pokračovat Tepličtí.

24
    Gólové hody pokračují! Slovan opět vede. Brejk hostů táhl Imad Rondić, předložil míč volnému JAKUBU PEŠKOVI, který lehkým obloučkem přehodil Grigara, odrazil míč o tyč a mohl se jít radovat – 1:2! Asistence: Imad Rondić.

26
    Teplice otočily kormidlem a vytvořily veliký závar před Knoblochem. Jakub Řezníček, a ani Patrik Žitný nedostali míč za Knoblocha. Je z toho rohový kop pro skláře.

27
    I po rohovém kopu to byly před Knoblochem pořádné zmatky, nicméně střelu Davida Heidenreicha z penaltového bodu zablokovala na poslední chvíli obrana Slovanu.

29
    Imad Rondić obral Marečka o míč a opět vytvořil dobrou brejkovou situaci. V tomto případě však nebyl ideálně doplněn spoluhráči.

30
    Obléhání liberecké branky končí centrem Davida Černého jen do rukavic Milana Knoblocha.

32
    Daniel Trubač hledal svým centrem na zadní tyči Vukadina Vukadinoviče, ten však nakonec na míč nedosáhl. Od branky bude vykopávat Milan Knobloch.

34
    Důležitý obranný zákrok od Davida Heidenreicha, jenž ve skluzu pokazil rychlý úprk Jakuba Pešeka, jenž by už mířil sám na Grigara.

35
    Řecký obránce Mario Pourzitidis odvracel centr Daniela Trubače a nakonec to budou hosté, kteří budou vhazovat.

37
    Mezi Tarasem Kačarabou a Jakubem Řezníčekem to pořádně vře a nakonec byl žlutou kartou potrestán domácí útočník.

39
    David Heidenreich znovu pohlídal dlouhý míč na rychlého Jakuba Peška a poslal míč hlavou na Tomáše Grigara.

41
    Vukadin Vukadinović se uvolnil hezkým driblinkem uvnitř šestnáctky, našel Fortelného, jehož centr však nenašel nikoho ve žlutém dresu.

41
    Kristian Michal zastavil Pavla Moulise za cenu rohového kopu. Rohový kop však boxoval do bezpečí Milan Knobloch.

42
    Na Stínadlech jsme měli chvíli srovnáno! Pavel Moulis hledal před prázdnou brankou Jakuba Řezníčka, před ním zasáhl ve skluzu Taras Kačaraba a srazil si míč do své branky. Dle videa šla však přihrávka na Pavla Moulise do ofsajdu, a tak nebyla branka uznána!

44
    V závěru poločasu ještě fauloval Kristian Michal a domácí budou mít ještě výhodu přímého kopu z levé strany.

45
    Kapitán Slovanu Taras Kačaraba odvracel centr Pavla Moulise daleko od branky Liberce.

45+1
    Sudí Pechanec nastavuje první poločas o 1 minutu.

45+1

Gólové hody jsme měli možnost vidět na teplických Stínadlech. První poločas nabídl tři branky. Nejprve se prosadil po rohovém kopu hostující kapitán Taras Kačaraba. O dvě minuty později srovnal brankovou parádou Daniel Trubač. Vedení zpět si vzal opět Liberec, když se trefil Jakub Pešek. V závěru poločasu ještě Teplice skórovaly, ale do osudu situace vstoupil VAR, jenž odhalil ofsajd. Po herně vyrovnaném prvním poločas vede tedy Liberec 2:1!

Druhý poločas začne přibližně v 15:03.

46

46
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Jan Knapík.

46
    Hned v úvodu druhého poločasu zacvičil u levé postranní lajny s obranou Liberce Pavel Moulis, nacentroval na zadní tyč, kde byl připraven Vukadin Vukadinovič, jenž však z vyložené pozice pálil vysoko nad branku!

48
    Milan Knobloch si teď vyběhl z branky a uklidil hru z pohledu hostů. Navíc byl mírně faulován Řezníčkem.

51
    Jakub Pešek (Liberec) dohrál ostře na středu hrací plochy Jana Knapíka a uviděl z ruky Ondřeje Pechance žlutou kartu.

52
    Tomáš Kučera předvedl velmi špatnou rozehrávku a de facto připravil míč Peškovi, který si počkal na náběh Imada Rondiće, jenž se snažil následně přehodit Grigara, ten však tentokrát na míč dosáhl a s potížemi tuto šanci kryl!

54
    Jakub Hromada je nyní důvodem přerušení hry. Slovenský reprezentant si vyžádal ošetření.

55
    Jakub Hromada odkulhal za postranní lajnu a sudí Ondřej Pechanec dal opět pokyn ke hře.

56
    Taras Kačaraba sebral další z mnoha míčů v šestnáctce Slovanu a odvracel tak centr Davida Černého z pravé strany. Kapitána Slovanu je potřeba zatím za dnešní výkon pochválit.

59
    Ondřej Pechanec zastavil hvizdem další akci sklářů, když uviděl ruku Jana Fortelného.

59
    Sudí Pechanec zamířil z ničeho nic k videu a zkoumá možný pokutový kop pro Teplice! Rukou nakonec totiž hrál možná Jakub Hromada.

60
    Ano je to penalta pro Teplice! Jakub Hromada zahrál ve vápně rukou a sudí Pechanec ukázal na penaltový puntík.

61
    Jakub Řezníček (FK Teplice) neproměňuje pokutový kop! Milan Knobloch vystihl směr jeho střely a podržel Liberec ve velmi důležité chvíli!

63
    Znovu skvělý Milan Knobloch v brance Slovanu! Krásná rána Daniela Trubače z první mířila do horního rohu, ale brankář hostů předvedl svou kvalitu!

65
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Daniel Trubač, přichází Tomáš Vondrášek.
    Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Patrik Žitný, přichází Jakub Mareš.

67
    Dvě minuty po svém příchodu na trávník měl velkou šanci Tomáš Vondrášek ,kterého vysunul Vukadin Vukadinović, ale šance Vondráška končí pouze sraženou ranou na roh.

67
    Jakub Hromada (Liberec) obdržel za nemístné poznámky k hlavnímu sudímu žlutou kartu.

70
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jakub Pešek (FC Slovan Liberec), který zbytečně na středu hrací plochy dohrál Jana Fortelného a sudí Ondřej Pechanec okamžitě tasil ze své kapsičky kartu červené barvy.

72
    Teplice kombinují zatím pozvolna ze své poloviny a připravují si nebezpečný útok.

73
    Jakub Jugas odvracel centr Davida Černého, tlak Teplic však samozřejmě pokračuje.

74
    Liberec se absolutně zatáhl a svěřenci trenéra Hoftycha budou sázet již pouze na udržení výsledku.

75
    Jan Knapík (Teplice) fauloval Imada Rondiće, který velmi dobře vyvezl míč a podržel cenné vteřinky pro svůj tým. Navíc vybojoval žluté napomenutí pro obránce Teplic.

76
    Milan Knobloch musel boxovat míč před dotírajícím Jakubem Marešem. Teplice mačkají svého soupeře a budou to zajímavé závěrečné minuty.

78
    Kombinace Teplic na jeden dotek uvnitř šestnáctky nebyla tou správnou volbou, tam bylo až příliš hostujících kopaček.

79
    Následný centr Černého sebral ze vzduchu, dnes vynikající, Milan Knobloch.

80
    Ojedinělý brejk Jana Matouška zastavil na poslední chvíli David Heidenreich.

80
    Aleš Nešický vidí zpětně žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok.

81
    Po rohovém kopu byly Teplice velmi blízko srovnání! Ránu Jakuba Řezníčka vyrazil Milan Knobloch nohami a poté míč poskakoval v malém vápně, nakonec jej odkopl Kristian Michal a zachránil hosty!

82
    Opět Milan Knobloch drží míč ve svých rukavicích, když lapil vysoký centr Tomáše Vondráška.

84
    Obléhání liberecké branky pokračuje, ale Jakub Řezníček si zpracovával míč v ofsajdové pozici, což asistent Hrabovský odhalil a zvedl svůj praporek nad hlavu.

86
    Milan Knobloch opět králem vzdušného prostoru a smlsnul si na centru Tomáše Vondráška.

88
    Tlak Teplic malinko opadl. Imad Rondić a Daniel Kosek podrželi cenné vteřinky pro Liberec.

89
    Jan Knapík už se vysunul na hrot, ale Milan Knobloch byl v souboji před brankou úspěšnější a kryl před obráncem Teplic míč do svých rukou.

90
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Aleš Nešický, přichází Radim Černický.

90+1
    Sudí Ondřej Pechanec nastavuje utkání o 4 minuty.

90+2
    Mario Pourzitidis odvracel oba centry Vukadina Vukadinoviće do zámezí.

90+2
    Tomáš Vondrášek (Teplice) zastavil faulem brejk Jana Matouška a uviděl ze tento čin ihned červenou kartu.

90+3
    Pokračuje se v deseti na obou stranách a domácí mají již pouze dvě minuty na srovnání skóre.

90+4
    Jakub Mareš zasekl míč v šestnáctce, ale následná přihrávka našla pouze kopačku Jakuba Hromady.

90+4
    Střídání v týmu FC Slovan Liberec: ze hřiště odchází Jan Matoušek, přichází Miroslav Dvořák.

90+4

Liberec si odváží z Teplic cenné tři body a po dvou prohrách v EL si spravil chuť. Branky dnes padaly pouze v prvním poločase. Za hosty se trefil Taras Kačaraba a Jakub Pešek. Za domácí vstřelil jedinou, ale zato krásnou branku Daniel Trubač. Ve druhém poločase poté Jakub Řezníček neproměnil pokutový kop. Teplicím nepomohlo ani vyloučení Jakuba Peška ze 70. minuty. Navíc v závěru byl také vyloučen domácí hráč, a to Tomáš Vondrášek. Liberec tedy veze z Teplic vítězství 2:1, což je ta nejdůležitější informace.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já všem děkuji za pozornost. (15:58:46)