Everton – Liverpool 2:2 (kon.) | Chelsea – Southampton 3:3 (kon.) | Manchester City – Arsenal 1:0 (kon.)
Newcastle – Manchester United 1:4 (kon.)
Everton FC
2:2 (1:1)
Liverpool FC
Sobota 17.10.2020, 13:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 5. kolo

Aj druhý polčas tohto derby zápasu bol ešte zaujímavý. Everton mal v priebehu druhého polčasu zaujímavejšie šance, ale do vedenia išiel opäť Liverpool, keď sa v 72. minúte presadil Salah. Domáci to nezvdali a vyrovnania sa dočkali v 81. minúte, keď sa presadil ich najlepší strelec Calvert-Lewin. V nadstavenom čase išli hostia aj tretíkrát do vedenia, ale gól Hendersona napokon pre ofsajd neplatil.

Po remíze 2:2 tak oba celky získavajú jeden bod a Everton neprehral ani v piatom zápase nového ročníka anglickej Premier League.

Ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (15:32:45)

90+7

90+5
    Toto derby je už na svojom konci. Tak predsa len to vyzerá, že sa body budú deliť a Everton tak nestratí svoju neporaziteľnosť.

90+4
    Gól napokon neplatí! Henderson bol v tesnom ofsajde a tak sa pokračuje z stavu 2:2! Čoskoro sa naplní nadstavený čas, ale ešte zrejme sa to o nejakú minútku predĺži.

90+3
    Ale pozor! Ešte tu zasahuje systém VAR a ide sa skúmať, či Henderson nebol v ofsajde!
    90+2. Jordan Henderson (LIV)

90+2
    Liverpool dal gól!
    Neuveriteľné! Liverpool sa aj po tretíkrát dostáva v tomto derby do vedenia a vyzerá to, že tri body predsa len získane! Mané našiel presnou prihrávkou v pokutovom území súpera nabiehajúceho JORDANA HENDERSONA a jeho pokus končí za brankárom Pickfordom!

90+1
    V druhom polčase sa nadstavuje 5 minút!
    90. Richarlison (EVE)

90
    Striedanie v tíme Liverpool FC: z ihriska odchádza Fabinho, prichádza Georginio Wijnaldum.

89
    Komplikovaná situácia pre Everton v závere zápasu! Richarlison po tvrdom zákroku dostáva červenú kartu a domáci musia zápas dohrávať s 10 hráčmi!

88
    Domáci sa zatiaľ smerom dopredu neponáhľajú. Zrejme už nechcú spraviť žiadnu vážnu chybu.

87
    Alexander-Arnold zahrával priamy kop hostí, ale jeho rozohrávka nebola nijak úspešná a k lopte sa dostáva domáci Everton.

86
    Autor vyrovnávajúceho gólu Calvert-Lewin sa znova chcel presadiť v pokutovom území, ale to mu už obrana súpera nedovolila.

85
    Hra sa opäť presúva z jednej strany na druhú. Záver liverpoolskeho derby tak bdue ešte zaujímavý.

84
    Žltú kartu dostáva Fabinho (Liverpool FC).

83
    Veľa nechýbalo a Liverpool mohol znova vyhrávať! Mané sa po chybe obrany dostal do zakončenia, ale z blízka nedokázal Pickforda prekonať, následne dorážka od Joty bola nepresná.

82
    Tak uvidíme, čo nám ešte záver tohto derby ponúkne. Vyzerá to, že oba tímy chcú ešte zabojovať o víťazstvo.
    81. Dominic Calvert-Lewin (EVE) - 2:2