Everton – Liverpool 2:2 (kon.) | Chelsea – Southampton 3:3 (kon.) | Manchester City – Arsenal 1:0 (kon.)
Newcastle – Manchester United 1:4 (kon.)
Manchester City
1:0 (1:0)
Arsenal FC
Sobota 17.10.2020, 18:30 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 5. kolo

Máme za sebou šláger piateho kola Premier League, z najtesnejšieho víťazstva sa nakoniec tešia zverenci Pepa Guardiolu. O všetkom rozhodol rýchly brejk domácich, keď sa z dorážky presadil Sterling. Machester City aj Arsenal potom zahodili v prvom polčase viac šancí, najväčšiu za hostí mal Saka a za domácich Foden s Mahrezom. Druhý polčas už bol potom veľmi slabý, okrem priameho kopu Pepého a skoro vlastného gólu David Luiza. Arsenal nemôže byť spokojný, pretože prehral v tejto sezóne aj druhý zápas proti veľkému konkurentovi. Naopak Guardiola aspoň na chvíľu určite utíši kritické hlasy. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem vám príjemný zvyšok soboty. (20:29:17)

90+4

90+4
    Žltú kartu dostáva Thomas Partey (Arsenal FC).

90+3
    Lopta sa odrazila od Mahreza, napriek tomu bude odkopávať od brány Ederson, takže Arsenal bol ukrátený o roh.

90+2
    Partey rozohrával nepresne štandartnú situáciu a uplynula nám už polovica nadstaveného času.

90+1
    Hostia majú loptu pod kontrolou, ale zatiaľ na vlastnej polovici, tam nie sú pre City vôbec nebezpečný.

90
    Čas sa pre Arsenal neúprosne kráti, šanca na vyrovnanie je v momentálnej situácii takmer beznádejná.

89
    Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Philip Foden, prichádza Fernandinho.

88
    Arsenalu to dnes jednoducho v druhom polčase vôbec nejde, ani teraz sa Aubameyang nepretlačil k lopte v pokutovom území.

87
    Šanca pre Sterlinga, ale dobre zakročila defenzíva hostí, aj keď by v tejto chvíli mal práve útočiť Arsenal.

86
    Luiz hľadal zaujímavým pasom Aubameyanga v pokutovom území, ale ten bohužiaľ nedoskočil a nezakončil.

85
    Na záver zápasu poslal Arteta do hry aj novú posilu Parteya z Atletica, tak uvidíme, či pomôže aspoň trochu zlepšiť ofenzívu.

84
    Žltú kartu dostáva Nathan Aké (Manchester City).

83
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Granit Xhaka, prichádza Thomas Partey.

83
    Striedanie v tíme Arsenal FC: z ihriska odchádza Nicolas Pépé, prichádza Edward Nketiah.

82
    Pekný obstrel Pepého, ale jeho strela letela vedľa ľavej tyče a Ederson nakoniec nemusel ani zasahovať.

81
    Aubameyang aspoň teraz vybojoval priamy kop, naposledy ho však z podobnej pozície pokazil Luiz.

80
    Naozaj hostia nevedia ako sa prepracovať aspoň k streleckej príležitosti, ktorá by im mohla dať nádej.

79
    Arsenal by v tejto chvíli aspoň k vyrovnaniu potreboval zázrak, pretože ich útočná hra je v druhom polčase absolútne nulová.