Augsburg – Lipsko 0:2 (kon.) | Freiburg – Brémy 1:1 (kon.) | Hertha – Stuttgart 0:2 (kon.)
Hoffenheim – Dortmund 0:1 (kon.) | Mainz – Leverkusen 0:1 (kon.) | Bielefeld – Bayern 1:4 (kon.)
Mönchengladbach – Wolfsburg 1:1 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
0:1 (0:0)
Borussia Dortmund
cz Sobota 17.10.2020, 15:30 • WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim • Nemecká Bundesliga • 4. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:24:08)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 5:10. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 13:11.

Je konec. Borussia Dortmund zvítězila na půdě Hoffenheimu poměrem 1:0. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ovšem největší šanci zápasu měl ve 35. minutě Reyna, ale jeho zakončení vykopl z brankové čáry domácí hráč. O dvě minuty později přišla hlavička Meuniera, která otřela břevno. Ve druhé půli byli hosté lepším týmem a potom co přišli na trávník Haland s Reusem Borussia jasně dominovala. A hosté se dočkali gólu, který dal v 76. minutě právě Reus.

90+4

90+4
    Ovšem roh se Hoffenheimu vůbec nepovedl a letěl na prvního hráče soupeře.

90+3
    Domácí se zkoušeli procpat po levé straně a nakonec vybojovali roh, kde jde také brankář Baumann!

90+2
    Po odkopu brankáře hostů se Hoffenheim dostal znovu k míči a Diadie Samassékou to zkusil z dálky, ovšem jeho pokus byl zcela zbytečný.

90+1
    Domácí mužstvo sice mělo standardní situaci, ale ta nakonec nic vážnějšího nepřinesla.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Posléze se Giovanni Reyna dopustil faulu, za který uviděl kartu žluté barvy.

89
    Marco Reus se dostal ke střele, ale jeho pokus těsně minul pravou tyč domácí svatyně!

88
    Hosté drží míč vepředu a následně získali rohový kop.

86
    Tentokrát Hoffenheim získal autové vhazování na své polovině hrací plochy.

85
    Tentokrát to zkusil Raphaël Guerreiro, ale jeho střela z dvaceti metrů letěla nad bránu.

84
    Po příchodu těch nejkvalitnějších hráčů Borussie na hrací plochu se zápas naprosto změnil a Borussia stále jasně dominuje.

83
    Znovu si Erling Häland fantasticky sběhl za obranu, ale následně jeho pokus z úhlu orazítkoval tyč!

82
    Po dlouhé době se domácí dostali ke střele, ale pokus útočníka Hoffenheimu končí v rukou připraveného Marwina Hitze.

81
    Felix Passlack šel do souboje s protihráčem tvrdě a dopustil se tak faulu.

80
    Máme před sebou posledních deset minut plus nějaké nastavení a Dortmund nyní na hrací ploše dominuje.

79
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Munas Dabbur.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Robert Skov, přichází Ryan Sessegnon.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Florian Grillitsch.

79
    A nyní se Erling Häland ocitl v obrovské šanci, ale jeho zakončení těsně minulo pravou tyč!

77
    Posléze ovšem musel být právě norský borec Erling Häland ošetřován.

76
    Dortmund právě vstřelil branku!
    Hostující celek jde do vedení 1:0! Dortmundský hráč skvěle prodloužil míč za obranu, kde si sběhl Erling Häland, který před vybíhajícím brankářem posunul míč do jasné tutovky MARCO REUSOVI a ten zakončil do zcela prázdné svatyně. Asistence: Erling Häland.

75
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Raphaël Guerreiro.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Jude Bellingham.

74
    Hosté se posléze z pravé strany dostali do velké dobré šance, ale střela dortmundského hráče skončila na skvělém zákroku Oliver Baumanna!

73
    Dortmund začíná novou útočnou akci od svého gólmana a můžeme se tak těšit na to, co nám žluté vosy předvedou.

72
    Vypadá to, ale že hráč Hoffenheimu bude moct pokračovat v zápase.

71
    Nyní je hra přerušená, protože domácí hráč zůstal ležet po souboji na hrací ploše.

70
    Nepříjemný centr poslal domácí hráč do vápna, ovšem brankář Hitz vyboxoval balón.

69
    Posléze musel Mats Hummels žehlit chybu obrany, což se mu povedlo.

68
    Erling Häland se už snažil dostat ke střele, ale ta byla zblokována.

67
    Nyní se na hrací ploše přitvrdilo a zápas tak začíná být vypjatý.

65
    Uvidíme co Borussia předvede v poslední půlhodince se dvěma čerstvými hráči té nejvyšší kvality.

64
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Marco Reus.
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Erling Häland.

62
    Nyní se hostující hráč sice dopustil faulu, ale ten nic moc nepřinesl.

60
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Christoph Baumgartner.
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Jacob Bruun Larsen.

60
    Máme za sebou půl hodiny utkání, ve kterém jsme se zatím bohužel nedočkali gólu.

59
    Centr Jadona Sancha ale domácí obrana odvrátila do bezpečí.

58
    Stefan Posch je prvním potrestaným hráčem žlutou kartou v tomto utkání a Dortmund tak získal volný kop.

56
    Hostující obránce zblokoval přihrávku soupeře a Hoffenheim se zatím ve druhé polovině nedostal do žádné šance.

55
    Ovšem vypadá to, že hostující hráč bude moct pokračovat v utkání.

54
    Giovanni Reyna zůstává v bolestech ležet na trávníku, pravděpodobně po přišlápnutí ruky od soupeře.

52
    Domácí se sice dostali do vápna, kde ale nepřišla střela a posléze se Borussia vrhla do protiútoku, který byl zakončen pokusem z dvaceti metrů, který ale skončil v moci brankáře Baumanna.

51
    Thomas Delaney skvěle odkopnul centr soupeře, ale Hoffenheim získal autové vhazování.

50
    Zatím nám toho druhý poločas moc nepřináší a míč končí často mimo hrací plochu.

49
    Nepřesná přihrávka končí jen u hostujícího brankáře Hitze.

48
    Míč skončil pouze v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Borussii.

47
    Už to vypadalo na dobrou šanci Dortmundu, ale obránce domácích skvěle zasáhl.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:32.

První poločas je u svého konce a Hoffenheim zatím hraje s Dortmundem smírně 0:0. Do utkání vstoupili aktivněji domácí, ovšem největší šanci zápasu měl ve 35. minutě Reyna, ale jeho zakončení vykopl z brankové čáry domácí hráč. O dvě minuty později přišla hlavička Meuniera, která otřela břevno.

45+2

45+2
    Hosté drží míč na svých kopačkách.

45
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45
    Standardní situace domácích, ale nic vážnějšího nepřinesla a Dortmund bude u míče.

44
    Mats Hummels si počínal jako správný stoper a zblokoval nebezpečnou přihrávku soupeře. Následuje tak rohový kop pro Hoffenheim.

43
    Julian Brandt se snažil dostat k balónu v soupeřově šestnáctce, ale podklouznul a útok Dortmundu tak skončil.

42
    Hoffenheim opět začíná útočnou kombinaci ze své obrany a nechce nic příliš riskovat.

40
    Po chybě v obraně hostů se sice domácí dostali ke střele, ale pokus Sebastiana Rudyho letěl pouze nad bránu.

39
    Domácí celek se snaží uklidnit hru, neboť před pár minutami mohli obdržet hned dva góly.

38
    Tentokrát se sice Hoffenheim dostal do vápna soupeře, ale nepřesný centr skončil v moci gólmana.

37
    A další velice dobré šance Dortmundu, když se Thomas Meunier dostal po centru z rohu ke hlavičce, ale míč po jeho zakončení jen olíznul horní tyč!

36
    Hosté ale ke konci první půle přidali na tempu a nyní vybojovali rohový kop z pravé strany.

35
    Obrovská šance Dortmundu nekončí gólem! Giovanni Reyna se dostal do zakončení, které vyrazil brankář Baumann, ovšem míč se odrazil znovu k nohám dortmundského hráče, který pálil do prázdné brány, ale domácí záložník Robert Skov na brankové čáře odkopl míč!

33
    Balón se ocitl v zámezí a žluté vosy tak budou mít k dispozici autové vhazování.

31
    Tentokrát byla standardní situace zakončena střelou na bránu, ale hlavička domácího hráče skončila bezpečně v rukou gólmana Marwina Hitze.

30
    Centr domácího hráče skončil na hlavě Delaneye a následuje další rohový kop.

29
    Hitz musel vyboxovat míč před domácí útočníkem Belfodilem a Dortmund se tak bude muset bránit rohového kopu Hoffenheimu.

28
    Jadon Sancho se ocitl v dobré příležitosti, ale minul branku a nakonec se odpískal ofsajd.

27
    Ovšem hosté se nakonec nikde nedostali a míč tak znovu ulovil Hoffenheim.

26
    Zatím je utkání velice vyrovnané a nyní bude Borussia opět rozehrávat od své brány.

24
    Domácí se znovu dostali do útočné akce, ale obrana Dortmundu si znovu dokázala poradit a následuje odkop od brány Marwina Hitze.

22
    Hoffenheim si na pár minut vytvořil tlak, ale následně se k míči dostala Borussia, která to zkouší po pravé straně.

21
    Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Thomas Delaney.

20
    Łukasz Piszczek není schopný pokračovat v utkání a odešel tak rovnou do šaten. Pomalu se chystá střídání.

18
    Mijat Gaćinović dostal skvělou přihrávku za obranu, ale jeho zakončení skončilo v moci brankáře Hitze!

17
    Nyní už se pokračuje a Dortmund tak musí hrát chvíli v deseti hráčích.

16
    Jedná se o hostujícího obránce Łukasze Piszczeka, který stále leží na trávníku a je ošetřován.

14
    Po centru do vápna ovšem zůstal hráč Dortmundu ležet na hrací ploše a nevypadá to s ním vůbec dobře. Na hrací ploše jsou okamžitě lékaři.

12
    Hostující mužstvo má k dispozici volný kop z levé strany.

10
    Felix Passlack dostal skvělý křížný pas na levou stranu, kde se ale dopustil faulu.

9
    Balón zavítal pouze do zámezí a následuje tak autové vhazování pro Borussii Dortmund.

8
    Znovu musel obrana Hoffenheimu likvidovat nepříjemný centr soupeře, se kterým si poradila.

7
    Jadon Sancho si sběhl za obranu po pravém křídle a dostal se do zakončení, které se mu ale vůbec nepovedlo a skončilo v moci brankáře Olivera Baumanna.

6
    Domácí se snažili projít opět po pravé straně, ovšem Dortmund hraje od úvodu utkání velmi aktivně.

4
    Dortmund se tentokrát sice dostal dopředu přihrávkou z levé strany, ale ta byla zblokována.

3
    Už to vypadalo na celkem dobrý útok z domácí strany, ale obrana Borussie si poradila.

2
    Hosté se snažili procpat dopředu po pravé straně, ovšem obránce soupeře jej skvěle zastavil.

1

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – S. Posch, Vogt, Akpoguma – Rudy, Samassékou, Skov, Gaćinović, Geiger – Belfodil, Bebou.
    Náhradníci: Pentke – Baumgartner, Brenet, Bogarde, Bruun Larsen, Dabbur, Grillitsch, Klauss, R. Sessegnon.

Borussia Dortmund: Hitz – Ł. Piszczek, Hummels (C), Can – Meunier, Dahoud, Witsel, Passlack – Brandt, Reyna – Sancho.
    Náhradníci: Bürki – Bellingham, Delaney, Guerreiro, Häland, Morey, Reus, Reinier, Knauff.

Rozhodčí: Stegemann – Achmüller, Assmuth.

Borussia Dortmund:

Dortmund je aktuálně na 5. pozici se 6 body a skóre 7:2. V posledním utkání přivítal na své půdě Freiburg. Ve 31. minutě poslal domácí mužstvo do vedení Haland. Do druhé půle vstoupila Borussia skvěle a už ve 47. minutě zvýšil náskok na dvě branky Can. V 66. minutě se opět trefil Haland a gólovou smršť zakončil v 90+2. minutě Passlack. Dortmund tak vyhrál vysoce 4:0.

TSG 1899 Hoffenheim:

TSG 1899 Hoffenheim momentálně najdeme na 6. místě se 6 body a skóre 8:5. V posledním utkání zavítal na půdu Frankfurtu. Tam šel už v 18. minutě do vedení po brance Kramariče a po poločase tak vedl 1:0. Ovšem druhá půle patřila domácím, když v 54. minutě srovnal Kamada a v 71. minutě otočil vývoj zápasu a vstřelil rozhodující branku Dost. Hoffenheim tak prohrál 1:2.

Ve 4. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy TSG 1899 Hoffenheim a Borussia Dortmund. Naposled se spolu tato mužstva utkala v červnu na půdě Dortmundu, kde ovšem Hoffenheim senzačně zvítězil vysoce 4:0. Dnes se bude bojovat ve WIRSOL Rhein-Neckar Aréně v Sinsheimu. Úvodní výkop je naplánován na 15:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.