Štrasburg – Lyon 2:3 (kon.) | Angers – Metz 1:1 (kon.) | Monaco – Montpellier 1:1 (kon.)
Nantes – Brest 3:1 (kon.) | Saint-Étienne – Nice 1:3 (kon.) | Lille – Lens 4:0 (kon.)
Lille OSC
4:0 (1:0)
Racing Lens
cz Nedeľa 18.10.2020, 21:00 • Stade Pierre-Mauroy, Lille • Ligue 1 Uber Eats • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Lens se nachází na čtvrté pozici s celkovým počtem třinácti bodů a na svého dnešního soupeře ztrácí jeden bod. V minulém zápase dokázali porazit 2:0 St. Etienne. I Lens patří mezi týmy, které neinkasuje příliš mnoho branek. Dá se očekávat, že jejich vzájemný duel s Lille nepřinese brankové hody, což lze konstatovat i z jejich vzájemných zápasů. V posledních pěti vzájemných duelech, jen ve dvou případech padly alespoň tři branky v zápase.

Racing Club De Lens

Domácí celek je aktuálně na třetí pozici s celkovým počtem 14 bodů. V posledním zápase porazili 3:0 Štrasburk. Lille je zatím nejlepším týmem, který inkasoval "pouhé" dvě branky po šesti odehraných zápasech. V této statistice jim patří prvenství v Ligue 1. Na druhé straně je Lille průměrné ve statistice vstřelených branek. Dosavadně jich vstřelilo devět.

Lille OSC

Lille OSC: Maignan – D. Bradarić, Botman, J. Fonte (C), Celik – Sanches, André – Araújo, David, Bamba – B. Yılmaz.
    Náhradníci: Chevalier – Xeka, Ikoné, Reinildo, Pied, Soumaré, Weah, Yazıcı, Soumaoro.

Racing Club De Lens: Leca – Gradit, Badé, Radovanović – Clauss, Cahuzac (C), Doucouré, Haidara – G. Kakuta – Jean, Sotoca.
    Náhradníci: Faríñez – Banza, Bayala, Boli, Boura, Diallo, Mauricio, Michelin, Muinga.

Rozhodčí: F. Letexier.

1

1
    Derby mezi oběma celky započalo. Zápas je důležitý ještě v tom, že případný vítěz, by se na chvíli dostal na první pozici Ligue 1.

2
    Domácí se snažili dostat do prvního útoku, ale defenzíva soupeře si pohlídala tuto situaci.

3
    Cheick Doucouré neprošel na pravé straně přes Sanchese.

3
    Jonathan David se dostal do úniku a svou přihrávkou hledal nabíhajícího hráče na levé straně, avšak obránce je stačil doběhnout a eliminovat tuto přihrávku.

5
    Lens se chystá zahrávat standardní situaci z větší vzdálenosti.

5
    Po centru se pokoušel ve vápně hlavičkovat Florian Sotoca, ale trefil míč nečistě a brankář Lille bezpečně chytá míč.

6
    Luiz Araújo se dostal do vápna a hledal na penaltovém puntíku svého spoluhráče, který však zakopl a z šance sešlo. Následně odvracel míč hostující hráč, který si skoro vstřelil vlastní branku, když odvracel míč na roh.
    6. Dobrá příležitost pro domácí celek

7
    Samotný rohový kop nepřinesl nebezpečné zakončení a stále tak pokračujeme za bezbrankového stavu.

8
    Ke střele se dostal Florian Sotoca a jeho přízemní ránu likviduje Mike Maignan.

9
    Burak Yılmaz faulován Graditem a u míče zůstanou domácí fotbalisté.

11
    Lille právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Po standardní situaci se dostal míč na hlavičku BURAKA YILMAZE, který směřoval míč na zadní pravou tyč a otevírá skóre dnešního zápasu.
    11. Burak YILMAZ - 1:0

12
    Ještě se chvíli kontrolovalo, jestli vše proběhlo v rámci pravidel, VAR neodhalil žádné provinění a branka tak je skutečně potvrzena.

14
    Lille nedostalo v posledních dvou zápasech branku, uvidíme, jestli jejich dnešní soupeř překazí tuto statistiku Lille.

15
    Po čtvrt hodině vedou domácí těsným rozdílem a po první brance sledujeme hru na středu hrací plochy.

16
    Loïc Badé postrčil v souboji Yilmaze a po právu je pískán tento faul.

17
    Renato Sanches chtěl poslat centr do vápna, ale nyní hodně málo zvedl míč do vzduchu a defenzíva Lens odvrací míč do hřiště.

18
    Žlutou kartu dostává Yannick Cahuzac (Racing Club De Lens).

19
    Lille opět zahrávalo standardní situaci, která zase neměla ideální parametry. Následně probíhal souboj o míč, nakonec míč končí v autu, který budou vhazovat domácí.

20
    Domácí celek po své úvodní brance drží otěže zápasu a Lens se nyní nemůže dostat na delší dobu k míči a dostat se do nějakého konstruktivního útoku.

22
    Stále pokračuje velmi aktivní hra domácího celku. Lens pouze napadá svého soka, ale moc se jim to nedaří. Co se jim daří, je nyní držet hru na půlce hřiště.

23
    Florian Sotoca se dostal do vápna i s míčem, ale nedokázal dotáhnout akci do nějakého zakončení. Míč končí v zázemí a bude následovat odkop od branky Lille.

23
    Jonathan Gradit nyní ve vzdušném souboji utrpěl menší "šťouchanec" a hra je přerušena.

24
    Gaël Kakuta operoval s míčem ve vápně, ale mezi tři hráče neprošel před branku a Lens se ani nyní nedostává do zakončení.

25
    Sven Botman nyní ukázkově zpracoval vysoký míč a perfektně ubránil počínající útok soupeře.

26
    Myšlenka v podání domácích nebyla špatná, ale Zeki Celik nestihne tuto přihrávku na hrací ploše a brankář Jean-Louis Leca bude zahrávat odkop.

27
    Obdobně dlouhý míč na druhé straně a odkopu se nyní ujme brankář OSC!

28
    Corentin Jean vedl slibný protiútok, ale neprošel přes dobře bránícího Botmana.

28
    Luiz Araújo dostal přihrávku ve vápně a už to vypadalo, že vsítí branku. Nakonec proti jeho zakončení vznikl úspěšný blok defenzívy Lens. Konkrétně Loïc Badé nyní nejspíše zamezil druhé brance Lille.

30
    Jonathan Gradit nyní tvrdě fauloval Jonathana Bambu a nyní budeme svědky zajímavé standardní situace pro domácí celek.

31
    Burak Yılmaz vyslal pěknou střelu na branku a zamířil přesně k levé tyčce. Jean-Louis Leca tam byl včas a chytá!
    31. Yilmazovo dobré zakončení ze standardní situace!

33
    Rána v podání Zeki Celika moc nevyšla a nakonec má míč v rukou brankář Lens. Avšak ani tento útok domácích nevypadal vůbec špatně.

34
    Po standardní situaci Lille končí míč na rohovém kopu a uvidíme druhý rohový kop domácích.

35
    Roh si domácí rozehráli na krátko. Až poté se míč dostal na branku, ale tento vysoký centr si pohlídal brankář.

36
    Svůj druhý rohový kop zahrávali i hosté, ale jejich centr na bližší tyč nepřinesl úspěch pro hosty. Ti si však roh zopakují.

36
    Ani druhý pokus jim nepřinesl radost z vyrovnávací branky. Stejně jako předtím, centr šel na přední tyč.

37
    Gaël Kakuta se ujmul odraženého míče, ale jeho zakončení nebylo příliš přesné. Škoda, tohle byla dobrá příležitost pro hosty.

38
    José Fonte se ocitl u pomezní čáry pod tlakem, ale poradil si s napadáním soupeře.

39
    Blíží se nám závěr prvního poločasu, kdy se hosté sice snaží o vyrovnání, ale zatím nedokážou výrazněji a častěji ohrožovat brankáře Maignana.

40
    Lille ukazuje, že ne nadarmo zatím inkasovalo jen dvakrát od začátku soutěže.

41
    Jonathan David stál před brankou a nedokázal tečovat pobídku od Celika! No, tohle byla další slibná šance pro domácí celek.

42
    Jonathan David nyní mohl střílet na odkrytou branku, neboť brankář Lens předtím vyběhl až k hranici pokutového území, když vyrážel předchozí situaci. Obrana nakonec Davidovi nedovolila vystřelit a čistě jej odzbrojila.

43
    Lille nyní promarnila další velkou šanci. Z pravé strany střílel Luiz Araújo, kterého oslovil Sanches. Araújo však netrefil prostor mezi třemi tyčemi!

44
    Domácí následně zahrávali rohový kop, který však nepřinesl nebezpečí a hosté mohou v posledních vteřinách ještě zaútočit.

45
    Lens sice drží míč, ale pohybuje se na polovině hrací plochy. První poločas je mezitím nastaven o jednu minutu.

45+1

První poločas nám přinesl jednu branku, kterou vsítili hráči Lille. Domácí celek měl během prvního poločasu další šance ke vstřelení branek, zejména v závěru prvního poločasu. Avšak buď šance ubránila obrana či brankář Jean-Louis Leca. Lens se snaží, avšak před brankou nejsou tak nebezpeční jako jejich soupeř.

46

46
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Corentin Jean, přichází Arnaud Muinga.

47
    Jean-Louis Leca musel zpracovávat těžký míč a vše zvládl, i když čelil napadání ze strany soupeře.

48
    Autorem branky je JONATHAN BAMBA, který zůstal osamocený na penaltovém puntíku a pohodlně umísťuje míč k pravé tyči. Vše začalo dobrým centrem Zelika z pravé strany.
    48. Jonathan BAMBA - 2:0

50
    Lille se tedy dostává do dvou brankového vedení a hosté musí výrazně zabrat, jestli chtějí pomýšlet na nějaký úspěch!

51
    Domagoj Bradarić vhazuje aut a domácí ve druhém poločase zatím kontroluje hru.

52
    Zeki Celik se dopustil faulu, když nedovoleně bránil Haidaru.

53
    Cheick Doucouré dostal míč na pravou nohu, ale jeho rána byla sražená na rohový kop. Nyní to z pohledu Lens vypadalo nadějně.

54
    Domagoj Bradarić byl pozdě u míče a nabízí soupeři standardní situaci z dobré pozice...

55
    Míč centroval Gaël Kakuta a do zakončení se svým ramenem dostal Cheick Doucouré, kdy míč míří mimo tři tyče.

56
    Jonathan Bamba se po nečekaném útoku dostal nakonec do pěkné šance a pokoušel se obloukem přehodit brankáře. No, stačilo jen trochu utáhnout míč.

57
    Protiútok Len se nevydařil. Dva obránci se dokázali včas vrátit a zamezit potenciální šanci.

58
    Jonathan Gradit fauloval hráče v počínajícím úniku a jelikož již dostal jednu žlutou kartu v prvním poločase, tak musí předčasně opustit hrací plochu.
    58. Gradit musí po druhé žluté kartě ze hřiště

59
    Standardní situaci zahrával Renato Sanches a jeho střela byla obráncem sražena na rohový kop.

59
    Nyní se Sanchésovi centr moc nepovedl a následuje střídání Lens.

60
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Tony Mauricio.

61
    Dokonce zápasu zbývá ještě něco přes půl hodiny, nicméně Lens to bude mít hodně těžké a Lille má velmi slušně nakročeno k dalšímu vítězství.

63
    Gaël Kakuta se ujmul míče a měl před sebou prostor. Následně se pokoušel směřovat míč do uličky, kterou na poslední chvíli zavřel jeden z obránců Lille.

64
    Lille v týdnu odehraje duel se Spartou v rámci EL, o víkendu se utká s dalším těžkým soupeřem a to Nice. Bude následovat opět zápas EL se Celticem. Lille tedy čeká hodně těžké období.

65
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Xeka.
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Jonathan Ikoné.

66
    Domácí celek zcela logicky kontroluje hru a Lens se snaží marně napadáním získat míč pod své držení.

67
    Lille kombinuje a nikam nespěchá. Zkrátka čeká na nějakou otevřenou skulinu v defenzívě soupeře.

68
    Jonathan Ikoné se pokoušel individuálně projít přes Badého, ale ten obstál a přerušil jeho snahu.

69
    Autorem branky je JONATHAN IKONÉ, který dostal přihrávku od Bamby a levačkou perfektně zakončil o pravou tyčku. Tento gól s největší pravděpodobností stvrzuje vítězství domácího celku. Asistence: Jonathan Bamba.
    69. Jonathan IKONÉ - 3:0

70
    Ikoné střídal před čtyřmi minutami a příliš dlouho mu netrvalo se prosadit.

71
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Simon Banza.
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Clément Michelin.

73
    Lens se i po další brance nevzdává a aktivně se snaží napadat kombinaci Lille.

74
    Ikoné se nyní dopustil faulu, ale to mu v této chvíli rozhodně nevadí.

75
    Clément Michelin nedávno střídal a dlouho tedy na travnaté ploše nebyl. Po faulu na Bambu dostává rovnou červenou kartu!
    75. Michelin dlouho na hřišti nevydržel

76
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Yusuf Yazıcı.
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Boubakary Soumaré.

77
    Lens bude zápas dohrávat v devíti hráčích a s jejich ambicemi na úspěch v dnešním zápase se rovnají čisté nule.

78
    Nyní se chvíli nehrálo, neboť docházelo k ošetřování.

79
    Autorem branky je YUSUF YAZICI, kterému stačily tři minuty na hrací ploše. Bamba jej oslovil a Yazici přesnou trefou k levé tyčce dává další zásah do sebevědomí hráčů Lens. Asistence: Jonathan Bamba.
    79. Yusuf YAZICI - 4:0

81
    Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Florian Sotoca, přichází Ismaël Boura.

82
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází José Fonte, přichází Adama Soumaoro.

82
    Zeki Celik na pravé straně nedokázal odcentrovat před branku, avšak alespoň vybojoval rohový kop.

83
    Centr se z rohového kopu příliš nepovedl, avšak Lille drží stále míč na svých kopačkách a tak tomu bude i dokonce utkání.

84
    Zápas se nám spíše dohrává a na domácích jde vidět, že se zároveň snaží šetřit síly pro nadcházející duel v Evropské lize.

85
    Míč nyní propadl na Yaziciho, který však nedokázal lépe zakončit a nyní moc nechybělo, aby Lens opět inkasovalo.

86
    Krátká snaha Lens o nějaký útok, ale jde poznat, že na hřišti mají o dva hráče méně a to se již těžko něco kombinuje.

87
    Arnaud Muinga chtěl oslovit nabíhajícího Haidaru, ale jeho přihrávka byla nepřesná.

89
    Předposlední minuta zápasu a uvidíme, jak dlouho ještě hlavní sudí nechá trápit hosty.

90
    Do šance se nyní dostával Jonathan David, jehož ránu blokoval obránce na roh.

90
    Po odehrání rohového kopu bude následovat další roh...

90
    ...ten byl odehraný na krátko a Lillee se ujalo kombinace. Následné zakončení jde nad branku Lens.

90+1
    Nakonec jen jedna minuta nastavení, nejspíše i proto, že karty jsou již jasně rozdané.

90+1

Držení míče: 57 % : 43 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:16.

Druhý poločas přinesl noční můru pro hosty. Ti postupně přišli o dva hráče, kteří museli předčasně do sprch po udělení červené karty. Lille si tak v poklidu mohlo dokráčet pro své vítězství a ve druhém poločase se již tolik nenadřeli. Pokud by se Lens nedopustilo vykartování dvou hráčů, tak bychom určitě sledovali vyrovnanější boj o průběžnou první pozici Ligue 1. Nakonec se hostům dnešní zápas tuze nepovedl.
    Lille se v týdnu utká v rámci EL s pražskou Spartou, kterou nečeká rozhodně žádný lehký soupeř. (22:50:26)