Havířov – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:1 (kon.) | Přerov – Sokolov 4:0 (kon.)
Slavia – Prostějov 2:3 (kon.) | Třebíč – Kadaň 6:4 (kon.) | Vsetín – Jihlava 1:7 (kon.)
Kolín – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Kladno – Šumperk 4:2 (kon.)
HC Slavia Praha
2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
cz Streda 09.12.2020, 17:00Chance Liga (CZ) • 16. kolo

Třetí dvacetiminutovka a nakonec i celý zápas dopadl lépe pro hostující Prostějov. Přestože Jestřábi ve druhé části prohrávali o dvě branky, dokázali ještě do konce prostředního dějství srovnat. Před poslední dvacetiminutovkou tak bylo jasné, že každá branka už může být pro osud utkání klíčová a to se i potvrdilo. Osm minut před koncem totiž napálil puk pod horní tyčku René Piegl a poslal Jestřábi do vedení. To už si hosté i přes drobné zmatky v poslední minutě nenechali ujít a z Prahy si tak odvezou všechny tři body! (19:28:53)

59:56
    Po zmatcích se ještě kotouč odrazil k Novákovi, jehož ránu zastavil Bláha a následně puk udržel pod svoji lapačkou.

59:29
    Bednářovi puk přeskočil hokejku, slávisté tak musí do středního pásma.

59:19
    Slávisté už se po závaru na brankovišti radovali z vyrovnání, jenže rozhodčí gól neuznává! Podle všeho byl puk za brankovou čáru dopraven kopnutím!

58:39
    Málek zůstává na střídačce, Slavia to zkouší v šesti!

58:39
    Pražané si berou oddechový čas.

58:03
    Z levé strany pálil Hrníčko, dorážka Motlocha byla sražena do rohu.

57:22
    Slavii se stále nedaří usadit v útočném pásmu, hosté se brání bez větších potíží.

55:49
    Pražané se snaží rychle otáčet hru, aby se co nejrychleji dostali do útočného pásma. Tentokrát jim to ale nevyšlo, puk totiž doklouzal až na zakázané uvolnění.

55:22
    Bednář se proháčkoval až do dobré střelecké pozice, ranou po ledě ale Bláhu překonat nedokázal.

54:57
    Z úhlu zkusil štěstí Bartoš, Málek si tentokrát se střelou pod horní tyčku poradil.

54:41
    Znovu to zkoušel Kuťák a následně se ještě snažil dorážet Doležal, jenže proti Bláhovi neuspěl.

53:59
    Kuťák se obtočil kolem branky, jenže kotouč poslal skrz brankoviště těsně vedle.

52:57
    Slavia se snaží o rychlou odpověď, jenže přes pozornou obranu hostů se zatím do žádné šance nedostala.
    51:49 René PIEGL - 2:3

51:49
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov se prosazuje potřetí v zápase a osm minut před koncem se dostává do vedení! Staněk si vzal puk v rohu kluziště a nahrál ho najetému RENÉ PIEGLOVI, který nic nevymýšlel a opřel se do puku z voleje! Jeho rána byla natolik přesná a razantní, že prolétla nad Málkovým ramenem až do sítě! Asistence: Robin Staněk a Matěj Novák.

51:38
    Staněk se vrátil na ledovou plochu.

David Mencl

Góly a asistencie: 2. J. Doležal (Kuťák, Gaspar), 23. Kafka (Vampola) – 29. Bartoš (Vachutka, Mrázek), 36. Mrázek (Bartoš, Janeček), 52. Piegl (Staněk, M. Novák)

HC Slavia Praha: Málek (Michajlov) – Hejda, J. Novák (C), D. Krejčí, Barák, Gaspar, Veber, T. Duda – Kafka, Vampola, Všetečka – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – M. Ondráček, Slavíček, Vlček.
    LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (Wolf) – Matyáš, Pěnčík, Drtil, Piegl, Staněk, Rudl, Vosátko – Mrázek (A), Bartoš, Vachutka – Motloch (C), T. Kaut, Hrníčko (A) – Žálčík, M. Novák, T. Jandus – Podlaha, Janeček.

Rozhodca: Čáp, Grech – Hnát, Komárek