Augsburg – Mainz 3:1 (kon.) | Bielefeld – Dortmund 0:2 (kon.) | Frankfurt – Brémy 1:1 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Bayern 1:2 (kon.) | Mönchengladbach – Lipsko 1:0 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
1:0 (0:0)
RB Lipsko
cz Sobota 31.10.2020, 18:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Nemecká Bundesliga • 6. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (20:28:45)

Žluté karty:2 – 4.

Mönchengladbach byl po nezáživné první půli mnohem lepším týmem. V šedesáté minutě se to poprvé a naposledy projevilo i na podobě skóre, když o domácím vítězství rozhodl kmenový hráč Lipska Hannes Wolf. Kromě jedné nepřesné střely od Sabitzera hosté ani neměli z čeho vyrovnat, takže se z čela Bundesligy propadli za Bayern a Dortmund na třetí místo. Borussia po remíze s Realem Madrid bodovala v pátém ligovém utkání za sebou a je už čtvrtá.

90+4

90+4
    V posledních vteřinách zápasu už jsou hosté dost frustrovaní. Projevilo se to i na počínání Nkunkua, který za jasný faul inkasoval žlutou kartu.

90+3
    Kvůli počínání Upamecana proti Thuramovi už hvizd zazněl, ale domácí se míče za několik málo vteřin zbavili. To samé však platilo i v případě Lipska, centr zleva zmizel v autu.

90+2
    Hannes Wolf se rozhodl šetřit čas u rohového praporku, kde ho sice sestřelil Hendrichs, ale o nedovolený zákrok se podle sudích nejednalo.

90+1
    Fotbalisty Mönchengladbachu dělí od tříbodové radosti čtyři nastavené minuty.

90
    Lainerův centr byl pro Thurama krátký. Po odpískaném útočném faulu se hra rychle stěhuje na obrannou polovinu Borussie.

89
    Hwang Hi-čchan jenom odevzdal balon Sommerovi. Pár minut před koncem už je skoro definitivní, že Lipsko v šestém kole ztratí první místo v tabulce Bundesligy.

88
    Po jednoduché obranné hlavičce chtěl do protiútoku Stefan Lainer, ale jeho krajan Sabitzer mu sebral míč ještě před půlící čarou.

87
    Sommerův vysvobozující výkop sebral Henrichs. Hwang Hi-čchan pak byl zezadu povalen Binsibajním a na programu bude standardní situace.

86
    Haidara už podruhé natáhl z obrovské dálky. V tomto případě si o pochvalu ale zrovna neřekl, bránu totiž minul o několik metrů.

85
    Mönchengladbach se v závěrečné čtvrthodině věnuje už jenom defenzivě. Žádný drtivý tlak každopádně řešit nemusí.

83
    Sommerovo čisté konto zůstává v platnosti i nadále. Po rozehrávce Nkunkua hlavičkoval norský útočník Sörloth mimo tři tyče.

82
    Rohový kop pro hosty...

80
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Valentino Lazaro.

80
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Lars Stindl.

79
    Ginter si z předchozí situace odnesl menší bolístku, která by mu ale neměla zamezit v pokračování v pomalu vrcholícím utkání.

Michal Břuchanský

Góly: 60. H. Wolf (Herrmann)

Karty:   52. Wendt (MNC), 56. Neuhaus (MNC) – 61. Kampl (RBL), 69. Hwang Hi-čchan (RBL), 70. Sabitzer (RBL), 90+4. Nkunku (RBL)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 1:12. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 13:17.
    Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi (46. Wendt), Binsibajní – J. Hofmann, Neuhaus (73. Kramer) – Herrmann (80. Lazaro), Embolo (73. Thuram), H. Wolf – Pléa (80. Stindl).
    Náhradníci: Sippel – Kramer, Lang, Lazaro, Reitz, Stindl, Traoré, Wendt, Thuram.

RB Lipsko: Gulácsi – Henrichs, Upamecano, Orban, Angeliño – Sabitzer (C), Kampl (66. Haidara), Samardžič (69. Nkunku), Olmo (66. Forsberg) – Y. Poulsen (66. Hwang Hi-čchan), Sörloth.
    Náhradníci: Martínez – Forsberg, Haidara, Hwang Hi-čchan, Kluivert, Martel, Nkunku, Wosz, Konaté.

Rozhodca: Siebert – Seidel, Pickel