Jekaterinburg – Novgorod 2:3 (0:2 po s.n.) | Jaroslavľ – Riga 3:1 (kon.) | Helsinki – Soči 3:0 (kon.)
Red Star Kunlun – Kazaň 2:5 (kon.) | Dinamo Minsk – CSKA Moskva 1:5 (kon.)
Kunlun
2:5 (0:1, 0:2, 2:2)
Ak Bars Kazaň
cz Sobota 21.11.2020, 15:00 • Arena Mytišči, Mytišči • KHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek sobotního večera. Na počtenou příště! (17:34:04)

Třetí třetina přinesla po dvou brankách na obou stranách, body si tak po výsledku 5:2 na své konto připisují hokejisté Kazaně! Nutno podotknout, že zaslouženě – po většinu utkání byli na ledě lepším celkem a domácí s nimi pořádně drželi krok jen v první části. Zbývající dvě se nesly v režii hostů s občasnými záblesky aktivity ze strany čínského celku, který dnes nejvíce srážely školácké chyby v obraně.

59:41
    Hra se v závěru drží před Šikinem, Kazaň pomalu kombinuje a nesnaží se vážněji ohrozit branku.

59:20
    Kunlun se dostal ke kotouči a okamžitě jej poslal až za Reideborna, hosté musí z pásma ven.

58:45
    Pětasedmdesát sekund před koncem dostávají domácí trest za zdržování hry, který odpyká Ethan Werek.

58:26
    Ivan Nikolišin se dostal do slušné šance, těsně před brankou byl ale nakonec sestřelen protihráči.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:29
    Šikin dalším zákrokem přerušuje závěr duelu, po krátké pauze tak uvidíme buly před jeho klecí.

56:52
    Třetí třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát něco málo přes tři minuty.

56:17
    Burmistrov drží kotouč za soupeřovou svatyní a snaží se ze sebe setřást dotěrného protihráče.

55:24
    Kazaň ještě nemá dost a chce Šikina překonat pošesté, domácí je ale nechtějí pustit do zakončení.

54:12
    Kunlun se nyní snaží najít cestu ven z vlastního obranného pásma, zatím s minimálním úspěchem.

53:54
    Hosté vyhodili pryž na zakázané uvolnění, po krátké pauze tak uvidíme buly před Reidebornem.
    53:15 Danis ZARIPOV - 2:5

53:15
    Kazaň vstřelila branku!
    S brankami se ve třetí třetině roztrhl pytel, DANIS ZARIPOV pravděpodobně definitivně likviduje domácí naděje na bodový zisk. S prvotní střelou si Šikin ještě poradil, na dorážku byl ale už krátký. Hosté opět vedou o tři branky – 2:5! Asistence: Dmitrij Voronkov, Justin Azevedo.

52:51
    Dvě inkasované branky byly pro hosty evidentně pořádnou fackou, Kazaň znovu převzala otěže střetnutí a nyní je na ledě opět aktivnějším výběrem.

Vojtěch Martinek

Góly a asistencie: 50. Toropčenko (P. Foo) (t.s.), 52. Lockhart (Wong, S. Foo) – 9. Dawes (S. Da Costa), 21. Azevedo (Chenkeľ), 22. Žuravljov (M. Gluchov, Cormier), 42. K. Petrov (Burmistrov, Zaripov), 54. Zaripov (Voronkov, Azevedo)

Kunlun: Šikin (J. Smith) – Sproul, T. Murphy, Lofquist, D. Osipov (A), Šustr, Pedan, Starikov – S. Foo (C), Lockhart, Wong – Shinkaruk (A), Wellman, Kristo – Bondra, Toropčenko, Werek – P. Foo, Monachov, Bakanov – Nikolišin.
    Ak Bars Kazaň: Reideborn (Biljalov) – Judin, Ľamkin, Rukavišnikov, Fazylzianov, Žuravljov, Chenkeľ, Lučevnikov – Voronkov, Zaripov (C), Azevedo (A) – Dawes, V. Tichonov, S. Da Costa – M. Gluchov, Burmistrov, Lukojanov (A) – Safonov, K. Petrov, Cormier – Fisenko.

Rozhodca: Bondar, Vasiljev – Golovljov, Savenkov.