Eibar – Getafe 0:0 (kon.) | Cadiz – Sociedad 0:1 (kon.) | Granada – Valladolid 1:3 (kon.)
Alavés – Valencia 2:2 (kon.)
Cadiz CF
0:1 (0:0)
Real Sociedad San Sebastian
cz Nedeľa 22.11.2020, 16:15 • Estadio Ramón de Carranza • Španielska LaLiga • 10. kolo

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek neděle. (18:09:04)

Držení míče: 31 % : 69 %.
    Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 0:7. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 3:4. Fauly: 13:6.

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavé utkání, které nakonec rozhodla jedna jediná branka. Ve druhém poločase se trefil Alexander Isak a vystřelil San Sebastianu na hřišti Cádizu důležité a hodně cenné tři body. Nutno dodat, že hosté měli mnoho velkých šancí a kdyby vyhráli větším rozdílem, tak by se nikdo nemohl divit. Domácí se za celý zápas nedostali ani jednou do zakončení, nemají na svém kontě žádnou střelou na branku a dokonce ani jednu střelu mimo branku, což mluví za vše. San Sebastian tedy znovu vyhrál a i po tomto kole bude na prvním místě.

90+3

90+3
    Hosté drží míč a kontrolují své těsné vedení.

90+2
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Martín Zubimendi.

90+1
    Rozhodčí přidal nad rámec základní hrací doby tři minutky.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

88
    Žlutou kartu dostává Ander Guevara (Real Sociedad San Sebastian).

86
    Domácí přidali a je to znát. Cádiz hrne vše do útoku a je to znát. Hosté se ale zatím skvěle brání a soupeře nepouští do zakončení.

84
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Ander Barrenetxea.
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Jon Guridi.

82
    Ani hostující hráči už pochopitelně nikam příliš nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné. Hrát musí Cádiz, ale tomu se nedaří podle představ.

80
    Je před námi posledních deset minutek. V posledních minutách se na trávníku nic zajímavého neděje, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

78
    Skvělý zápas dnes hraje také zkušený David Silva, který rozdává parádní přihrávky svým spoluhráčům. Pro San Sebastian je to obrovská posila, kterou před sezonou získali z Manchesteru City.

76
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Alexander Isak, přichází Willian José.
    Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Cristian Portugués.

75
    Po centru to vzal na sebe Mikel Oyarzabal, který se do vysokého míče opřel z první, ale branku Cádize o několik metrů přestřelil a stav se nemění.

73
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jens Jönsson, přichází Alberto Perea.
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Salvi, přichází Yann Bodiger.

71
    Dvacet minutek mají domácí na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, ale zatím to vypadá, že všechny body získá San Sebastian.

69
    Domácí se hned vydali dopředu, ale jejich snažení k ničemu nevedlo a stále tak prohrávají o jednu branku.

67
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    Ale nyní se už hosté dočkali a jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po centru se na malém vápně k hlavičce dostal ALEXANDER ISAK a brankář byl tentokrát bez šance!

65
    Mikel Oyarzabal se dostal k míči na hranici penalty, poslal ho pod břevno, ale Jeremías Ledesma ho jednou rukou parádně vyrazil!

64
    Nyní to hosté zkusili dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč sebral Jeremías Ledesma.

62
    Domácí se soustředí hlavně na obranu a směrem dopředu nic nevymýšlí.

60
    Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Cadíz hraje se San Sebastianem stále bez branek, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

58
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Filip Malbašić, přichází Iván Alejo.
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Carlos Akapo.

57
    Zkušený David Silva tlačil míč do vápna, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal a míč skončil v zámezí.

55
    Mikel Oyarzabal šel do souboje s domácím brankářem, ale neuspěl. Hostům nelze upřít snahu, ale zatím jim v koncovce není přáno.

53
    Aktivní Adnan Januzaj se parádně zbavil dvou protihráčů ve vápně Cádizu, vystřelil, ale míč skončil jen na boční síti!

51
    Jeremías Ledesma byl ošetřován, ale je v pořádku a duel může pokračovat.

49
    Hosté se dočkali vedoucí branky, ale ani tentokrát neplatí. Po faulu na brankáře se Mikel Merino raduje zcela zbytečně.

48
    Také začátek druhého poločasu patří hostům, kteří se znovu a znovu tlačí dopředu.

46
    Střídání v týmu Cádiz CF: ze hřiště odchází Jon Ander Garrido, přichází Álvaro Giménez.

46

Druhý poločas začne přibližně v 17:20 hodin.

První poločas utkání Cádiz – San Sebastian je za námi. Sledujeme duel, ve kterém jsou mnohem lepší hráči hostujícího celku, kteří měli několik velkých šancí, ale branky se nedočkali. Domácí spoléhají hlavně na rychlé brejky, ale žádný jim zatím nevyšel. San Sebastian svého soupeře tlačil a vzhledem k tomu, že je to stále 0:0, tak je jasné, že druhý poločas bude ještě hodně zajímavý.

45+2

45+1
    Rozhodčí přidal dvě minutky.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Hosté drží míč, ale kombinují daleko od branky, kterou střeží Jeremías Ledesma.

42
    Další útočná akce Cádizu skončila ofsajdem. Směrem dopředu zatím domácí nepředvedli vůbec, ale vůbec nic.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.

38
    Aritz Elustondo je po střetu ošetřován, tak uvidíme, zda bude moci pokračovat. Zatím je za postranní lajnou a hraje se bez něj.

37
    Po rohovém kopu se do zakončení tlačilo několik hráčů, ale nakonec vše skončilo útočným faulem a hrát mohou domácí.

36
    Rohový kop pro San Sebastian.

35
    Nyní Adnan Januzaj zkoušel vysunout spoluhráče, ale přihrávka byla až příliš dlouhá a míč sebral pozorný Jeremías Ledesma.

34
    Další velká šance hostů! Adnan Januzaj skvěle pronikl do vápna, přihrál pod sebe, ale Mikel Merino nedokázal míč uklidit do poloprázdné branky!

32
    Nyní se do zakončení dostal Mikel Merino, ale ani jemu nebylo v koncovce přáno a po nepřesném pokusu nemusel Jeremías Ledesma zasahovat.

30
    Hostující celek pokračuje ve své aktivní hře. Hraje se stále na polovině Cádizu, který se brání s vypětím všech sil.

28
    Po prudké přihrávce dopravil míč Alexander Isak do branky, ale gól nakonec neplatí, protože hostující útočník byl v ofsajdu.

26
    Adnan Januzaj to zkoušel individuálně na pravé straně, ale kličkou si na obránce nepřišel.

25
    Mikel Oyarzabal se skvěle proháčkoval do vápna, ale nakonec byl zastaven a přihrát ani vystřelit tedy nestihl. Domácího ho ale zastavili na poslední chvíli.

23
    Po dlouhé době se dopředu vydali i domácí, ale Álex Fernández dostal přihrávku na paty a míč doputoval do zámezí.

21
    Nejlepší střelec hostů v této sezoně, tedy Mikel Oyarzabal, se vrátil na trávník a v duelu bude pokračovat.

19
    A Fali nakonec za svůj zákrok vyfasoval žlutou kartu. Je tedy druhým napomínaným hráčem Cádizu.

19
    Mikel Oyarzabal zůstal po zásahu loktem ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře. To by byla velká ztráta pro San Sebastian.

19
    Fali vyhrál hlavičkový souboj, ale podle rozhodčího si pomohl faulem a hrát tak mohou znovu hostující hráči.

17
    Nyní to hosté sehráli skvěle. Po kombinaci putoval míč do vápna, ze strany to vzal na sebe Igor Zubeldia, ale jeho dělovka postrádala přesnost.

15
    Žlutou kartu dostává Jon Ander Garrido (Cádiz CF).

14
    Ani z druhého rohu hosté nic nevytěžili a stále tedy čekáme na úvodní branku tohoto duelu.

13

12
    Kombinační akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd. Na tahu je tedy Cádiz.

10
    A nutno dodat, že domácí zadáci budou mít dnes nejspíše hodně práce, protože hráči jako Mikel Oyarzabal, Adnan Januzaj, David Silva či Alexander Isak to je velká útočná sila v barvách San Sebastianu.

8
    Hosté jsou v úvodu mnohem lepším týmem a diktují tempo hry, ovšem domácí zatím velice zodpovědně brání.

6
    Po rohu se jeden z hráčů dostal k hlavičce, ale měl to složité a branku trefit nedokázala. Rozehrávat tak bude Ledesma.

5

4
    Zatím je to v úvodu hodně opatrné, což je pro podobné zápasy typické. Ani jeden celek nechce udělat chybu.

2
    Po kombinaci hosté o míč přišli a poprvé šli dopředu domácí, ale jejich snažení skončilo nepřesnou přihrávkou.

1
    Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří jsou favoritem tohoto utkání.

1

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén, Fali, Mauro, Espino – Salvi, Jönsson, Garrido, Álex Fernández – Malbašić, Izquierdo.
    Náhradníci: Gil – Perea, Nano, Alejo, Alcalá, Á. Giménez, Pombo, Akapo, Bodiger, Adekanye.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Zaldúa, A. Elustondo, Zubeldia, Monreal – Guevara, Merino – Januzaj, D. Silva, Oyarzabal – Isak.
    Náhradníci: Moyà, Ayesa – José, Roberto López, Barrenetxea, Muñoz, Portugués, Merquelanz, Zubimendi, Guridi, Bautista, González.

Rozhodčí: Estrada – Alonso, Porras.

Utkání začíná v 16:15 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Čeká nás hodně zajímavý duel, takže si myslím, že se máme na co těšit.

Hostující celek vstoupil do této sezony doslova fantasticky. San Sebastin má totiž po devíti zápasech 20 bodů a je na prvním místě. Z posledních pěti kol získali hosté plný počet patnácti bodů a hrají tedy ve velké formě. V posledním kole hostil San Sebastian Granadu a byla z toho výhra 2:0. Hosté táhne především Oyarzabal, který už nastřílel 6 branek a je nejlepším střelcem celé soutěže.

Cádiz CF

Domácí celek si zatím nevede vůbec špatně. Cádiz totiž v úvodních devíti kolech vybojoval slušných 14 bodů a nachází se na 6. místě v tabulce. Za Cádizem je v tabulce například Sevilla, Barcelona či Valencia. V posledním kole Cádiz nezískal ani bod. Hrál v Madridu, kde vyzval místní Atlético, a prohrál 0:4. Dnes tedy mají domácí co napravovat.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel Cádiz CF – Real Sociedad San Sebastian. Mírným favoritem jsou hosté, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.