Muži HS134, Wisla Vítěz: M. Eisenbichler (GER) (kon.)
koniec udalosti
SP - muži HS134, Wisla

Vítěz: M. Eisenbichler (GER)

cz Nedeľa 22.11.2020, 16:00 • Malinka • Skoky na lyžiach
   
  Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:00.
   
  Dobrý den, ještě jednou vítejte u úvodního závodu světového poháru ve skocích na lyžích, který se uskuteční na můstku Malinka v polské Wisle. První kolo individuálního závodu začíná v 16 hodin.
   
  Startovní listina:
  1. Andrzej Stękała (POL)
  2. Pawel Wąsek (POL)
  3. Tomasz Pilch (POL)
  4. Sander Vossan Eriksen (NOR)
  5. Martin Hamann (GER)
  6. Bor Pavlovčič (SLO)
  7. Andreas Wellinger (GER)
  8. Matthew Soukup (CAN)
  9. Severin Freund (GER)
  10. Tilen Bartol (SLO)
  11. Roman Trofimov (RUS)
  12. Klemens Murańka (POL)
  1. Halvor Egner Granerud (NOR)
  14. Dominik Peter (SUI)
  15. Artti Aigro (EST)
  16. Aleksander Zniszczoł (POL)
  17. Gregor Deschwanden (SUI)
  18. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
  19. Stefan Hula (POL)
  20. Anders Håre (NOR)
  21. Maciej Kot (POL)
  22. Vladimir Zografski (BUL)
  23. Jakub Wolny (POL)
  24. Keiči Sato (JPN)
  25. Jevgenij Klimov (RUS)
  26. Džunširo Kobajaši (JPN)
  27. Robin Pedersen (NOR)
  28. Žiga Jelar (SLO)
  29. Jan Hörl (AUT)
  30. Daiki Ito (JPN)
  31. Markus Eisenbichler (GER)
  32. Michael Hayböck (AUT)
  33. Pius Paschke (GER)
  34. Gregor Schlierenzauer (AUT)
  35. Daniel Huber (AUT)
  36. Robert Johansson (NOR)
  37. Constantin Schmid (GER)
  38. Anže Lanišek (SLO)
  39. Timi Zajc (SLO)
  40. Jukija Sato (JPN)
  41. Piotr Żyła (POL)
  42. Philipp Aschenwald (AUT)
  43. Daniel-André Tande (NOR)
  44. Peter Prevc (SLO)
  45. Marius Lindvik (NOR)
  46. Kamil Stoch (POL)
  47. Dawid Kubacki (POL)
  48. Rjoju Kobajaši (JPN)
  49. Karl Geiger (GER)
  50. Stefan Kraft (AUT)
   
  Po páteční kvalifikaci, kterou vyhrál Kamil Stoch a po sobotním týmovém závodu, jenž se stal kořistí Rakouska a Poláci skončili na třetím místě, se u našich sousedů neočekává nic jiného než kompletace medailového hattricku. A možné to samozřejmě je, polští skokani mají formu výtečnou a může je tak mrzet pouze to, že do areálu, kde je proslulé bouřlivé prostředí, nemohou být vinou aktuální situace vpuštěni žádní fanoušci.

  Stochovi, Kubackému, Zylovi a spol. budou samozřejmě hodně konkurovat Rakušani a Němci. Vysoko může být Daniel Huber, Stefan Kraft, Karl Geiger, Markus Eisenbichler... Do pořadí mohou výrazně promluvit třeba Noři, zejména Halvor Egner Granerud při závodu týmů skákal výborně.

  Naopak v závodu družstev byli hodně za očekáváním Slovinci a prapor Japonců držel pouze Jukija Sato.
   
  Individuální závod bude bohužel bez české účasti, neboť kvartetu Kožíšek, Polášek, Sakala a Štursa se páteční kvalifikace vůbec nevydařila a nejlepší z českých reprezentantů byl na 53. pozici, a tedy nepostupovém místě, Viktor Polášek. Je to samozřejmě škoda, protože už v týmovém závodu ukázal Viktor Polášek nebo Filip Sakala mírné zlepšení. Věřme, že další závody Světového poháru už budou s českou účastí minimálně v prvním kole.
   
  Úvodní závod letošní sezóny světového poháru ve skoku na lyžích je na spadnutí! Dopolední zkušební kolo bylo zrušeno, vše tedy začne rovnou naostro už za pár minut! Kdo si připíše prvních sto bodů? A kdo skončí v poli poražených a neprojde do druhého kola? To se dozvíme už za chvíli! První skokan národní skupiny Andrzej Stękała vyjede do stopy krátce po 16. hodině.
   
  Napětí se stupňuje, první ze závodníků už si nazouvají lyže a připravují se na své skoky. Jenže vítr si zatím dělá co chce a nedělní podvečer ve Wisle bude zřejmě hodně dlouhý.
   
  Andrzej Stękała už sedí na lavičce, jenže jeho kouč marně vyhlíží zelené světlo na semaforu. Polák se musel z lavičky stáhnout.
   
  1
  Na druhý pokus už to vyšlo, Andrzej Stękała se spustil z nájezdového okna číslo 4 a doletěl na slušných 124,5 metru. Jenže odečetl 17,3 bodu za vítr, uvidíme, zda mu to bude stačit na postup.
   
  2
  Další skokan z polské národní skupiny Pawel Wąsek si na pokyn trenéra Michala Doležala počkal, nakonec byl ale vpuštěn do stopy. Hned za hranou měl velké problémy a dopadl na hranici 102,5 metrů. To na postup stačit nebude.
   
  3
  Třetí z Poláků Tomasz Pilch předvedl velmi čistý skok ke kontrukčnímu bodu můstku. Pilch ale nepředvedl telemark, neobdržel příliš vysoké známky a na první místo celkem výrazně ztrácí.
   
  4
  Nor Sander Vossan Eriksen natáhl svůj skok až na skvělých 129 metrů! 107,3 bodu mu vyneslo první místo, protivítr mu přišel k duhu. Však za něj taky odepsal více než 20 bodů!
   
  5
  Martin Hamann v silném protivětru bude skákat z okna číslo tři. I tak ale dopadl na hranici 120 metrů a zařazuje se na třetí místo za Eriksena a Stękału.
   
  6
  První ze Slovinců Bor Pavlovčič dolétl na 121,5 metrů a překonal svého předchůdce. Bodový odečet nebyl tak velký, a tak to Pavlovčičovi stačí na dělené první místo spolu s Eriksenem!
   
  7
  Zvučné jméno Andreas Wellinger v posledních měsících hledá formu marně. I ve Wisle předvedl průměrný skok, který ho řadí až na 5. místo a na postup může zřejmě zapomenout.
   
  8
  Matthew Soukup z Kanady svůj skok těsně před dopadem ještě pořádně natahoval, 119 metrů pro něj není špatná délka. Skok mu vynesl průběžně páté místo.
   
  9
  Dalšímu z Němců Severinu Freundovi už skok sedl lépe. Ten se vrací ke skoku po sérii zranění kolene a zatím mu 124,5 metru a 111,1 bodu stačí na vedení!
   
  10
  Tilen Bartol ze Slovinska předvedl technicky nevydařený skok, který ani nezakončil telemarkem. 111 metrů mu stačilo jen na 7. místo a Bartol dnes už doskákal.
   
  11
  Rus Roman Trofimov na tom je ještě hůře. Hodně zpozdil odraz a ve vzduchu už to nezachránil. 102,5 metrů mu dnes na body stačit nebude.
   
  12
  To domácí reprezentant Klemens Murańka potvrdil formu Poláků na svém můstku. Předvedl 127,5 metrů dlouhý let a založil na kvalitní výsledek. Řadí se s náskokem sedmi bodů na první místo!
   
  13
  Nájezdové okno se znovu posouvá, tentokrát až na dvojku. Halvor Egner Granerud ale ukázal, že i z tak nízké nájezdové rychlosti se dá létat až na hranici hill size. 131,5 metru znamená nejdelší skok dne a vedení o necelé tři body.
   
  14
  Dominik Peter si na svůj skok musí počkat, vítr opět začal zlobit.
   
  14
  Napodruhé už to vyšlo, čekání zřejmě Peterovi ale příliš nepomohlo. 115 metrů stačí jen na deváté místo.
   
  15
  Estonec Artti Aigro nemusel čekat tak dlouho a stále nechává plát prapor své země ve skoku na lyžích. Skok mu vyšel slušně a 122,5 metru a slušná technika mu vynáší čtvrté místo.
   
  16
  Pátý z Poláků Aleksander Zniszczoł bojoval při letové fázi se silným větrem, který s ním házel ze strany na stranu. Technicky nevyvedený skok o délce 115 metrů stačí na desáté místo.
   
  17
  Ani švýcarská jednička Gregor Deschwanden neulétl a přistál na hranici 117 metrů. Odpočet na vítr ale není tak vysoký s Švýcarovi to stačí na 8. místo.
   
  18
  Parádní skok předvedl MacKenzie Boyd-Clowes z Kanady. 126 metrů mu vynáší průběžné třetí místo a Kanaďan využil dobré podmínky v dnešní větrné loterii.
   
  19
  Domácí Stefan Hula má už asi nejlepší roky za sebou a ani dnes nebude patřit ke špičce. 117,5 metru stačí jen na 11. místo a bude se hodně klepat, aby vůbec postoupil do druhého kola.
   
  20
  Anders Haare doletěl za konstrukční bod až na 122,5 metrů a průběžne obsadil 8. místo. Slušný skok pro norského mladíka.
   
  21
  Trenér Macieje Kota se zatvářil hodně kysele, když musel svého svěřence pustit do stopy. Vítr totiž nebyl zrovna příznivý a podle toho skok Kota vypadal. 117 metrů a 106 bodů řadí Poláka až na 11. místo.
   
  22
  Na špatné podmínky doplatil i Bulhar Vladimir Zografski. Z nájezdové rychlosti pouhých 84 km/h vykouzlil jen skok o délce 107,5 metru a je až třetí od konce.
   
  23
  Jakub Wolny nepředvedl let svých možností a 114,5 metru ho řadí až na 14. místo. To na postup stačit nebude a Wolny smutně odchází do útrob mimo dosah kamer.
   
  24
  Keiči Sato předvedl ve ztížených podmínkách slušný skok, 120 metrů mu zatím stačí na 12. místo. Jistě už postupuje Granerud, Murańka, Boyd-Clowes a Freund.
   
  25
  Ruská jednička Jevgenij Klimov byl odvolán z lavičky, silný vítr fouká hlavně z boku. To rozhodně nejsou ideální podmínky pro skokany na lyžích.
   
  25
  Podruhé už dostal zelenou velmi rychle, sotva se na lavičce připravil. Možná se nedokázal tolik koncentrovat a dopadl na na svah na hranici 115 metrů. Mávnutím ruky v gestu zmaru ukázal, že není se svým výkonem spokojen.
   
  26
  To Džunširo Kobajaši už se předvedl o něco lépe, 119 metrů znamená pro Japonce 13. místo. Bude čekat, zda mu tento výkon bude stačit na postup, potřebuje porazit ještě pět závodníků.
   
  27
  Zmařený skok Robina Pedersena. Už za hranou měl obrovské problémy a už v polovině letové fáze skok zabalil. Dopadl už po 82 metrech a je jasně poslední.
   
  28
  Žiga Jelar ze Slovinska také nebude míchat pořadím na prvních místech. 113 metrů ho řadí až na 21. místo a zatím formu hledá marně.
   
  29
  Prvním z Rakušanů, kteří vyhráli včerejší týmovou soutěž, je Jan Hörl. Ten dostal zelenou až na poslední chvíli a dlouho mu trvalo, než na pokyn Andrease Windhölzla vyjel do stopy. Jeho skok byl ale parádní a i když přistál dost vpravo, délka 123 metrů a slušné body mu vynáší 5. místo a jistý postup.
   
  30
  Zkušený a ostřílený Daiki Ito skákal už snad všude a ve všech možných podmínkách, jeho skok o délce 110,5 metrů byl ale spíše podprůměrný. Ito už si dnes ve Wisle nezaskáče.
   
  Postup už má jistý desítka skokanů, je v ní třeba Estonec Aigro a také trojice Norů.
   
  31
  Jeden z favoritů Markus Eisenbichler potvrdil svou parádní formu v úvodu sezóny! Nabral obrovskou výšku a doplachtil na úžasných 137,5 metrů! Na rekord můstku mu chybělo jen metr a půl, ale první místo s náskokem 10 bodů je perfektní výsledek.
  Výborný skok Markuse Eisenbichlera!
   
  32
  Skok Michaela Hayböcka vypadal ve světle výkonu Eisenbichlera hodně krátký, ale Rakušan předvedl velmi kvalitních 124,5 metru a průběžně je pátý.
   
  33
  Pius Paschke bude chtít navázat na let svého krajana, chvíli si na něj ale počká, vítr je opět až příliš silný.
   
  33
  Druhý pokus už vyšel a Stefan Horngacher pustil Paschkeho do vzduchu. Ten doletěl až na 126,5 metru, ale body odečetl za hodně nepovedený dopad. Pokus o telemark nevyšel a Paschke to sotva ustál. 112,2 bodu mu ale stačí na 5. místo.
   
  34
  Gregor Schlierenzauer je skokanskou legendou, ale ve Wisle nikdy nevyhrál. A nevyhraje ani dnes. Pouhých 110 metrů mu nestačí ani na postup, Rakušan je až na 29. místě. Podmínky mu příliš nesvědčily.
   
  35
  To skok Daniela Hubera už byla jiná písnička! Rakušan je v parádní formě a za rekordem Stefana Krafta zaostal jen o půl metru! Fantastických 138,5 metru mu ale i tak vyneslo první místo s náskokem 2,5 bodu.
  Také Daniel Huber ulétl daleko!
   
  Jan Hörl byl diskvalifikován! Z lavičky se spustil hodně pozdě po pokynu trenéra a jury to vyhodnotila jako porušení pravidel. Velká škoda pro Hörla, který by bezpečně postoupil do druhého kola.
   
  36
  Vynikající letec Robert Johansson se s podmínkami ve Wisle nepopasoval a 106 metrů pro něj znamená konec už v prvním kole.
   
  37
  Constantin Schmid je mladičkou kometou loňské sezóny, ale vstup do té letošní mu příliš nevyšel. Průměrný skok 110 metrů znamená až konec třetí desítky a ani Schmid se do druhého kola nepodívá.
   
  38
  Anže Lanišek ze Slovinska se stává nejlepším skokanem své země v tomto závodě! Parádní a naprosto čistý skok o délce 136 metrů, Lanišek navíc vystřihl perfektní telemark a to mu přineslo průběžné vedení! Slovinec vede před Huberem o 1,2 bodu.
  Fantastický skok Anžeho Laniška, navíc s telemarkem
   
  39
  Jeho krajan na jeho superskok nenaváže. Timi Zajc dolétl jen na 112,5 metru, vítr s ním zamával už těsně po odrazu. Zajc je těsně pod postupovou čarou.
   
  40
  Jukija Sato předvedl skvělý výkon a hlavně dobrou techniku. Vítr s ním cloumal, ale v letové fázi to skvěle zkorigoval a navíc předvedl i telemark. Skok dlouhý 126 metrů, ale s dobrým bodovým ziskem Japoncovi vynesl 4. místo.
   
  41
  Piotr Żyła se řadí těsně za něj. Další stylově čistý skok o délce 125,5 metrů znamená pro Poláka dělené páté místo.
   
  42
  Philipp Aschenwald z Rakouska předvedl svůj vysoký standard. 125 metrů a 116,2 bodu jen potvrzuje skvělou formu Rakušanů na startu sezóny. Osmé místo pro Aschenwalda.
   
  43
  Loňský vítěz závodu ve Wisle Daniel-André Tande svůj výkon rozhodně neobhájí. Tande za skok 110,5 metrů obsadil až 29. místo a s postupem počítat nemůže.
   
  44
  Peter Prevc dostal zelenou až na poslední chvíli a svým skokem ukázal, že jeho nejlepší léta jsou dávno pryč. 112 metrů stačí na pouhé 25. místo. Je první pod čarou.
   
  45
  Marius Lindvik opět musí na svůj skok čekat, navíc se pro Nora přetočil z předního větru na zadní. To je opravdová noční můra pro skokana na lyžích.
   
  45
  Lindvik bojoval s bočním větrem jako lev, ale se skokem a podmínkami rozhodně spokojený není. Lindvik je 23. a do druhého kola se podívá, moc bodů ale nezíská.
   
  46
  Domácí miláček Kamil Stoch vyhrál kvalifikaci, dnes je ale prvnímu místu celkem vzdálen. 121,5 je v daných podmínkách asi maximum, Stoch je devátý se ztrátou téměř 20 bodů.
   
  47
  Vítěz posledního turné čtyř můstků Dawid Kubacki nabral slušnou výšku a Stocha předčil. 124,5 metru mu stačí na osmé místo, i on ale na stupně vítězů podstatně ztrácí, konkrétně necelých 15 bodů.
   
  48
  Úvod sezóny nezastihl japonskou superstar Rjoju Kobajašiho v optimální formě. 117 metrů sice stačí na postup, ale 22. místo rozhodně není pozice, na kterou by byl zvyklý.
   
  49
  Předposlední skok obstará německá jednička Karl Geiger. Větroměr ho ale do stopy zatím nepustil.
   
  49
  Geiger si chvíli počkal, ale předvedl perfektní výkon! Neskutečně silný je Geiger především na odrazu, ale předvedl i slušný telemark. Němec ze čtvrtého místa ztrácí 4,3 bodu.
   
  50
  Stefan Kraft uzavřel první kolo. Svůj let ale musel ve vzduchu hodně korigovat a bídných 112 metrů znamená pro vítěze loňského pořadí SP to, že nepostoupí do druhého kola! Je až dvaatřicátý!
  Úřadující vítěz Světového poháru Stefan Kraft se loučí už v prvním kole
   
  Pořadí po prvním kole:
  1. Anže Lanišek (SLO) 134,6 bodů
  2. Daniel Huber (AUT) 133,4 b.
  3. Markus Eisenbichler (GER) 130,9 b.
  4. Karl Geiger (GER) 129,3 b.
  5. Jukija Sato (JPN) 125,8 b.
  6. Piotr Żyła (POL) 121,1 b.
  7. Halvor Egner Granerud (NOR) 121,1 b.
  8. Klemens Murańka (POL) 118,3 b.
  9. Dawid Kubacki (POL) 116,4 b.
  10. Philipp Aschenwald (AUT) 116,2 b.
   
  První kolo končí a poměrně překvapivě ho vyhrál Slovinec Anže Lanišek! Druhý je s minimální ztrátou autor nejdelšího skoku kola Daniel Huber, třetí je Němec Markus Eisenbichler. Nejlepší z Poláků je šestý Piotr Żyła, jehož jistí osmý Klemens Murańka, devátý Dawid Kubacki a jedenáctý Kamil Stoch. Přijde ve Wisle v druhém kole překvapení nebo útok ze zadních řad? Potvrdí Němci Eisenbichler a Geiger parádní formu? To se dozvíme po krátké přestávce, po které začne na můstku Malinka druhé kolo.
   
  Druhé kolo by mělo odstartovat v 17:18.
   
  30
  Peter Prevc proklouzl do druhého kola až na poslední chvíli, nájezdové okno se posunulo na pětku. Vítr spíše zadní Prevcovi moc nesvědčil a Slovinec dolétl jen na 106 metrů. Pravděpodobně zůstane na posledním bodovaném místě, dnes tedy pouze s jedním bodem.
   
  29
  Stefan Hula Prevce sice porazí, ale s délkou 111,5 metru spokojený nebude. V daných podmínkách se asi nebude létat za 130 metrů jako v prvním kole.
   
  28
  Vítr se otočil a využil toho Timi Zajc. Velmi slušný skok o délce 123,5 metru bezpečně stačí na průběžné vedení.
   
  27
  Čistý pokus Nora Mariuse Lindvika byl o metr kratší než v případě Zajce, ztrácí na něj 2,1 bodu a obsazuje druhé místo.
   
  26
  Andrzej Stękała prokázal skvělé znalosti místního můstku! 127,5 metrů je výborným výsledkem a i když málem neustál dopad a dostal od rozhodčích jen šestnáctky, i tak jde do vedení s náskokem devíti bodů!
  Andrzej Stękała se posune pořadím výše
   
  25
  Džunširo Kobajaši skončil ještě níže než jeho bratr, druhé kolo mu ale vyšlo parádně. O metr předčil Stękału, navíc měl o poznání čistší styl a Poláka poráží o čtyři body.
  Velice dobře skočil také Džunširo Kobajaši
   
  Vítr zesílil a otočil se pod lyže, jury na to reaguje posunem nájezdu o jedno okno níže, tedy na čtyřku.
   
  24
  Japonec Keiči Sato dlouho čekal na pokyn trenéra Myahiry, nakonec ale přeci jen dostal zelenou. Širokým véčkem doplachtil na 124,5 metru, což stačí na druhé místo za svého krajana.
   
  23
  Třetí Japonec v řadě, a to vítěz předloňské sezóny SP a vítěz turné z téhož ročníku Rjoju Kobajaši. Zatím se ale nepotkal s ideální formou, letěl hodně nízko a dopadl na 112,5 metru. Je zatím až šestý a po druhém kole se propadne.
   
  22
  Maciej Kot natáhl svůj skok na 121 metrů, což znamená pro Poláka momentálně čtvrté místo. Pravděpodobně skončí jako druhý nejhorší z Poláků ve druhém kole, i tak si ale z Wisly odnese pár bodů.
   
  21
  Gregor Deschwanden využil zlepšených podmínek a za skok dlouhý 124,5 metru a slušný styl si odnesl průběžné vedení! Slušný výsledek pro švýcarskou jedničku.
   
  20
  Neskutečný let Martina Hamanna! Délkově vyrovnal nejdelší skok dne 138,5 metru, jenže na dopadu chytnul rýhu ve sněhu a neustál ho. Zdravotně je ale v pořádku a Hamann může být s tímto superletem i tak spokojený. Momentálně je čtvrtý.
  Velelet Martina Hamanna, byť s pádem - 138,5 metrů
   
  19
  Anders Haare chytl také slušné podmínky, ale nedokázal jich využít. Z velké výšky stejně rychle klesal a skočil 117 metrů. Se všemi kompenzacemi mu to ale stačí na třetí místo, jen těsně za Deschwandena a Džunšira Kobajašiho.
   
  18
  Další superlet a parádní výsledek pro Sandera Vossana Eriksena! Tento bažant ve světovém poháru raději přistál předčasně, jinak by ho stihl stejný osud jako Hamanna. Famózní skok o délce 132,5 metru mu vynáší jasné vedení!
   
  17
  Bor Pavlovčič bude spokojený s bodovým ziskem, ale jeho skok z druhého kola pro něj byl dle jeho grimasy zklamáním. 117 metrů a 8. místo pro Slovince.
   
  16
  Artti Aigro boduje teprve počtvrté v kariéře a prožívá příjemný vstup do sezóny. Po druhém kole se ale propadne, za 112 metrů mu patří momentálně až 4. místo od konce.
   
  15
  Severin Freund se taktéž propadne pořadím. 112,5 metru posílá Němce až na průběžné 12. místo, s čímž rozhodně tento skokan spokojený nebude.
   
  14
  Michael Hayböck letěl velmi nízko, ale natahoval skok jak jen to šlo. 122 metrů, ale velmi nízké odpočty za vítr mu nakonec stačí na vedení! Výborný výkon Rakušana.
   
  13
  Pius Paschke prokazuje rovněž slušnou formu, i když z velké výšky padl dost rychle k zemi. Paschke měl ještě nižší bodový odpočet, ale horší styl než Hayböck, a tak se nakonec řadí až za něj na druhé místo.
   
  12
  MacKenzie Boyd-Clowes prožil snové první kolo, v tom druhém svůj výkon ještě překonal! Fantastických 134 metrů zakončených telemarkem přináší Kanaďanovi suverénní první místo. To by mohlo být jeho maximum ve světovém poháru, nejlépe byl zatím devátý na leteckém můstku. Uvidíme.
  MacKenzie Boyd-Clowes jde jasně do vedení!
   
  11
  Kamil Stoch do pořadí na čele nepromluví. Odraz dost zpozdil a svůj skok předčasně zabalil. Pouhých 104 metrů ho posílá až na 17. místo. Zklamání pro domácího miláčka.
   
  10
  Philipp Aschenwald potvrdil svůj vysoký standard! Sice neletěl tak daleko, ale měl výrazně horší vítr a nakonec mu to o 1,7 bodu stačí na vedení. Máme nového lídra!.
   
  9
  Domácí hrdina Dawid Kubacki dlouho rovnal svoji rozháranou letovou fázi a Polákům se dnes na domácím můstku příliš nedaří. Kubacki skočil jen 116 metrů a momentálně je čtvrtý.
   
  8
  Klemens Murańka mohl také zaútočit na své kariérní maximum, ale tíhu okamžiku neunesl. 107 metrů stačí až na 15. místo a velký propad směrem dolů. Poláky nemůže podporovat pověstný domácí kotel, ale někteří diváci přece jen stojí kolem areálu a spouští své trubky a řechtačky.
   
  7
  Další famózní let Halvora Egnera Graneruda. Potvrdil parádní první kolo a za výkon 130 metrů si vysloužil průběžné vedení. Je před Aschenwaldem o celých 8 bodů, to bude parádní bodový zisk pro Nora.
  Krásný let Halvora Egnera Graneruda
   
  6
  Piotr Żyła bude nejlepším z Poláků ve Wisle. Velmi slušný skok dlouhý 128 metrů a stylový telemark mu stačí na druhé místo za Graneruda.
   
  5
  Jukija Sato zůstane v elitní desítce, za skok 123 metrů ale nízký odpočet a čistý styl obsazuje 3. místo.
   
  4
  Karl Geiger vystoupal vysoko, dolétl na 128 metrů a předvedl učebnicový telemark, za který dostal parádně zaplaceno. Němec jde jasně do čela, vede nad Norem o 7 bodů.
   
  3
  Ale nevydržel tam dlouho! Jeho krajan Markus Eisenbichler sice stylově ztratil, ale dolétl na fantastických 134 metrů a útočí na vítězství! Vede o devět bodů před Geigerem, po něm skáčou navíc nepříliš zkušení skokani, kteří by se mohli sesypat.
  Markus Eisenbichler útočí na nejvyšší pozice
   
  2
  Daniel Huber to neunesl a předvedl pouhých 125,5 metru. V součtu mu to stačí na stále perfektní třetí místo a jeho účast na pódiu leží na bedrech Anžeho Laniška.
   
  1
  Anže Lanišek to nezvládá! Rozklepaly se mu kolena a svůj druhý skok natáhl jen na slabých 118 metrů. Dnes tedy ve Wisle budou vlát nejvýše německé vlajky!
  Anže Lanišek druhé kolo nezvládl a propadá se na šestou pozici
   
  První individuální závod je za námi a přinesl velmi napínavou koncovku. Počasí sice v prvním kole hrálo skokanům a trenérům na nervy, to druhé už bylo o poznání regulérnější. Oba skoky nakonec nejlépe zvládl Markus Eisenbichler, který potvrdil svou famózní formu z úvodního víkendu a shrábne prvních 100 bodů do letošní tabulky. Druhý skončí po konzistentním výkonu a skvělému stylu jeho krajan Karl Geiger, z bronzové příčky se raduje Rakušan Daniel Huber. Poláci v domácím prostředí propadli, nejlépe skončil pátý Piotr Żyła. Své maximum vyrovnal skvělým druhým kolem a devátým místem MacKenzie Boyd-Clowes. Naopak až na konci třetí desítky končí hvězdy posledních let Peter Prevc, Kamil Stoch nebo Rjoju Kobajaši.
  Konečné pořadí:
  1. Markus Eisenbichler (GER) 267,6 bodů
  2. Karl Geiger (GER) 258,6 b.
  3. Daniel Huber (AUT) 255,7 b.
  4. Halvor Egner Granerud (NOR) 251,7 b.
  5. Piotr Żyła (POL) 246,5 b.
  6. Anže Lanišek (SLO) 246,3 b.
  7. Jukija Sato (JPN) 244,0 b.
  8. Philipp Aschenwald (AUT) 242,4 b.
  9. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 240,7 b.
  10. Michael Hayböck (AUT) 228,7 b.
  11. Dawid Kubacki (POL) 227,6 b.
  12. Pius Paschke (GER) 227,3 b.
  13. Sander Vossan Eriksen (NOR) 225,4 b.
  14. Gregor Deschwanden (SUI) 219,6 b.
  15. Džunširo Kobajaši (JPN) 218,5 b.
  16. Anders Håre (NOR) 217,3 b.
  17. Keiči Sato (JPN) 215,3 b.
  18. Martin Hamann (GER) 214,9 b.
  19. Andrzej Stękała (POL) 214,6 b.
  20. Maciej Kot (POL) 214,5 b.
  20. Bor Pavlovčič (SLO) 214,5 b.
  22. Klemens Murańka (POL) 213,3 b.
  23. Timi Zajc (SLO) 205,4 b.
  24. Marius Lindvik (NOR) 203,3 b.
  25. Severin Freund (GER) 202,6 b.
  26. Artti Aigro (EST) 200,4 b.
  27. Rjoju Kobajaši (JPN) 193,6 b.
  27. Kamil Stoch (POL) 193,6 b.
  29. Stefan Hula (POL) 190,4 b.
  30. Peter Prevc (SLO) 180,0 b.
  Prvním vítězem nové sezony je Markus Eisenbichler
   
  S těmito slovy už se s vámi od dnešního přenosu z polské Wisly loučím. Srdečně vás ale zvu k našim dalším textovým přenosům ze skoků na lyžích, pokračujeme už v pátek závody druhého kola, které hostí finské středisko Rukka. (17:54:49)

  Adam Kodet

  Konečné pořadí
  1. Markus Eisenbichler (GER) 267,6 bodů
  2. Karl Geiger (GER) 258,6 b.
  3. Daniel Huber (AUT) 255,7 b.
  4. Halvor Egner Granerud (NOR) 251,7 b.
  5. Piotr Żyła (POL) 246,5 b.
  6. Anže Lanišek (SLO) 246,3 b.
  7. Jukija Sato (JPN) 244,0 b.
  8. Philipp Aschenwald (AUT) 242,4 b.
  9. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN) 240,7 b.
  10. Michael Hayböck (AUT) 228,7 b.
  11. Dawid Kubacki (POL) 227,6 b.
  12. Pius Paschke (GER) 227,3 b.
  13. Sander Vossan Eriksen (NOR) 225,4 b.
  14. Gregor Deschwanden (SUI) 219,6 b.
  15. Džunširo Kobajaši (JPN) 218,5 b.
  16. Anders Håre (NOR) 217,3 b.
  17. Keiči Sato (JPN) 215,3 b.
  18. Martin Hamann (GER) 214,9 b.
  19. Andrzej Stękała (POL) 214,6 b.
  20. Maciej Kot (POL) 214,5 b.
  20. Bor Pavlovčič (SLO) 214,5 b.
  22. Klemens Murańka (POL) 213,3 b.
  23. Timi Zajc (SLO) 205,4 b.
  24. Marius Lindvik (NOR) 203,3 b.
  25. Severin Freund (GER) 202,6 b.
  26. Artti Aigro (EST) 200,4 b.
  27. Rjoju Kobajaši (JPN) 193,6 b.
  27. Kamil Stoch (POL) 193,6 b.
  29. Stefan Hula (POL) 190,4 b.
  30. Peter Prevc (SLO) 180,0 b.
  Pořadí po prvním kole:
  1. Anže Lanišek (SLO) 134,6 bodů
  2. Daniel Huber (AUT) 133,4 b.
  3. Markus Eisenbichler (GER) 130,9 b.
  4. Karl Geiger (GER) 129,3 b.
  5. Jukija Sato (JPN) 125,8 b.
  6. Piotr Żyła (POL) 121,1 b.
  7. Halvor Egner Granerud (NOR) 121,1 b.
  8. Klemens Murańka (POL) 118,3 b.
  9. Dawid Kubacki (POL) 116,4 b.
  10. Philipp Aschenwald (AUT) 116,2 b.

  Startovní listina:
  1. Andrzej Stękała (POL)
  2. Pawel Wąsek (POL)
  3. Tomasz Pilch (POL)
  4. Sander Vossan Eriksen (NOR)
  5. Martin Hamann (GER)
  6. Bor Pavlovčič (SLO)
  7. Andreas Wellinger (GER)
  8. Matthew Soukup (CAN)
  9. Severin Freund (GER)
  10. Tilen Bartol (SLO)
  11. Roman Trofimov (RUS)
  12. Klemens Murańka (POL)
  13. Halvor Egner Granerud (NOR)
  14. Dominik Peter (SUI)
  15. Artti Aigro (EST)
  16. Aleksander Zniszczoł (POL)
  17. Gregor Deschwanden (SUI)
  18. MacKenzie Boyd-Clowes (CAN)
  19. Stefan Hula (POL)
  20. Anders Håre (NOR)
  21. Maciej Kot (POL)
  22. Vladimir Zografski (BUL)
  23. Jakub Wolny (POL)
  24. Keiči Sato (JPN)
  25. Jevgenij Klimov (RUS)
  26. Džunširo Kobajaši (JPN)
  27. Robin Pedersen (NOR)
  28. Žiga Jelar (SLO)
  29. Jan Hörl (AUT)
  30. Daiki Ito (JPN)
  31. Markus Eisenbichler (GER)
  32. Michael Hayböck (AUT)
  33. Pius Paschke (GER)
  34. Gregor Schlierenzauer (AUT)
  35. Daniel Huber (AUT)
  36. Robert Johansson (NOR)
  37. Constantin Schmid (GER)
  38. Anže Lanišek (SLO)
  39. Timi Zajc (SLO)
  40. Jukija Sato (JPN)
  41. Piotr Żyła (POL)
  42. Philipp Aschenwald (AUT)
  43. Daniel-André Tande (NOR)
  44. Peter Prevc (SLO)
  45. Marius Lindvik (NOR)
  46. Kamil Stoch (POL)
  47. Dawid Kubacki (POL)
  48. Rjoju Kobajaši (JPN)
  49. Karl Geiger (GER)
  50. Stefan Kraft (AUT)  Konečné pořadí Světového poháru 2019/2020:
  1. Stefan Kraft (AUT) 1659 bodů
  2. Karl Geiger (GER) 1519 b.
  3. Rjoju Kobajaši (JPN) 1178 b.
  4. Dawid Kubacki (POL) 1169 b.
  5. Kamil Stoch (POL) 1031 b.
  6. Stephan Leyhe (GER) 917 b.
  7. Marius Lindvik (NOR) 906 b.
  8. Peter Prevc (SLO) 789 b.
  9. Daniel-André Tande (NOR) 721 b.
  10. Philipp Aschenwald (AUT) 622 b.
  ...
  26. Roman Koudelka (CZE) 220 b.
  53. Viktor Polášek (CZE) 15 b.