Lyon – Remeš 3:0 (kon.) | Lens – Angers 1:3 (kon.) | Lorient – Montpellier 0:1 (kon.)
Metz – Brest 0:2 (kon.) | Monaco – Nîmes 3:0 (kon.) | Nice – Dijon 1:3 (kon.)
Saint-Étienne – Lille 1:1 (kon.)
AS Saint-Étienne
1:1 (1:0)
Lille OSC
cz Nedeľa 29.11.2020, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats • 12. kolo

Po nepřesném centru rozhodčí ukončil dnešní duel. Ten skončil remízou 1:1 a nutno říci, že zaslouženě. Domácím zkrátka patřil první poločas, hostům pak druhý poločas. Výstižněji to již nelze ani napsat. Lille si však ve druhém čase vypracovalo více slibných možností před brankou soupeře, nicméně stačilo jim to jen k vyrovnání. Domácí jsou určitě vděční za bod a po sedmi dlouhých zápasech bez bodu přerušili tuto nelichotivou sérii. (22:57:06)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 1:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 14:13.

90+6

90+6
    Z avizovaného času uběhla už druhá minuta a ještě budeme svědky dlouhého centru Lille z poloviny hřiště, kde došlo k faulu.

90+5
    Ani tento centr z levé strany nebyl vůbec přesný a již to vypadá, že každou chvíli hlavní sudí ukončí zápas.

90+4
    Tohle je dlouhý centr, který si pohlídal brankář Saint a taky tak učinil.

90+3
    V nastaveném čase zatím nepozorujeme nic zásadního. Domácí se snaží již ubránit alespoň bod z dnešního těžkého utkání, zatímco Lille chce rozhodně tři body.

90+1
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Mathieu Debuchy, přichází Alpha Sissoko.
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Lucas Douath.

90+1
    Ještě čtyři minuty budeme sledovat, převážně, snahu hostů o zvrat v dnešním souboji.

90
    Ale velmi rychle přišli o míč a už se musí rychle vracet do obrany, aby zastavili útočící Lille.

89
    Blíží se nám závěr zápasu. Po dlouhém odkopu od branky Étienne jsou domácí před brankou Lille.

86
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Xeka.

86
    Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Luiz Araújo, přichází Jonathan David.

85
    A nakonec přišlo i střelecké zakončení, které si bez větších obtíží pohlídal Mike Maignan.

84
    Po delší době se hra přesunula i na polovinu hostů. Zde budou domácí vhazovat aut z levé strany.

83
    Zlepšený herní výkon jde poznat i ve statistikách. Kdy Lille zaznamenalo dvě střely mezi tři tyče, zatímco jejich soupeř má ve své kolonce nulu, ve druhém poločase.

82
    Tato standardní situace nakonec nepřinesla kýženou branku. A tak se hosté musí snažit nadále.

81
    Opravdu je Lille zcela vyměněným týmem ve druhém poločase. Nyní si vybojovali standardní situaci v blízkosti rohového praporku.

80
    Do závěrečného hvizdu nám zbývá zhruba deset minut a hostující celek neustále vše směřuje do útoku a snaží se o vedení.

Adam Dořák

Góly: 33. Chazrí (pen.) – 65. Ikoné (B. Yılmaz)

Karty:   16. Neyou (SET), 38. M. Camara (SET), 52. Debuchy (SET), 67. Kolodziejczak (SET) – 29. D. Bradarić (LIL)

AS Saint-Étienne: Moulin – Trauco, Kolodziejczak, Moukoudi, Debuchy (C) (90+1. Sissoko) – Bouanga, Neyou, M. Camara, Youssouf (90+1. Douath) – Chazrí (66. Nordin), Hamouma (74. Boudebouz).
    Náhradníci: Bajič – Abi, Aouchiche, Boudebouz, Douath, Nordin, Rivera, Sissoko, Sow.

Lille OSC: Maignan – Djaló, J. Fonte (C), Botman, D. Bradarić (68. Reinildo) – Ikoné (68. Yazıcı), Soumaré, André (86. Xeka), Araújo (86. David) – Lihadji (68. Bamba), B. Yılmaz.
    Náhradníci: Karnezis – Bamba, Xeka, David, Reinildo, Niasse, Soumaoro, Weah, Yazıcı.

Rozhodca: B. Bastien