Barys – S.Moskva 2:1 (kon.) | Jaroslavľ – Dinamo Minsk 3:2 (po pr.) | Kazaň – Čerepovec 5:2 (kon.)
Red Star Kunlun – Omsk 1:2 (kon.) | Nižnekamsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.)

Šimon Hrubec (OMS) 22 zákroků, úspěšnost 95,7%
    Jiří Sekáč (OMS) 1+0, 1 střela, 4 trestné minuty, čas na ledě 18:27 (17:19:00)

Hokejisté Omsku vydřeli v Mytišči, kde našel pro letošní ročník azyl čínský Kunlun, pátou výhru v řadě nejtěsnějším poměrem 2:1. Avangard herně nezářil, ale dva góly z úvodní třetiny mu nakonec stačily. Kunlun zdramatizoval zápas v dvojnásobné přesilovce, v závěrečné třetině ale svého nedávného gólmana Hrubce v bráně Omsku překonali jen z neplatné situace po předchozím těsném ofsajdu.

59:45
    Nebezpečnou Leščenkovu přihrávku zpoza brány jeho spoluhráči nezachytili.

59:06
    Smith zůstává na střídačce, Kunlun zkusí vyrovnat s šesti bruslaři na ledě.

59:06
    Oddechový čas pro domácí.

59:06
    Alexej Toropčenko nahazuje na Hrubce, který podržel kotouč v lapačce.

57:50
    Omská střídačka si bere trenérskou výzvu a reklamuje postavení mimo hru, předcházející Toropčenkově gólové akci. Rozhodčí dává Bobu Hartleymu po krátké prohlídce videa za pravdu a místo vyrovnávacího gólu se vhazuje ve středním pásmu!

57:50
    Kunlun se raduje z vyrovnání. Toropčenko se protáhl z pravého křídla za bránu, bekhendem zpoza ní našel Tylera Wonga a ten z přehuštěného prostoru procpal kotouč za Hrubce. Gól však musí ještě potvrdit videorozhodčí.
    57:02 neuznaný gól Tylera Wonga po Toropčenkově akci

57:02
    Snad první vyložená šance třetího dějství! Jiří Sekáč zamíchal kotoučem za bránou a přestože u každé tyčky strážil hráč v červeném, dokázal ho prostrčit před bránu na Knighta, který zblízka trefil jen Smithovo rameno. Odražený puk ještě napálil z dálky Jemelin, opět jen do brankáře.

56:28
    Hosté jen nahazují kotouč za soupeřovu bránu a jedou střídat.

55:16
    Třetí třetina nemá přílišné tempo ani hokejovou kvalitu, Omsk jen brání nejtěsnější náskok.

53:48
    Betonem položeným na led zneškodnil Hrubec Shinkarukův bekhend z nájezdu po pravém křídle, za odraženým kotoučem spěchala celá smečka hráčů a asi od výstroje Parkera Foo se puk vrací do moci českého gólmana.

53:06
    Kotouč je pod Hrubcovým tělem, nápor Kunlunu je však dost nevýrazný.

51:31
    Další postavení mimo hru si nepohlídali hokejisté čínského klubu.

51:01
    Tři a tři čtvrtě minuty trvalo, než znovu zazněla píšťalka rozhodčích. Po ofsajdu Kunlunu se bude vhazovat ve středním pásmu.

50:37
    Kunlun se v dlouhé souvislé části hry bez většího vzruchu dostal konečně do pásma, Denis Osipov neprostřelil obrannou hradbu od modré a Parker Foo se nedostal k dorážce ze vzduchu.

Karel Jedlička

Góly a asistencie: 34. Werek (Shinkaruk, T. Murphy) – 11. Sekáč (Šaripzjanov), 18. Boucher (Zernov, Jakupov)

Kunlun: J. Smith (Šikin) – T. Murphy, Šustr, Sproul, Chelios, Baldajev, Pedan, Starikov, D. Osipov – S. Foo, Nikolišin, P. Foo – Leščenko, Lockhart (C), Toropčenko – Shinkaruk, Werek, Wong – Bondra, Monachov, Bakanov.
    Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Jemelin, Šaripzjanov, Pokka, Bereglazov, Čudinov, Gotovec, Gončarov – Sekáč, Knight, Chochlačov (C) – Boucher, Zernov, Jakupov – Šumakov, Dedunov, Semionov – Kablukov, A. Potapov, K. Kostin – N. Komarov.

Rozhodca: Ansons, Gofman – Galimov, Šalagin

Diváci: bez diváků