Barys – S.Moskva 2:1 (kon.) | Jaroslavľ – Dinamo Minsk 3:2 (po pr.) | Kazaň – Čerepovec 5:2 (kon.)
Red Star Kunlun – Omsk 1:2 (kon.) | Nižnekamsk – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Novgorod – Metallurg Magnitogorsk 2:4 (kon.)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Metallurg Magnitogorsk
cz Nedeľa 29.11.2020, 15:00 • KRK Nagornyj, Nižnij Novgorod • KHL

Poměrně vyrovnané utkání bylo rozhodnuto až ve třetí třetiny, kdy se brankou Čibisova dostal Magnitogorsk do těsného vedení. To přesnou střelou navršil Zemčonok. Domácí se nevzdali a bojovností ještě snížili na rozdíl jediné branky, ale chybička rozhodla o osudu utkání, kdy získaný puk poslal Čibisov do odkryté branky.

Český zástup

Andrej Nestrašil (MET); (0+0), 2 střely, 17:23 (17:25:21)

59:37
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Přihrávka přes šíři útočné třetiny přeskočila Žafjarovovu hůl a dopředu vyrazil ANDREJ ČIBISOV, který ze středního pásma trefil odkrytou branku. Bez asistence.

58:59
    Wideman se po buly napřáhl až ke stropu, ale na jeho dělovku Olkinuora nemusel reagovat.

Oddechový čas pro Torpedo Nižnij Novgorod.

58:27
    Melničuk musel zasahovat svou lapačkou a snažil se okamžitě rozehrát, ale to mu bílé dresy kolem něj nedovolily.
    58:03 Damir ŽAFJAROV - 2:3

58:03
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Je sníženo! Austin posunul puk pod sebe na DAMIRA ŽAFJAROVA, kterému před brankou clonil Kloos. V jednu chvíli se Olkinuora postavil a rozhlížel jak vypadá situace kolem něj a v tom momentu Žafjarov procedil puk na bližší tyči. Asistence: Brady Austin.

Magnitogorsk navýšil vedení na rozdíl dvou branek. Při pokusu zablokovat Zemčonokovo zakončení položením se na led došlo ke zranění domácího hráče, kterému se ostří brusle Zemčonoka dostalo do oblasti zápěstí.
    56:48 Arťom ZEMČONOK - 1:3

56:48
    Hosté upevňují vedení brankou ARŤOMA ZEMČONOKA, který přesnou střelol překonal Melničuka. Bez asistence.

56:27
    Vyhozený puk dojel pod tlakem Austin, jenž zadovkou přenechal kotouč Šenfeldovi, ale ani on neměl vůbec žádný klid na rozehrávku.

56:03
    Šenfeld si připravoval pozici mezi kruhy, ale hosté si jeho počin dobře pohlídali.

55:23
    Domácí nestihli obsadit útočné pásmo a na modré čáře chyběli obránci.

54:40
    Beck s protihráči na zádech stáhl hru až do obranné třetiny. Magnitogorsk šetří čas.

52:32
    Sražený kotouč se svezl na levé křídlo, kde byl osamocený Žafjarov. Pro něj velká škoda, pač mu puk trefil brusle a nemohl zakončit z první.

51:46
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Bogdan Potěchin – 2 min., podrážení).

49:51
    Přihrávku na Mozjakina zastavil obránce Mišarin, a zadovkou vrací hru do neutrální zóny.

Lukáš Ureš

Góly a asistencie: 9. Žafiarov (Szwarz, Čechovič), 59. Žafiarov (Austin) – 14. S. Plotnikov (Karpov, Prochorkin), 47. Čibisov (S. Plotnikov), 57. Zemčonok, 60. Čibisov

HC Torpedo Nižnij Novgorod: Melničuk (Tichomirov) – Ch. Wideman, Pajgin, Austin, Orlov, Mišarin, Marin, Ručkin – Miele, Čechovič, Žafiarov – Šenfeld, Der-Argučincev, Kloos – Varnakov, Gončaruk, Szwarz – Urakov, Pereskokov, Belevič.
    Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – J. Jakovlev, Vereščagin, Minulin, Pašnin, Nikolajev, Zemčonok, Sjomin – Rasmussen, S. Plotnikov, Čibisov – Mozjakin, Beck, A. Nestrašil – Prochorkin, Košelev, Karpov – Jurov, Několenko, Švyrjov – Potěchin.

Rozhodca: Ravodin, Romasko – Antonov, Parikov