Bielefeld – Mainz 2:1 (kon.) | Frankfurt – Dortmund 1:1 (kon.) | Freiburg – Mönchengladbach 2:2 (kon.)
Kolín nad Rýnom – Wolfsburg 2:2 (kon.) | Bayern – Lipsko 3:3 (kon.)
Bayern Mníchov
3:3 (2:2)
RB Lipsko
cz Sobota 05.12.2020, 18:30 • Allianz Arena, Mnichov • Nemecká Bundesliga • 10. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek sobotního večera. (20:32:09)

Fauly: 4:7

Šlágr 10. kola Bundesligy je za námi, Bayern Mnichov remizoval na domácím hřišti s Lipskem 3:3 a zůstává tak na prvním místě tabulky s dvoubodovým náskokem právě na Lipsko. Do vedení se dostali v 19. minutě, hosté když chybu Neuera při vyběhnutí potrestal Christopher Nkunku Bayern však dokázal skóre slepenými brankami během pěti minut otočit, trefili se nejprve střídající mladík Jamal Musiala a po něm pak Thomas Müller, oba po přihrávkách Kingsleyho Comana. Jenže Lipsko dokázalo bleskově reagovat a už po minutě, tedy ve 36. minutě, bylo vyrovnáno po trefě Justina Kluivert. Ve druhém poločase padly ještě dva góly, po jednom na každé straně. Už ve 48. minutě se dostalo Lipsko podruhé v zápase do vedení, když se trefil hlavou Emil Forsberg, v 75. minutě pak na konečných 3:3 vyrovnal svým druhým gólem v utkání Thomas Müller a hattrick v gólových asistencích dokonal Kingsley Coman.

90+3

90+3
    Bayern měl ještě jednu šanci dostat míč do vápna, ale zbytečně to překombinoval a rozhodčí už píská konec utkání.

90+2
    Bayernu se v nastaveném čase zatím nedaří ani přiblížit se brance Lipska. Hosté už jsou hodně blízko cennému bodu.

90+1
    Nastavovat se budou jen dvě minuty.

90
    Niklas Süle poslal tělem k zemi Tylera Adamse, rozhodčí ale nechává pokračovat ve hře.

89
    Angeliño tentokrát hledal dlouhým pasem na hrot Sörlotha, ale dřív byl u míče Neuer.

88
    Ke střele z hranice šestnáctky se dostal Serge Gnabry, ale jeho rána neměla potřebnou přesnost.

87
    Angeliño viděl, že se rodí nebezpečný útok Bayernu, tak raději sáhl k taktickému faulu na Musialu.

86
    Další míč před branku Lipska cpal Pavard, ale ani jeho nabídka se neujala.

85
    Costa hledal centrem z pravé strany na zadní tyči Musiala, ale sedmnáctiletý talent Bayernu nedokázal míč zkrotit.

84
    Pavard se snažil na pravém křídle najít Costu, který před chvílí přišel na hřiště, ale míč opustil hrací plochu.

84
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Chris Richards.

83
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Douglas Costa.

82
    Musiela nedokázal přihrát Müllerovi, takže dopředu mohli postupovat hosté. Sörlotha od míče ale dokázal čistě odstavit Goretzka.

80
    Lipsku se nyní po dlouhé době daří držet míč delší dobu na svých kopačkách. Vzhledem k průběhu posledních minut by hosté určitě brali ze hřiště mistra i bod za remízu.

79
    Lipsko se snažilo založit akci dlouhým pasem na Poulsena, ale ten si nedokázal tělem pokrýt míč.

Petr Sumbal

Góly: 30. Musiala (Coman), 35. T. Müller (Coman), 75. T. Müller (Coman) – 19. Nkunku (Forsberg), 36. Kluivert (Haidara), 48. Forsberg (Angeliño)

Karty:   51. Mukiele (RBL)

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 4:7.
    Bayern Mníchov: Neuer – Pavard, Süle, J. Boateng (84. Richards), Alaba – Goretzka, Javi Martínez (25. Musiala) – Sané (64. Gnabry), T. Müller, Coman (83. Costa) – Lewandowski.
    Náhradníci: Nübel – Costa, Gnabry, Choupo-Moting, Nianzou Kouassi, Musiala, Richards, Roca, B. Sarr.

RB Lipsko: Gulácsi – Mukiele (72. Olmo), Konaté, Upamecano, Angeliño – Haidara (78. Sörloth), Adams, Sabitzer (72. Kampl), Kluivert (78. Orban) – Forsberg (62. Y. Poulsen), Nkunku.
    Náhradníci: Martínez – Borkowski, Halstenberg, Kampl, Olmo, Orban, Y. Poulsen, Samardžič, Sörloth.

Rozhodca: Siebert – Koslowski, Seidel