Poľsko – Rumunsko 24:28 (kon.) | Česko – Rusko 22:24 (kon.) | Nemecko – Nórsko 23:42 (kon.)
Španielsko – Švédsko 23:23 (kon.) | Holandsko – Srbsko 25:29 (kon.)
Česko
22:24 (13:15)
Rusko
cz Sobota 05.12.2020, 18:15 • Jyske Bank Boxen, Herning • Majstrovstvá Európy žien • Skupina B

Děkujeme za pozornost, házené zdar. (19:59:04)

Proměněné sedmičky – 3:2

Leccos už naznačil perfektní vstup do zápasu, kdy Češky vedly 8:5, pak si vzaly Rusky timeout a ten je pozvedl. Ve druhém poločase ukázal český tým velkou vnitřní sílu, kdy nic nezabalil, ačkoliv byl o tři góly pozadu a soupeřky se dostávaly na koně. Hodně Češkám pomohl příchod Marčíkové a Kovářové na spojku.

Petra Kudláčková byla naprosto právem vyhlášena nejlepší hráčkou zápasu a to, co předvádí v Dánsku, to je prostě paráda! Skvěle nahrazuje Lucii Satrapovou!

Češky prohrávají i druhý zápas na evropském šampionátu a v pondělí budou hrát o postup se Španělkami, které se necelou hodinu čeká duel se Švédkami. Každopádně za vystoupení proti olympijským vítězkám zaslouží velké uznání. Vždyť padly pouze o dva góly a ještě ve 44. minutě byl stav vyrovnaný 18:18.

Česko – Rusko 22:24 (13:15)
    Nejvíce branek: Jeřábková 6/2, Knedlíková 3, Polášková 3 – Dmitrijevová 4, Vedechinová 3, Samochinová 3/1. Rozhodčí: M. Saová, V. Saová (obě POR). Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1. Vyloučení: 3:3.

Konec zápasu. (22:24)

60
    Maslovová si vyměnila míč se spoluhráčkou a poté dohrávala do pravého křídla na Fominovou. Ta se nesnažila zakončit a Ruskám byla odpískaná pasivita. Nicméně pas po levé straně do běhu sebrala bránící Ruska. (22:24)

60
    Rusky kombinovaly a poté si vzaly timeout 31 sekund. Češky by potřebovaly zázrak, aby se body dělily. (22:24)
    60. Markéta JEŘÁBKOVÁ - 22:24
    60
    Jeřábková skóruje ze střední vzdálenosti k levé tyči. (22:24)

59
    Rusky sráží zakončení Poláškové z dvanácti metrů a střední spojky. (21:24)
    59
    Maslovová zakončuje z pravé spojky k tyči, tohle je hodně důležitý gól. (21:24)

59
    Češky jsou agresivní v obraně a Rusky se nemohou dostat k zakončení. Navíc signalizovaná pasivita. (21:23)
    58. Silvie POLÁŠKOVÁ - 21:23
    58
    Ještě to bude drama! Jeřábková ztratila balón, ale hned o něj obrala Fominovou a následně byla na pravé straně sama Polášková. (21:23)