Příbram – Zlín 1:0 (kon.) | Opava – Mladá Boleslav 2:2 (kon.) | Č. Budějovice – Karviná 1:1 (kon.)
Teplice – Sigma Olomouc 1:1 (kon.) | Pardubice – Brno 2:1 (kon.) | Jablonec – Plzeň 3:2 (kon.)
Slezský FC Opava
2:2 (2:1)
FK Mladá Boleslav
cz Sobota 12.12.2020, 14:00 • Stadion v Městských sadech, Opava • Česká FORTUNA:LIGA • 11. kolo

Z tohoto duelu je to vše. Děkujeme za pozornost a hezký zbytek víkendu. (16:13:49)

Opava zůstala po remíze 2:2 v tabulce poslední. Mladá Boleslav je čtrnáctá. Ve středu se Slezané vydají pod Ještěd, kde změří síly s Libercem. Mladá Boleslav bude o den dříve hostit ostravský Baník.

Držení míče: 44 % : 56 %.
    Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 19:13.

Před utkáním by oslabená Opava bod zřejmě brala, nakonec má ale pro ni remíza hodně hořkou pachuť. Slezané zahodili v nastaveném čase pokutový kop a připravili se o možnost zapsat do tabulky důležité tři body. Mladá Boleslav, kterou vedl v roli staronového kouče poprvé od roku 2016 Karel Jarolím, už v 5. minutě vedla. Po Hrabinově zaváhání prostřelil Šroma Jiří Klíma. Opava nesložila zbraně. Ve 24. minutě ukořistil slabší přihrávku Kulhánka Štěpán Harazim a poslal balon neomylně pod břevno. Deset minut před pauzou bylo ve slezské metropoli ještě veseleji. Dordić vysunul na pravé straně Tomáše Rataje a sedmnáctiletý mladík oslavil se štěstím svou premiérovou trefu v nejvyšší soutěži – stejně jako krátce před ním Harazim! Do druhého poločasu nastoupila lépe Mladá Boleslav. Už po pěti minutách střílel z pravé strany přesně k bližší tyči Jiří Klíma, který mohl zkompletovat i hattrick. Čtvrt hodiny před koncem ho ale v ideální pozici vychytal Šrom. V nastavení ještě přišla ruka Mazáně a již zmíněná penalta, kterou Tiéhimu bravurně zneškodnil Mikulec.

90+4

90+4
    Duel pomalu spěje ke svému konci. Jakub Klíma uvede míč do hry z autové čáry a střední části hřiště.

90+3
    Za faul na Matěje Hrabinu vyfasoval žlutou kartu Róbert Mazáň.

90+2
    Opava zahazuje vítězství, když stejně jako v derby s Ostravou neproměňuje penaltu! Christ Joel Tiéhi mířil k levé tyči, Petr Mikulec ale jeho ránu tygřím skokem zneškodnil!

90+1
    Žlutou kartu dostává Lukáš Budínský (FK Mladá Boleslav).

90
    Verdikt je jasný! Opava bude kopat penaltu a má jedinečnou možnost rozhodnout. Míč si staví Christ Joel Tiéhi!

90
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

89
    Ondřej Berka už je u monitoru a zkoumá video!

88
    Domácí fotbalisté se jako jeden muž dožadovali pokutového kopu! Po centru z levé strany zahrál Róbert Mazáň ve vápně rukou, která byla od těla! Sudí Berka se radí s Janou Adámkovou, která dnes obsluhuje VAR!

87
    Opavští zahrávali rohový kop z levé strany. Boleslav jej ubránila. Poté ještě centroval z pravé strany Christ Joel Tiéhi a je to další roh.

86
    Mladá Boleslav měla k dispozici autové vhazování poblíž rohového praporku. Po chvilce fauloval Dominik Janošek zezadu Václava Juřenu. Žlutá karta.

85
    Řady karetních hříšníků rozšířil nevybíravým skluzem domácí kapitán Jan Žídek.

84
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Bojan Dordić, přichází Denis Kramář.

83
    Štěpán Harazim odcentroval do šestnáctky, obranným zákrokem se ale prezentoval Alexej Tatajev.