Žilina – Sereď 0:0 (kon.) | Senica – Zlaté Moravce 1:1 (kon.) | Ružomberok – Dunajská Streda 1:1 (kon.)
MFK Ružomberok
1:1 (0:0)
DAC 1904 Dunajská Streda
Sobota 12.12.2020, 16:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 17. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

V centre dolného Liptova budeme sledovať súboj predposledného jesenného kola Fortuna ligy medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou.

Hostia z Dunajskej Stredy v minulom kole privítali na svojom trávniku Zlaté Moravce so snahou odčiniť prehru z dohrávky so Sereďou 0:1. Lenže ViOn rozhodne nebol stotožnený s ich plánmi. V 7. minúte otvoril skóre David Hrnčár a už po desiatich minútach Alexandros Kyziridis zvýšil náskok Zlatých Moraviec. Tím zo Žitného ostrova vrátil do zápasu v 25. minúte Zsolt Kalmár, ktorý vybojoval a následne aj premenil pokutový kop. Vyrovnávajúci gól však DAC nestrelil. Naopak, v 60. minúte skóroval Tomáš Ďubek a klub z juhu Slovenska prehral na svojom štadióne 1:3. Navyše v samom závere inkasoval po druhej žltej červenú kartu Cesar Blackman. Dunajská Streda doteraz získala 35 bodov, má aktívne skóre 38:19 a v ligovej tabuľke jej patrí druhá pozícia. Na prvý Slovan Bratislava stráca jedno víťazstvo a pred treťou Žilinou má šesťbodový náskok.

Domáci Ružomberok sa uplynulý víkend predstavil na štadióne klubu FK Pohronie. Liptákom nevyšiel vstup do stretnutia, keď už v 2. minúte otvoril skóre James Michael Weir. Hostí ale rýchly inkasovaný gól nepoložil. Po trinástich minútach Dalibor Takáč vysunul Martina Regáliho a ten bez problémov prekonal Tomáša Jenča. Aj vstup do druhého dejstva vyšiel lepšie Pohroniu, keď v 52. minúte skóroval Alieu Fadera. Už po troch minútach však znova prišla odpoveď aktívneho Martina Regáliho, ktorý zachytil prihrávku domáceho obrancu a svoj únik zakončil vyrovnávajúcim gólom na 2:2. Následne sa obidve mužstvá snažili vydolovať z duelu všetky tri body, lenže ich šance zostali nepremenené a tak sa na remízovom výsledku už nič nezmenilo. Ružomberok má na svojom konte 21 bodov, mierne pasívne skóre 22:23 a je na priebežnom šiestom mieste. Na piatu Trnavu a aj na štvrté Zlaté Moravce stráca dva body a rovnako dva body ho delia aj od siedmej Nitry.

Obidvaja súperi sa v tejto sezóne stretli zatiaľ raz a to v šiestom kole na Žitnom ostrove, kde sa bolo na čo pozerať. Ružomberok vyhrával od 20. minúty gólom Ladislava Almásiho a o štrnásť minút neskôr získal aj početnú výhodu po vylúčení Jannika Müllera. Napriek tomu sa DAC po zmene strán zmobilizoval a v rozmedzí 53. až 59. minúty trikrát rozvlnil sieť na ružomberskej svätyni, keď dvakrát skóroval Zsolt Kalmár a raz Eric Ramirez. Síce už po troch minútach od druhého presného zásahu Zsolta Kalmára prišla gólová odpoveď Matúša Kmeťa, Liptákom sa napriek viacerým šanciam nepodarilo vyrovnať a tak Dunajská Streda hrajúca v početnej nevýhode zvíťazila 3:2.

-21
    Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Macík – Čurma, Maslo (C), Mrva – Ďungel, Kochan, Múdry, Mojžiš – Kostadinov, Takáč – Regáli.

Náhradníci: Krajčirík – Kmeť, Zsigmund, Filinský, Brenkus, Kojnok, Almási.

FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Sommer, Müller, Beskorovajnyj, Kružliak – Njie – Fábry, A. Balić – Divković, Nicolaescu, Kalmár (C).

Náhradníci: Száraz, Veszelinov – Sharani, Ramírez, Nebyla, Andzouana, Bögi.

Rozhodca: Kráľovič – Ferenc, Pozor.

-3
    Hráči nastupujú na trávnik. Hostia budú hrať v žlto-modrých a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Liptáci sa hneď v úvode snažia vysunúť Regáliho, toho si napokon vo veľkom vápne postrážila defenzíva hostí.

3
    Domácu akciu zastavil ofsajdový verdikt.

4
    Hostia sa snažili niečo vymyslieť po ľavej strane, tam napokon hráč Dunajskej Stredy zahral rukou.

4
    Na opačnej strane teraz domáci ťahali útok po pravom krídle, lenže Ďungelov center nenachádza adresáta.

5
    Ďungel prihral na pravej strane Regálimu, ten však stál mimo hry.

7
    Hostia sa nasťahovali do domáceho veľkého vápna, ale nedarí sa im ohroziť bránu. Naopak, prichádza protiútok hostí, ktorý napokon rieši umným vybehnutím Jedlička.

9
    Ďungel sa opäť snažil niečo vymyslieť na pravom krídle, ale obrancovia z Dunajskej Stredy ho postrážili. Nedovolili mu ani prihrávať, ani zakončovať.

10
    Múdry sa opäť snažil prenášať hru na Ďungela, ale jeho dlhú prihrávku veľmi dobre prečítal Kalmár.

11
    Na druhej strane teraz hostia poslali loptu do domácej šestnástky, odtiaľ ju odvrátil obranca.

12
    Ďungel sa tentokrát dostal k zakončeniu, ale jeho málo razantné zakončenie bez problémov kryje Jedlička.

14
    Balić prihral Kalmárovi, ten posielal kolmú prihrávku do veľkého vápna, kde bol ale pripravený Maslo a odkopol ju preč.

15
    Po faule v strede ihriska má loptu Dunajská Streda.

16
    Hostia si dlho prihrávali na útočnej polovici, až kým jednu z ich prihrávok neprečítal Čurma.

19
    Kalmár zachytil prihrávku a snažil sa po ľavej strane vniknúť do šestnástky, kde ho ale odzbrojil domáci futbalista.

19
    Na opačnej strane teraz Regáli našiel spätnou prihrávkou Múdreho, ktorý vyslal málo razantné zakončenie spoza veľkého vápna a Jedlička nemal problém.

21
    O atmosféru sa starajú domáci fanúšikovia, ktorí v malých skupinkách fandia spoza plota.

23
    Ďungel prihrával Regálimu, tomu sa nepodarilo predrať cez početnú obrannú hradbu v žlto-modrých dresoch.

24
    Takáč si nabiehal na peknú kolmú prihrávku a vyzeralo to, že by mohol ísť sám na bránu, lenže v čase prihrávky bol mimo hry.

25
    Kochan sa snažil vysunúť Regáliho, lenže k prihrávke mal predsa len o kúsok bližšie Jedlička a tak ju skryl v rukaviciach.

28
    Po faule v strede ihriska má loptu Ružomberok.

30
    Žltú kartu za faul v strede ihriska dostáva Ján Maslo (MFK Ružomberok).

32
    Po faule v strede ihriska majú loptu na svojich kopačkách Liptáci.

33
    Ružomberok získal priamy kop.

34
    Po centri Kostadinova sa hostia ubránili.

35
    Kalmár vypálil z hranice veľkého vápna, ale triafa len pred ním stojaceho domáceho hráča.

36
    Regáli unikal po ľavej strane, kde zvádzal náročné súboje s Beskorovainyim. Ten ho napokon nepustil do šance.

37
    Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.

38
    Kalmár si vylepšil streleckú pozíciu a vypálil spoza šestnástky a len tesne minul bránu.

41
    Kostadinov sa dostával do samostatného úniku, ale asistent rozhodcu signalizuje ofsajd.

41
    Po faule v strede ihriska majú loptu futbalisti zo Žitného ostrova.

42
    Hostia sa snažili prepasírovať loptu do veľkého vápna, tam sú pripravený domáci hráči.

44
    Hostia sa snažili vysunúť Divkovića, ale k lopte má bližšie Macík.

45
    Liptáci chceli dlhou loptou vysunúť Takáča, pred ním loptu odhlavičkoval Müller.

45
    Prvý polčas sa skončil.

V prvom polčase sa hra odvíjala takmer stále medzi šestnástkami, o čom svedčí aj bezgólový výsledok. Pred druhým dejstvom je tak všetko otvorené.

46
    Začal sa druhý polčas.

48
    Hostia sú zatiaľ aktívni a zatlačili svojho súpera na jeho polovici.

49
    Kostadinov sa dostával do zaujímavej situácie, ale všetko včas rieši úspešným defenzívnym zákrokom Müller, ktorý ho pripravil o loptu.

49
    Kalmár prihrával spoluhráčovi pred domácou šestnástkou, loptu napokon získali Liptáci.

50
    Balić vystrelil spoza veľkého vápna. Lopta končí v Macíkovom náručí.

51
    Ružomberok dal gól!
    TIHOMIR KOSTADINOV hlavou prekonáva brankára a otvára skóre dnešného stretnutia!
    51. Tihomir KOSTADINOV - 1:0

54
    Ďungel sa snažil vysunúť Regáliho, ale prihrávka bola pridlhá.

56
    Dunajská Streda získala priamy kop.

57
    Kalmár sa rozhodol pre priame zakončenie a jeho tvrdú strelu smerujúcu pod brvno vyráža Macík.
    57. Zsolt Kalmár (DUN), Matúš Macík (RUZ)

58
    Po chvíli nasleduje ďalší domáci faul, tentokrát ale v strede ihriska.

59
    Futbalisti zo Žitného ostrova získali ďalší priamy kop.

60
    Kalmár napálil loptu do oranžového múru, lopta sa odráža pred Fábryho a jeho strelu spoza šestnástky na dvakrát kryje Macík.

61
    Kostadinov triafa obrancu, lopta sa odráža k Ďungelovi, ten prihral Takáčovi, ktorého strelu z hranice šestnástky chytá Jedlička.

62

63
    Kostadinov preskočil loptu a Maslo vystrelil. Jeho tvrdé zakončenie vyráža Jedlička.
    63. Martin Jedlička (DUN), Ján Maslo (RUZ)

64

65
    Center hostí odvracajú domáci, následne nasleduje súboj o loptu a pri Ďungelovom zákroku sa píska faul. Dunajská Streda bude opäť zahrávať štandardnú situáciu.

66
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Sainey Njie, prichádza Eric Ramírez.

66
    Pri tomto priamom kope sa Liptáci napokon ubránili.

66
    Žltú kartu dostáva Zsolt Kalmár (FC DAC Dunajská Streda).

67
    Ružomberok získal rohový kop.

68
    Na Takáčov center vyskočil Mrva a jeho hlavička smeruje tesne vedľa brány.

69
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Timotej Múdry, prichádza Matúš Kmeť.

69
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Peter Ďungel, prichádza Ladislav Almási.

70
    Ramirez si na ľavej strane nabehol na Kalmárovu prihrávku, potiahol útok a prihral na hranicu šestnástky, odkiaľ tiesnený Fábry strieľa vysoko nad brvno.

72
    Nicolaescu sa dostal do dobrej šance v domácej šestnástke, kde sa mu do strely vrhli hneď viacerí hráči v oranžových dresoch a lopta smeruje od Čurmu na rohový kop.

73
    Po rohu sa hosťom napokon nedarí ohroziť bránu.

73
    Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.

74
    Dunajská Streda dala gól!
    ERIC RAMIREZ pekne zatočil loptu z hranice veľkého vápna a vyrovnáva stav stretnutia na 1:1!
    74. Eric RAMÍREZ - 1:1

76
    Ramirez zachytáva už zdanlivo stratenú loptu, napokon bol však mimo hry.

77
    Nicolaescu hlavičkuje z vnútra šestnástky vedľa vzdialenejšej žrde.

78
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Ion Nicolaescu, prichádza Yhoan Andzouana.

79
    Dunajská Streda získala rohový kop, po ňom sa hosťom nedarí ohroziť bránu.

81
    Kmeťov center je odvrátený na rohový kop.

81
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Tihomir Kostadinov, prichádza Marek Zsigmund.

82
    Po rohovom kope nasledovala nebezpečná domáca hlavička, ktorú vyrazil Jedlička a následne Regáli triafa do žrde.
    82. Martin Jedlička (DUN), Martin Regáli (RUZ)

83
    Kalmár našiel v šestnástke Ramireza, ktorý loptu naservíroval na hlavu Divkovićovi a ten pri bližšej žrdi hlavičkuje nad brvno.

84
    Kmeť hľadal centrom z pravej strany Almásiho, ten si pred bránou počína nedovolene v súboji s obrancom.

85
    Striedanie v tíme FC DAC Dunajská Streda: z ihriska odchádza Andrej Fábry, prichádza Zuberu Sharani.

86
    Hráč hostí prenikal do šance, tam ho napokon odstavil obranca.

86
    Žltú kartu dostáva za faul v strede ihriska Andrija Balić (FC DAC Dunajská Streda).

87
    Po Kmeťovej ofenzívnej snahe sa napokon dostáva do šance Takáč, ale asistent rozhodcu signalizuje ofsajd.

88
    Zsigmund sa snažil prenikať do šance, po súboji končí na trávniku. Hrá sa ďalej a dopredu išli hostia. Ich protiútok ale domáci zastavili vo svojej šestnástke.

90
    Mojžiš prihral Zsigmundovi, ktorý páli spoza šestnástky tesne nad brvno.

90
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Dalibor Takáč, prichádza Adam Brenkus.

90+1
    Nadstavovať sa budú dve minúty.

90+1
    Brenkus posúval loptu do šestnástky Regálimu, toho pripravil hráč hostí o loptu.

90+2
    Ramirez sa mohol stať hrdinom zápasu, lenže jeho hlavičku zastavuje žrď.

90+2

90+2
    Brenkusovu strelu z priameho kopu zastavuje múr.

90+2

V druhom polčase najskôr Tihomir Kostadinov poslal do vedenia domáci tím, no v 74. minúte vyrovnal Eric Ramirez na 1:1. Následne mali obidve mužstvá veľké šance na skórovanie. Skóre sa už ale nemenilo a tak si tímy odnášajú po jednom bode.

Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (18:06:18)