Angers – Štrasburg 0:2 (kon.) | Dijon – Lille 0:2 (kon.) | Montpellier – Metz 0:2 (kon.)
Nîmes – Nice 0:2 (kon.) | Remeš – Nantes 3:2 (kon.) | Bordeaux – Saint-Étienne 1:2 (kon.)
Lyon – Brest 2:2 (kon.) | Monaco – Lens 0:3 (kon.) | Paríž – Lorient 2:0 (kon.)
Rennes – Marseille 2:1 (kon.)
Paríž Saint-Germain
2:0 (0:0)
FC Lorient
cz Streda 16.12.2020, 21:00 • Parc des Princes, Paříž • Ligue 1 Uber Eats • 15. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek dnešního večera. (22:58:03)

Fauly: 8:17

Zápas je u konce, Paris Saint-Germain na domácím hřiště splnilo roli velkého favorita a porazilo Lorient 2:0. Nebyl to pro něj ovšem vůbec jednoduchý zápas, hlavně v prvním poločase Lorient výborně odolával a dokonce hrozil z nebezpečných protiútoků. Do druhého poločasu PSG vstoupilo lépe a ve 49. minutě se odehrál klíčový moment zápasu, když Andrew Gravillon ve vápně fauloval Mbappého, dostal červenou kartu a Kylian Mbappé následně penaltu proměnil. Pojistku pak Pařížané proti oslabenému soupeři přidali o deset minut později, když se po skvělé Rafinhově přihrávce trefil Moise Kean. Lorient se i dál nevzdával a čas od času provětral obranu PSG, snížení se ale nedočkal.

90+3

90+2
    Teď končí na zemi zase pro změnu Alessandro Florenzi, ale ten si to způsobil sám, když špatně odhadl situaci a ve vzduchu netrefil míč.

90+1
    Verratti zezadu dohrál nedovoleným způsobem Le Féeho, Lorient bude rozehrávat ze středu pole.

90+1
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Pařížané drží míč na útočné polovině, ale dopředu se zatím vyloženě neženou.

89
    Po centru z levé strany se do velké šance dostal Adrian Grbic, ale na první tyči neměl dostatek prostoru na dobré zakončení, byl velmi pozorně bráněn.

88
    Mbappé se kličkou do vápna neuvolnil a domácí pak museli řešit další nebezpečný brejk Lorientu.

87
    Enzo Le Fée inkasoval tvrdý faul od Fadigy, ten dostává žlutou kartu.

86
    Zápas se pomalu blíží ke konci a jestli chtějí hosté utkání ještě zdramatizovat, kontaktní branka by musela přijít velmi brzy.

85
    Jérémy Morel se snažil centrovat z pravé strany, ale ani jednou ze dvou pokusů se míč před branku Pařížanů nedostal.

83
    Paul Nardi dokázal chytil centr z levé strany, i když mu situaci hodně znepříjemňoval Kylian Mbappé.

82
    Pařížané rozehráli na krátko rohový kop a míč nakonec dostali alespoň na hranici šestnáctky, do zakončení se ale nedostali.

81
    Hosté hrají i v deseti stále v nebojácně, tentokrát ovšem PSG zastavilo jejich akci už v zárodku a hosté se opět budou muset bránit.
    80. Kurzawa střílel do tyče.

80
    Z levé strany z velkého úhlu střílel obránce PSG Layvin Kurzawa a z vnějšku trefil tyč branky Lorientu.

79
    Kylian Mbappé měl chuť na druhý gól v utkání, ale jeho střela pravačkou trefila jen zeď z hráčů Lorientu.

Petr Sumbal

Góly: 51. Mbappé (pen.), 61. Kean (Rafinha Alcântara)

Karty:   34. Mbappé (PSG), 58. Kean (PSG) – 87. Le Fée (LOR)   50. Gravillon (LOR)

Držení míče: 74 % : 26 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 10:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:17.
    Paríž Saint-Germain: S. Rico – Florenzi, Kehrer, Danilo Pereira (11. Pembele), Bakker (71. Verratti), Kurzawa – Gueye (76. Draxler), Rafinha Alcântara (71. Fadiga), A. Herrera (C) – Kean (71. Di María), Mbappé.
    Náhradníci: Letellier – Di María, Draxler, Fadiga, Kimpembe, Paredes, Pembele, Ruiz-Atil, Verratti.

FC Lorient: Nardi – Hergault, Gravillon, Morel, Le Goff – Le Fée, Fontaine (72. Mouyokolo), Abergel (C) (46. T. Chalobah) – Monconduit (78. S. Marveaux), Moffi (66. Grbic), Wissa (66. Lauriente).
    Náhradníci: Dreyer – Diarra, Grbic, Hamel, T. Chalobah, Lauriente, Lemoine, S. Marveaux, Mouyokolo.

Rozhodca: Hamel – Aube, Grosbost