Angers – Štrasburg 0:2 (kon.) | Dijon – Lille 0:2 (kon.) | Montpellier – Metz 0:2 (kon.)
Nîmes – Nice 0:2 (kon.) | Remeš – Nantes 3:2 (kon.) | Bordeaux – Saint-Étienne 1:2 (kon.)
Lyon – Brest 2:2 (kon.) | Monaco – Lens 0:3 (kon.) | Paríž – Lorient 2:0 (kon.)
Rennes – Marseille 2:1 (kon.)
Stade de Reims
3:2 (0:1)
FC Nantes
cz Streda 16.12.2020, 19:00 • Stade Auguste-Delaune, Reims • Ligue 1 Uber Eats • 15. kolo

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Reims výsledkem 3:2. Domácí celek měl v úvodu druhého poločasu územní převahu, jenomže poměrně dlouho hledal prostor pro vyložené šance. Reims paradoxně díky vyrovnávací brance ožilo, neboť v krátkém časovém sledu přidalo další dva zásahy, díky čemuž se dostalo do vedení o dvě trefy. Nantes se poměrně rychle povedlo snížit, avšak k vyrovnání to už nevedlo. Reims tak zvládlo velice těžký duel na jedničku a z tohoto zápasu tak ukořistilo všechny tři body. (20:53:33)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 11:13.

90+5

90+4
    Běží nám již čtvrtá minuta nastaveného času. Nyní si Reims vybojovalo autové vhazování z levé strany, Konan pochopitelně spěchat nehodlá.

90+2
    Nakonec se obránce Bamba dostal k centru pravou nohou, který nebyl vůbec špatný. Na jeho nabídku si naskakovali dva spoluhráči, uspěl ale Abdelhamid.

90+1
    Nantes se znovu dostalo na útočnou polovinu, tentokráte to zkouší kombinací u pravé autové lajny.

90
    Druhý poločas bude nastaven o pět minut.

89
    Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, Reims stále vede o jednu branku. Ještě musíme počítat s nastaveným časem.

88
    Poté se jako první k odraženému míči dostal domácí brankář Rajković, kterému se povedlo nasbírat cenné vteřinky. Následoval dalekonosný odkop.

87
    Hráči ve žlutém kompletu znovu kombinovali kousek od pokutového území soupeře. Nakonec si Bamba vypracoval pozici pro střelu, kterou zablokoval protihráč.

86
    Reims se ovšem na útočné polovině moc dlouho neohřálo a sledovali jsme rychlý výpad vpřed v podání hostujícího Appiaha, který přesto neudržel míč na noze.

85
    O rozehrávku volného kopu se postaral domácí obránce Faes, který na jistotu rozehrál na vedle stojícího Abdelhamida, jenž ještě přeposlal na nohu Diy.

82
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Xavier Chavalerin.
    Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Moussa Doumbia.

81
    Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Nantes se před malým momentem povedlo vstřelit důležitou kontaktní branku, domácí se nyní brání.

80
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Abdoul-Kader Bamba.
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Renaud Emond.
    Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Imran Louza, přichází Pedro Chirivella.
    79. Ludovic BLAS - 3:2

79
    Nantes právě vstřelili branku!
    Druhý poločas přináší bohatou nadílku! Tentokráte došlo k chybě u domácího Munetsiho, který nešťastnou tečí přichystal vyloženou šanci pro dotírajícího LUDOVICE BLASE. Ten se pokoušel o akrobatické zakončení, které navíc směřovalo naprosto mimo dosah brankáře Rajkoviće, který tak byl bez šance.

78
    Zeneli to znovu udělal parádně. Další průnikovou nahrávkou tentokráte dokázal do šance vysunout Munetsiho, jehož pokus zlikvidoval pozorný brankář Nantes.

77
    Nantes poslední minuty absolutně nezvládá a bude to mít nesmírně složité. Hostující celek si totiž nechal vsítit hned tři branky a na svém kontě má manko dvou branek.

David Suchý

Góly: 68. Touré (Cafaro), 72. Dia (pen.), 75. Cafaro (Zeneli) – 18. Pallois (Louza), 79. Blas

Karty:   7. Konan (REI), 58. Cassama (REI) – 5. Fábio (NAT)

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cassama, Zeneli (82. Doumbia), Valon Beriša (82. Chavalerin), Dia – Touré (76. Munetsi), Sierhuis (61. Cafaro).
    Náhradníci: Diouf – De Smet, Cafaro, Doumbia, Hornby, Munetsi, Maresic, Kutesa, Chavalerin.

FC Nantes: Lafont – Ch. Traoré, Castelletto, Pallois (C), Fábio (46. D. Appiah) – A. Touré, Girotto – Louza (80. Chirivella), Blas (80. Bamba), Simon (73. Coco) – Kolo Muani (80. Emond).
    Náhradníci: Petrić – D. Appiah, Bamba, Basila, Corchia, Coco, Emond, Chirivella, Ndilu.

Rozhodca: Abed – Mugnier, Courbet