Juventus – Bergamo 1:1 (kon.) | CFC Janov – AC Miláno 2:2 (kon.) | Fiorentina – Sassuolo 1:1 (kon.)
Inter – Neapol 1:0 (kon.) | Parma – Cagliari 0:0 (kon.) | Spezia – Bologna 2:2 (kon.)
Hellas Verona – Sampdoria 1:2 (kon.)
Inter Miláno
1:0 (0:0)
SSC Neapol
cz Streda 16.12.2020, 20:45 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Talianska Seria A • 12. kolo

Skončil nám šlágr kola mezi Interem Milán a Neapolí. Sledovali jsme velmi urputných prvních sedmdesát minut, ale v poslední dvacetiminutovce se začaly dít věci. Nejprve v 69. minutě Handanovič vychytal šikovné zakončení Lorenza Insigneho. O minutu později se ovšem David Ospina provinil faulem ve svém pokutovém území, takže Inter kopal penaltu. Tu s přehledem proměnil Romelu Lukaku. Pro Neapol bylo nepříjemné, že Insigne neudržel nervy na uzdě, dostal červenou kartu, a proto byl vyloučen. Svěřenci Gennara Gattusa ale rozhodně nesložili zbraně a vytvořili si ještě tři obrovské šance. Ani jednu ale nevyužili, a proto dnes zvítězil Inter Milán poměrem 1:0. Nutno říct, že hosté byli lepším týmem, takže výsledek moc spravedlivý není. Takový je ovšem fotbal. Inter Milán tak uhájil druhé místo a po dvanácti zápasech má pouze jednobodovou ztrátu na vedoucí AC Milán. Neapol bude po tomto kole čtvrtá o skóre před Sassuolem.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou! (22:56:36)

Držení míče: 42 % : 58 %.
    Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 1:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 16:9.

90+5

90+4
    Inter bude na konci nastaveného času odkopávat od své brány, takže teď je už velmi blízko k zisku tří bodů.

90+3
    Jen něco málo přes minutu mají hosté před sebou, neboť nastavovaly se pouze minuty čtyři.
    90+2. Petagna trefil tyč

90+2
    Další velká šance oslabených hostů! Andrea Petagna využil své postavy, udělal si prostor před de Vrijem a z otočky vypálil přímo do přední tyče. Branková konstrukce tak byla proti vyrovnání, které by si však Neapol určitě zasloužila.

90+1
    Samir Handanovič při svém výkopu až moc dlouho čekal. Na dálku je tak odměněn žlutou kartou.
    90. Politano nebyl úspěšný ani ve své druhé velké šanci

90
    Obrana Interu zaspala a vyrovnání měl na kopačce Matteo Politano! Přihrávku před poloprázdnou bránu si sice žádal Andrea Petagna, ale prvně jmenovaný pálil sám. Handanoviče ale ani tentokrát nepřekonal.

89
    Milan Škriniar si tak trochu koledoval o druhou žlutou kartu v krátkém sledu. Celkem viditelně postrčil protihráče a může být rád, že sudí jej ve hře ponechává. Neapol čeká standardní situace.

88
    S kartami se opravdu roztrhl pytel. Potrestaný v tuto chvíli je také Danilo D'Ambrosio.

87
    Eljif Elmas si ale ve vzdušném souboji po rozehrávce na krátko pomohl faulem. Závěr druhého poločasu je velmi soubojový a nervózní z obou stran.

86
    Střídání v týmu Inter Milán: ze hřiště odchází Ashley Young, přichází Danilo D'Ambrosio.

86
    Matteo Politano zamířil po akci na pravé straně pouze do boční sítě. Neapol však záhy rozehraje rohový kop.

85
    Za tvrdý střet na vlastní polovině dostal žlutou kartu také Milan Škriniar. Zde musel přijít karetní trest bez debat.

85
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Mário Rui, přichází Faouzi Ghoulam.
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Eljif Elmas.

83
    Inter trochu hazarduje. Nechává se přitlačit, i když hosté hrají v deseti. Neapol se rozhodně nevzdává.

81
    Neapol se sice na chvíli usadila před bránou soupeře, ale po centru ze strany balón stejně skončil v rukavicích prozatímního hrdiny duelu Samira Handanoviče.